Bıçaklar Çekildi Yorumları

Bıçaklar Çekildi filmi detayları

G

@gargamell

1 gün önce

8 / 10

Film gayet eglenceli bir cok terinde nukteler vardi ve muhtesem bir kurgu kesinlikle izleyin

@sonuncuadam

3 hafta önce

10 / 10

Size sadece şu kadarını söyleyebilirim, filmin kurgusunun saçma veya eğlenceli olmadığını, sonunu en başından tahmin ettiğini yazanların tamamı baştan sona sallamaktadir. Film baştan sona özenle düşünülerek her detayı ince ince işlenerek yapılmış, bir dakika dahi sıkmadan muhteşem bir şekilde hep ana hikaye üzerinde kalarak senaryo anlatılmış. Son yıllarda izlediğim en en iyi filmlerden biriydi, kesinlikle sürekli aklımda kalacak filmlerden biri olacak.

@stiff

1 ay önce

8 / 10

Ben de olacakları tahmin edenlerdenim ama filmi çözmek için çok zeki olmaya gerek yok, zaten ters köşe bir şeyler olacağını belli ediyor. Ama kurgu bence de kusursuz yapılmaya çalışılmış ve üzerinde çok düşünülmüş. Bu açıdan takdirimi kazandı. Oyuncular gerçekten çok iyi, her biri rolüne çok yakışmış. Mizahi tarafı da güçlü denebilir. Marta'nın ailesi için Ekvador, Paraguay, Brezilya ve Uruguaylı denmesi beni gülümsetti. Yine son bölümlerdeki bir sahnede kahkaha attırıyor. Verimli bir 2 saat oldu, devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum. Başucuma ekleyip eklememe arasındayım.

@naksidil

1 ay önce

Komedi zeka ürünüdür ! Bir kaç felsefi cümle eşliğinde bu denli yapay, saçma sapan bir karmaşa görmedim. İnanır mısınız evin güzelliği dışında aklımda hiçbir şey kalmadı. İzleyici ile şahane dalga geçmişler.. Oyuncular da tamamen etkisizdi. Teşekkür ediyoruz.

@crowfuu

1 ay önce

9 / 10

Saksıyı çalıştırmak adına güzel bir filmdi. Zaten şu vurdulu kırdılı filmlerden baya bir bıkmıştım. Böyle konulu diyaloglu film izlemek doğrusu hoş oldu, konu beni içine aldığı için filmden keyif aldım. Katil kim sorusuna gelince her şey gümüş tepsiyle önümüze konuluyor gibi ama açıkta kalan bazı ayrıntılı detayları sorgulamadığım için film beni ters köşeye yatırdı. Senaryo başarılı, belki akıcılığı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ancak iyi oyunculuklar durağan kısımları geçiştiriyor. Miras meseleleriyle ve polisiye ile ilgilenenler bence bu filme bir göz atsın. Filmin sonuysa ayrı bir anlamlıydı

@ravenna

1 ay önce

9 / 10

Agatha Christie tadında, Sherlock Holmes havasında inanılmaz keyifli bir filmdi. Kurgu, senaryo, oyunculuklar, kostümler ve o mekan hepsi birbirinden şahaneydi. Katil kim? sorusuyla baştan sona sürükleyici ve merak uyandırıcı. Özellikle son yarım saat filmin gidişatına ayrıca hayran kaldım. Detaylar çok iyiydi. Bu tarzda son günlerde izlediğim en iyilerden. Dedektiflik filmlerinden hoşlananlar bu filmi sakın kaçırmasın. İyi seyirler.

@darkblue

1 ay önce

7.8 / 10

Agatha christie tarzı kısıtlı alanda geçen katil kim polisiyelerinin teknik anlamda modern ama hikaye anlatımı ve tempo bakımından daha muhafazakar bir örneği. Bu tarz polisiyelerde Sherlock Holmes tarzı polisiyelerden farklı olarak dedektif elinde büyüteciyle delilleri takip etmez,kılık değiştirip şüpheli peşinde koşmaz, uluslararası örgütler, semboller işin içine girmez, dedektif belli bir mekanda hikayenin başında tanıtılmış karakterleri sorgulayarak mantıksal çıkarımla cinayeti çözer.Bu anlamda sherlock holmes yöntemini descartes sonrası deneye dayalı bilim anlayışına Hercule Poirotu ise aristotalesçi gözleme-mantığa dayalı bilim anlayışına benzetebiliriz. Bu film de vurdulu kırdılı ucuz heyecan yaratma numaralarına başvurmadan araya dozunda bir mizah katarak türün geleneğine büyük ölçüde sadık kalmış.Gişede de iyi iş yaptığına göre galiba nur topu gibi yeni bir dedektifimiz oldu: Benoit Blanc( illa enterasan olmalı şu dedektif isimleri:))

@poormf

2 ay önce

5.5 / 10

Tiyatro oyunu kıvamında, izledikten sonra hiçbir izi kalmayacak eğlencelik bir film.... 55/100

@bigamist

2 ay önce

7.8 / 10

Katil kim (whodunit) filmlerine bayılan biri olarak çokta beğenmediğimi söylemeliyim. Bazı eksikleri vardı. Mesela

Ailenin üyelerine çok az değinmeleri bunları cinayet şüphelisi olarak görmemizi engelliyor. Şüpheler hep 2 kişi üzerinde kalıyor. Bu çok yanlıştı. bu tip filmlerde izleyicinin katil tahmini sürekli değişmeli ki izleyici keyiften dört köşe olsun.

Bu arada ben filmi daha karanlık bir atmosfere sahip sanıyordum ama bildiğin komedi filmi çıktı. Bir sürü sahnede çok güldüm geri alıp tekrar izledim tekrar güldüm. Şaka bıçağı sahnesi, nazi çocuk, sjw muhabbetleri, Kaptan Amerikanın nutuk çekerken dedektifin hadi lan oradan babanız Pakistanlı birinden aldı burayı diye dalga geçmesi ve en çokta hemşirenin memleketini herkesin farklı bilmesi; Ekvatorlu, Brezilyalı, Uruguaylı, Perulu vs.

Bakalım 2. film nasıl olacak. Sinemalarda bu tarz filmleri daha fazla görmek umuduyla.

@asdf-13

2 ay önce

8.2 / 10

Bu tarz katil kim filmleri hep süpriz sonlu olur. Ve maalesef çoğunda ortaya o kadar çok gizem atılır ki, sonunda yazar altından kalkamaz . Saçma bir süprizle de herşeyin üstünü kapatır geçer... Sondaki süprizin yapmacıklığı veya tüm senaryoyu hiçe sayması durumu ağızda ekşi bir tad bırakır. İşte bu filmde bu durum yok. Güzel hikaye anlatımını tadında bir süprizle sonlandırmışlar, ne hikayeyi anlatırken bocalamışlar ne de süprizi yaparken.
Hem senaryoyu hemde yönetmenliği çok başarılı buldum. Hollywood'dan böyle hem sürükleyici hemde kaliteli filmler görmek zorlaşmıştı.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL