Nomadland Yorumları

Nomadland filmi detayları

@miss_nobody

1 gün önce

10 / 10

Filmleri ustaca yorumlayamam ama olsun yazayım. Öncelikle Çok içten, doğal, aşırı gerçek bir filmdi, Ludovico müzikleriyle ekstra güzeldi.
Bitsin istemedim film, sanki beraber yol alıyorduk Fern’le, daha bitmemişti yolculuk. Bazı filmler vardır ta içinize işler işte benim için de bu film öyleydi. İçselleştirdim; üşüdüm, çalıştığı işleri zor buldum, tutunacak bir dalı olsun, bir düzeni olsun diye hayıflandım. En çok da o dağınık, kasvetli soğuk, neşesiz karavanda yalnız hissettim. Bana olumsuz gibi gelen tüm durumlar onun pek de umurunda değildi kabullenmişti sanki ya da çok güçlü bir kadındı. .

@coreality

4 gün önce

6.5 / 10

Film samimi tamam orasına diyecek bir şeyim yok da bir o kadar da sıkıcı. Yani samimiyet uğruna sıkılayım derseniz izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

@ege_undag

1 hafta önce

8 / 10

X zamandır izlediğim en ilham verici, en samimi film.

@theugurkaya

1 hafta önce

7.7 / 10

bazı sahnelerin fotoğraf yönetmenliği inanılmaz güzel ve müziklerle birleşince film bir çırpıda izleniyor.

@kuzgunadam

2 hafta önce

8 / 10

Ne söylesem az gelecek gibi o kadar sade ama etkileyici atmosfer vardı ki bitsin istemedim tabi bunda Ludovico’nun artık duyunca tanıyabildiğimiz eşsiz müziklerinin ve McDormand’ın doğallığının büyük etkisi vardı.
Tüm o büyüleyici manzaralar ve atmosferle birlikte bir de Shakespeare’nin 18. Sone’si...

@luftmensch

2 hafta önce

9.3 / 10

Filmi az önce izledim. Az önce izledim diyorum, çünkü filmle geçirdiğim 1 saat 47 dakikanın etkisini geriye dönüp baktığımda, sarmalımın içerisinde hatırlamak istiyorum. izlediğim görüntülere film demek ve onu kavramsal olarak sınırlandırmak hiç istemiyorum. fern nasıl bir yere ait değilse, bunun için hem seçimleri hem zorunlulukları varsa, izlediğim görüntülerde herhangi bir yere ait değil, dünyanın içinden, insan formunun yolculuğundan ibaret sadece.ve o kadar dokunaklı bir yerden ki. sınırlarını çok iyi bilen dramatize etmek yerine, salt haliyle olduğu gibi bize aktaran cinsten. yolculuğun nasıl başladığı, nerelerde durduğun ve geriye sapmalar yaşadığımızın insanın bir sonraki adımında ne kadar etkili olduğunu izledik. Çekimlerinden, iyi oyunculuktan terimsel kısımlardan bahsederek bu filmi filmleştirmek istemeyecek kadar çok sevdim.

kısaca bu filmi izlemeyin, deneyimleyin ve dönüp kendi gerçekliğinize ne kadar aitsiniz buna bir bakın derim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL