Bıçaklar Çekildi Yorumları

Bıçaklar Çekildi filmi detayları

@bigamist

1 gün önce

7.8 / 10

Katil kim (whodunit) filmlerine bayılan biri olarak çokta beğenmediğimi söylemeliyim. Bazı eksikleri vardı. Mesela

Ailenin üyelerine çok az değinmeleri bunları cinayet şüphelisi olarak görmemizi engelliyor. Şüpheler hep 2 kişi üzerinde kalıyor. Bu çok yanlıştı. bu tip filmlerde izleyicinin katil tahmini sürekli değişmeli ki izleyici keyiften dört köşe olsun.

Bu arada ben filmi daha karanlık bir atmosfere sahip sanıyordum ama bildiğin komedi filmi çıktı. Bir sürü sahnede çok güldüm geri alıp tekrar izledim tekrar güldüm. Şaka bıçağı sahnesi, nazi çocuk, sjw muhabbetleri, Kaptan Amerikanın nutuk çekerken dedektifin hadi lan oradan babanız Pakistanlı birinden aldı burayı diye dalga geçmesi ve en çokta hemşirenin memleketini herkesin farklı bilmesi; Ekvatorlu, Brezilyalı, Uruguaylı, Perulu vs.

Bakalım 2. film nasıl olacak. Sinemalarda bu tarz filmleri daha fazla görmek umuduyla.

@asdf-13

3 gün önce

8.2 / 10

Bu tarz katil kim filmleri hep süpriz sonlu olur. Ve maalesef çoğunda ortaya o kadar çok gizem atılır ki, sonunda yazar altından kalkamaz . Saçma bir süprizle de herşeyin üstünü kapatır geçer... Sondaki süprizin yapmacıklığı veya tüm senaryoyu hiçe sayması durumu ağızda ekşi bir tad bırakır. İşte bu filmde bu durum yok. Güzel hikaye anlatımını tadında bir süprizle sonlandırmışlar, ne hikayeyi anlatırken bocalamışlar ne de süprizi yaparken.
Hem senaryoyu hemde yönetmenliği çok başarılı buldum. Hollywood'dan böyle hem sürükleyici hemde kaliteli filmler görmek zorlaşmıştı.

@ekopyen

2 hafta önce

7.6 / 10

Kurgusu özenli, mizahi açıdan "Grand Budapest Hotel"i andıran eğlenceli bir filmdi. Hikaye de karakterler de hoşuma gitti. Blanc'ın zekilik ve şapşallık arasında gidip gelmesi sempatik olmuş.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL