Bıçaklar Çekildi

(2019)

Knives Out

Film 2 Saat 11 Dk. Komedi, Polisiye ABD 10 Ocak 2020

VİZYONDA

7.2

14 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (127.800 OY)

KONUSU

Elindeki gizemli cinayeti çözmek için çabalayan dedektif, araştırmaları sonucunda her an patlamaya hazır, tehlikeli dinamiklere sahip bir aileyle karşı karşıya geliyor. Cinayet araştırmasının verdiği gerginlikle beraber ailenin hassas dengeleri bir anda bozuluyor ve kanlı bir savaş ortaya çıkıyor.

Daniel Craig

Benoit Blanc

Chris Evans

Ransom Dry...

Ana de Armas

Marta Cabrera

Jamie Lee Curtis

Linda Drys...

Michael Shannon

Walt Thrombey

Don Johnson

Richard Dr...

Toni Collette

Joni Thrombey

Lakeith Stanfield

Lieutenant...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bigamist

1 gün önce

7.8 / 10

Katil kim (whodunit) filmlerine bayılan biri olarak çokta beğenmediğimi söylemeliyim. Bazı eksikleri vardı. Mesela

Ailenin üyelerine çok az değinmeleri bunları cinayet şüphelisi olarak görmemizi engelliyor. Şüpheler hep 2 kişi üzerinde kalıyor. Bu çok yanlıştı. bu tip filmlerde izleyicinin katil tahmini sürekli değişmeli ki izleyici keyiften dört köşe olsun.

Bu arada ben filmi daha karanlık bir atmosfere sahip sanıyordum ama bildiğin komedi filmi çıktı. Bir sürü sahnede çok güldüm geri alıp tekrar izledim tekrar güldüm. Şaka bıçağı sahnesi, nazi çocuk, sjw muhabbetleri, Kaptan Amerikanın nutuk çekerken dedektifin hadi lan oradan babanız Pakistanlı birinden aldı burayı diye dalga geçmesi ve en çokta hemşirenin memleketini herkesin farklı bilmesi; Ekvatorlu, Brezilyalı, Uruguaylı, Perulu vs.

Bakalım 2. film nasıl olacak. Sinemalarda bu tarz filmleri daha fazla görmek umuduyla.

@asdf-13

3 gün önce

8.2 / 10

Bu tarz katil kim filmleri hep süpriz sonlu olur. Ve maalesef çoğunda ortaya o kadar çok gizem atılır ki, sonunda yazar altından kalkamaz . Saçma bir süprizle de herşeyin üstünü kapatır geçer... Sondaki süprizin yapmacıklığı veya tüm senaryoyu hiçe sayması durumu ağızda ekşi bir tad bırakır. İşte bu filmde bu durum yok. Güzel hikaye anlatımını tadında bir süprizle sonlandırmışlar, ne hikayeyi anlatırken bocalamışlar ne de süprizi yaparken.
Hem senaryoyu hemde yönetmenliği çok başarılı buldum. Hollywood'dan böyle hem sürükleyici hemde kaliteli filmler görmek zorlaşmıştı.

@ekopyen

2 hafta önce

7.6 / 10

Kurgusu özenli, mizahi açıdan "Grand Budapest Hotel"i andıran eğlenceli bir filmdi. Hikaye de karakterler de hoşuma gitti. Blanc'ın zekilik ve şapşallık arasında gidip gelmesi sempatik olmuş.
SPOILER

Bıçaklar Çekildi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bıçaklar Çekildi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bıçaklar Çekildi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL