Tabutta Rövaşata Yorumları

Tabutta Rövaşata filmi detayları

@chewing

11 yıl önce

6.8 / 10

Ama arkadaşlar iyidir. 1996 yapımı ahmet uğurlu ve tuncel kurtiz gibi oyuncuların oynadığı nostaljik, insanın içini acıtan , kimi yerde oldukça traji-komik yapıya bürünen filmdir. Evi barkı olmayan geceleri araba çalan ertesi gün geri getirip yerine koyan mahsunun hikayesi. Bir kaç farklı karakterin dramının yer aldığı film oyunculuklar olarak farklı bir yere sahip. 6.8/10 iyi seyirler.

@tutankhom

11 yıl önce

7 / 10

tam anlamıyla efsane bir filmdir kendisi. tam bir sinema sever insanı filmi. bu filmi yapanın alnından şakadanak diye öpüp 70lik rakı ısmarlayasım var.

@sarhosatlarzama

11 yıl önce

"ama arkadaşlar iyidir"
T

@thekaramamba

11 yıl önce

İçinde bir Bab-ı Esrar geçer ki, dinleyen kulaklarda zar bırakmaz. Dalağına, ciğerine güvenen izlesin efenim.

@ksantippe

11 yıl önce

8 kere seyrettim.. 9cuya geri sayım başladı.. tabutta rövaşatam geldi benim... mahsun playe bas mahsun!! mahsun filmi aç mahsun diye :))

@lowen

12 yıl önce

7.5 / 10

Film izleme havasında değilseniz,bu filmi erteleyin.Zaman öldürmek için,çerezlik bir film değil.Filme kendinizi verdiğiniz anda tek yapacağınız şey üşümek olacak.Mahsun çözülmesi çok karışık bir karakter değil.Hayatta tek yapması gereken bir şey var o da üşümemek.Bir şekilde yazı getirmek.

Bu ülkede hala kışın üşümemek için,kış başladığında hapise girmeye çalışan insanlar var.Ne yazık ki,bunu başaramayanlar ya da o şartlarda bile temiz kalmaya çalışıp,bir şekilde yazı getirmeye çalışanlar var.

Reha Erdem,kısa sürede büyük iş çıkarmış.

@tenekteplaz

12 yıl önce

Maddeye değer katan insandır.

IPhone, birçok insan için çağın en önemli metalarındandır ve ona sahip olmak, mutluluk, statü, özgüven vb hisleri beraberinde getirir. Ancak afrikanın bir köşesinde çubuğunu tüttürüp, ceylan avlayan bir yerli için IPhone ne anlama gelir?

Peki, ''Mahsun'' gibi hayatın sillesini yemiş bir adam neye önem verir?

Filmde, evsiz, işsiz, ve aç '' Mahsun'' karakterinin dünyayı nasıl gördüğünü, yalnızlık, aşk, korku, bağımlılık gibi kavramlar eşliğinde çok net bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Türk sineması, dram türünün, en kaliteli örneklerinden biri.

@havlayankuzu

12 yıl önce

Çocuk bir kuzuyken,izlemiştim ilkin. Tee o zamanlardan demiştim, güzel film diye. Büyüdüm,koca kuzu oldum,yine izledim,gerçekten kaliteli filmmiş. Bu da benden anlamlı bir filme dair anlamsız bir yorum olsun.
H

@herseyyolunda

12 yıl önce

8.7 / 10

Bana yaz sıcağında,İstanbul’un donduran soğuğunu hissettiren film.

http://www.youtube.com/watch?v=IzxCFGccAlc

@coyote

12 yıl önce

kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum, çok güzel film çok,mahsun süpertitiz:) tuncel kurtiz.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL