7.9

238 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (716.117 OY)

KONUSU

Elindeki gizemli cinayeti çözmek için çabalayan dedektif, araştırmaları sonucunda her an patlamaya hazır, tehlikeli dinamiklere sahip bir aileyle karşı karşıya geliyor. Cinayet araştırmasının verdiği gerginlikle beraber ailenin hassas dengeleri bir anda bozuluyor ve kanlı bir savaş ortaya çıkıyor.

Daniel Craig

Benoit Blanc

Chris Evans

Ransom Dry...

Ana de Armas

Marta Cabrera

Jamie Lee Curtis

Linda Drys...

Michael Shannon

Walt Thrombey

Don Johnson

Richard Dr...

Toni Collette

Joni Thrombey

Lakeith Stanfield

Lieutenant...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@positivist

5 ay önce

7.3 / 10

Çok eğlenceli bir whodunit. Filmin görüntü yönetmenliği şahaneydi. Kullanılan mekan da nostaljik polisiyeleri hatırlatıyordu.

@synthessis

7 ay önce

Biraz da piyes havası var. Kötü anlamda değil.
Senaryonun yapısından dolayı öyle.

@hrarchon

1 yıl önce

7.9 / 10

Kesinlikle iyi film. Gerçek mesajın ne olduğunu bulacaklar için.

@sbnmv

2 yıl önce

Bu tarz filmlere bayılan birisi olarak harikaydı. Konu işlenişi olarak hiç sıkılmadım. Kaptan Amerikayı bu tarz filmlerde daha çok görmek isteriiiz. İkincisi gelecek diyorlar umarım ilk filmin bizde bıraktığı etkiyi yıkmazlar.

@dilarakrkmz

2 yıl önce

sherlock holmes ve agatha christie tarzı bir dedektif havası yaratılmaya çalışılmış ve günümüzde gerçekleşen çok ünlü, zengin bir yazarın ölümünün ardındaki sır aralanmaya çalışılmış. Seçilen konu, mekanlar ve kostümleri çok beğendim, hollywood bu tarz filmler geliştirmeye devam etmeli. Senaryoda belli bir anlatımdan sonra tahmin yürütmeye elverişli ucu açık diyaloglar vardı, senaristin hakkını yemek olmaz piyasadaki birçok filme göre üzerine düşünülmüş bir yapım. Fakat sinemanın taze dedektifi Benoit Blanc’tan ben o bahsedilen çok iyi bir dedektif havasını alamadım. Evet her şeyi en başından nasıl çözdüğünü filmin sonunda söylüyor ama zaten çözdüğünü söylemek için replik yazılmış gibiydi. bunun öncesinde orada burada birkaç sorgulama yapma dışında faal ve öyle nefes kesici gelmedi bana. Ayrıca filmin devamında zaten olayın büyük bir kısmı aydınlanıyor ama daha bitmesine çok olduğundan o anlatıla
... Devamı
sherlock holmes ve agatha christie tarzı bir dedektif havası yaratılmaya çalışılmış ve günümüzde gerçekleşen çok ünlü, zengin bir yazarın ölümünün ardındaki sır aralanmaya çalışılmış. Seçilen konu, mekanlar ve kostümleri çok beğendim, hollywood bu tarz filmler geliştirmeye devam etmeli. Senaryoda belli bir anlatımdan sonra tahmin yürütmeye elverişli ucu açık diyaloglar vardı, senaristin hakkını yemek olmaz piyasadaki birçok filme göre üzerine düşünülmüş bir yapım. Fakat sinemanın taze dedektifi Benoit Blanc’tan ben o bahsedilen çok iyi bir dedektif havasını alamadım. Evet her şeyi en başından nasıl çözdüğünü filmin sonunda söylüyor ama zaten çözdüğünü söylemek için replik yazılmış gibiydi. bunun öncesinde orada burada birkaç sorgulama yapma dışında faal ve öyle nefes kesici gelmedi bana. Ayrıca filmin devamında zaten olayın büyük bir kısmı aydınlanıyor ama daha bitmesine çok olduğundan o anlatılan öyküde eksik parçalar olduğu ve bunların ortaya çıkacağı belli olduğundan o noktadan işlerin heyecanı kaçtı ve bir tık merak kaldı sadece. Bir iki karakter haricinde cinayet zanlısı adayı yoktu ortada böyle bir ortamda herkesi birbirine düşürecek bir şüpheler hali yaratılabilirdi, diğer aile üyeleri film boyunca bencil figüranlar olarak varlıklarını devam ettirdiler Umarım ikinci filmde kendimce tat kaçıran bu tarz şeylerin olmadığı daha heyecanlı ve sonuna kadar teori ürettiren bir film karşımıza çıkar. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim bana göre Marta’nın yalan söyleyince kusması olayı da gereksiz geldi bu tarz bir şey olmadan olaylar çok farklı bir şekilde de gelişebilirdi senaristin aklına böyle bir detayın nereden ve neden geldiğini merak etmiyor da değilim

@samsaara

2 yıl önce

evet film güzeldi eğlenceliydi özellikle chris evansı bu tarz bir karakterde izlemek benim için oldukça keyifliydi. kızın hikayesinin başlangıcı ile final arası süre çok uzundu. bu beni sıktı. Onun dışında güzel bir gizem filmi Tabi benim için bir ejderha dövmeli kız değil asdsdasfdsa

@filmist

2 yıl önce

7.8 / 10

Masum ve suçlunun adeta birbirine karıştığı yapım.
Zengin bir adamın ölmesiyle başlayan bir serüven.Klasik katil dedektif filmi gibi zannetmiştim ancak öyle değil.Müthiş görsellik, harika aksiyon sahneleri yok.Tüm bunların olmamasına rağmen senaryo, oyunculuklar ve kurgusu o kadar başarılı ki sıkmadan kendini izletebiliyor.Öyle ağır kasvetli bir havası yok gayet güzel yer yer gülümseten, eğlenceli bir iş olmuş.Başından sonuna kadar hep bir merak, hep acaba ne olacak vb. sorular kafanızı kurcalayıp duruyor.Tahmin edilen yerler var mı evet ufak tefek tahmin yapabiliyorsunuz ve doğru çıkabiliyor ancak tahmininiz yanında öyle farklı bir detay veriliyor yada olay oluyor ki izleyiciyi tam anlamıyla ters köşe yapıyor.
Keyif alarak izleyebileceğiniz bir film.
L

@lbagam

2 yıl önce

9.1 / 10

Çok eğlenceli, sıkılmadan izleyeceğiniz film. Oyuncu kadrosunda Chris Evans var, başka söze gerek yok.

@tendopain

3 yıl önce

Güzel film tatavasız izleyin.
G

@gargamell

3 yıl önce

8 / 10

Film gayet eglenceli bir cok terinde nukteler vardi ve muhtesem bir kurgu kesinlikle izleyin

@stiff

3 yıl önce

8 / 10

Ben de olacakları tahmin edenlerdenim ama filmi çözmek için çok zeki olmaya gerek yok, zaten ters köşe bir şeyler olacağını belli ediyor. Ama kurgu bence de kusursuz yapılmaya çalışılmış ve üzerinde çok düşünülmüş. Bu açıdan takdirimi kazandı. Oyuncular gerçekten çok iyi, her biri rolüne çok yakışmış. Mizahi tarafı da güçlü denebilir. Marta’nın ailesi için Ekvador, Paraguay, Brezilya ve Uruguaylı denmesi beni gülümsetti. Yine son bölümlerdeki bir sahnede kahkaha attırıyor. Verimli bir 2 saat oldu, devam filmini sabırsızlıkla bekliyorum. Başucuma ekleyip eklememe arasındayım.

@naksidil

3 yıl önce

Komedi zeka ürünüdür ! Bir kaç felsefi cümle eşliğinde bu denli yapay, saçma sapan bir karmaşa görmedim. İnanır mısınız evin güzelliği dışında aklımda hiçbir şey kalmadı. İzleyici ile şahane dalga geçmişler.. Oyuncular da tamamen etkisizdi. Teşekkür ediyoruz.

@crowfuu

3 yıl önce

9 / 10

Saksıyı çalıştırmak adına güzel bir filmdi. Zaten şu vurdulu kırdılı filmlerden baya bir bıkmıştım. Böyle konulu diyaloglu film izlemek doğrusu hoş oldu, konu beni içine aldığı için filmden keyif aldım. Katil kim sorusuna gelince her şey gümüş tepsiyle önümüze konuluyor gibi ama açıkta kalan bazı ayrıntılı detayları sorgulamadığım için film beni ters köşeye yatırdı. Senaryo başarılı, belki akıcılığı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ancak iyi oyunculuklar durağan kısımları geçiştiriyor. Miras meseleleriyle ve polisiye ile ilgilenenler bence bu filme bir göz atsın. Filmin sonuysa ayrı bir anlamlıydı

@ravenna

3 yıl önce

9 / 10

Agatha Christie tadında, Sherlock Holmes havasında inanılmaz keyifli bir filmdi. Kurgu, senaryo, oyunculuklar, kostümler ve o mekan hepsi birbirinden şahaneydi. Katil kim? sorusuyla baştan sona sürükleyici ve merak uyandırıcı. Özellikle son yarım saat filmin gidişatına ayrıca hayran kaldım. Detaylar çok iyiydi. Bu tarzda son günlerde izlediğim en iyilerden. Dedektiflik filmlerinden hoşlananlar bu filmi sakın kaçırmasın. İyi seyirler.

@mckurkcu

3 yıl önce

7.8 / 10

Agatha christie tarzı kısıtlı alanda geçen katil kim polisiyelerinin teknik anlamda modern ama hikaye anlatımı ve tempo bakımından daha muhafazakar bir örneği. Bu tarz polisiyelerde Sherlock Holmes tarzı polisiyelerden farklı olarak dedektif elinde büyüteciyle delilleri takip etmez,kılık değiştirip şüpheli peşinde koşmaz, uluslararası örgütler, semboller işin içine girmez, dedektif belli bir mekanda hikayenin başında tanıtılmış karakterleri sorgulayarak mantıksal çıkarımla cinayeti çözer.Bu anlamda sherlock holmes yöntemini descartes sonrası deneye dayalı bilim anlayışına Hercule Poirotu ise aristotalesçi gözleme-mantığa dayalı bilim anlayışına benzetebiliriz. Bu film de vurdulu kırdılı ucuz heyecan yaratma numaralarına başvurmadan araya dozunda bir mizah katarak türün geleneğine büyük ölçüde sadık kalmış.Gişede de iyi iş yaptığına göre galiba nur topu gibi yeni bir dedektifimiz oldu: Benoit Blanc( illa enterasan olmalı şu dedektif isim
... Devamı
Agatha christie tarzı kısıtlı alanda geçen katil kim polisiyelerinin teknik anlamda modern ama hikaye anlatımı ve tempo bakımından daha muhafazakar bir örneği. Bu tarz polisiyelerde Sherlock Holmes tarzı polisiyelerden farklı olarak dedektif elinde büyüteciyle delilleri takip etmez,kılık değiştirip şüpheli peşinde koşmaz, uluslararası örgütler, semboller işin içine girmez, dedektif belli bir mekanda hikayenin başında tanıtılmış karakterleri sorgulayarak mantıksal çıkarımla cinayeti çözer.Bu anlamda sherlock holmes yöntemini descartes sonrası deneye dayalı bilim anlayışına Hercule Poirotu ise aristotalesçi gözleme-mantığa dayalı bilim anlayışına benzetebiliriz. Bu film de vurdulu kırdılı ucuz heyecan yaratma numaralarına başvurmadan araya dozunda bir mizah katarak türün geleneğine büyük ölçüde sadık kalmış.Gişede de iyi iş yaptığına göre galiba nur topu gibi yeni bir dedektifimiz oldu: Benoit Blanc( illa enterasan olmalı şu dedektif isimleri:))
SPOILER

Bıçaklar Çekildi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bıçaklar Çekildi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bıçaklar Çekildi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL