Tabutta Rövaşata Yorumları

Tabutta Rövaşata filmi detayları

@tiamath

2 yıl önce

6 / 10

Fazla abartılmış bir film. Yönetmenin ilk filmi olmasından ötürü bazı kusurlar göz ardı edilebilir ama senaryo içerisinde bazı mantık hataları ve bir çok ses kusurunun müzikler örtülmeye çalışılması bir noktadan sonra göze batıyor malesef. Veteriner, mezara içki dökerken görevlinin ses etmemesi gibi olaylar ülke ile uyumsuz. Ahmet Uğurlu başarılı bir performans sergilemiş. Ana hikaye (gerçekten uyarlanmış olan karakter) üzerinden verilmek isteneni aktarma konusunda ve bir kış İstanbul'unu hissettirme konusunda iyi bir filmdi. Buradan elbet herkes kendine bir pay çıkarmıştır. Şanssızlık, derdini anlatamama, hayal kırıklıkları gibi...

@zemzem

3 yıl önce

Filmin soğuk havasını izlerken hissediyorsunuz ve bitirdikten sonra da geçmiyor. İzlemediyseniz şans verin o soğukluğu hissetmelisiniz.

@fawkessa

5 yıl önce

9.2 / 10

bu gece tekrar izledim de, yahu ne acayip film.

@bird

5 yıl önce

8.5 / 10

''Artık hiçbir şeye izin vermiyorlar.''

@radagastdede

5 yıl önce

9.2 / 10

ayrıca müziklerinin de sahibi olan baba zula adlı grubun kurulmasına vesile olmuş filmdir.

@radagastdede

5 yıl önce

9.2 / 10

istanbul’un bıçak gibi keskin olan soğuğunda bize masumiyetin tanımını yapan bir adamı anlatan bir film. ’’Artık hiçbir şeye izin vermiyorlar.’’
J

@jadeyasmin

6 yıl önce

"Soğuk olan hava değil Mahsun. İnsanlar soğuk. Hayat çok soğuk."

@besrix

6 yıl önce

Yalnız seni alabildim.. Seni diğerlerinden ayırdığım için özür dilerim ama izin vermiyorlar artık hiçbir şeye izin vermiyorlar.

@gkctstn

7 yıl önce

Kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Yedi yıldır, soğuk, yağmurlu havalarda yılda en az bir kere izlediğim ve zorla ablama da izlettiğim içe batan ve bu batışın garip bir şekilde bağımlılık yarattığı bir film.

@2760889966651

7 yıl önce

6.6 / 10

daha güneş doğmadan yola çıktığım yağmurlu bir istanbul sabahında telefonumdan izliyordum filmi. otobüsten inip vapura bindiğimde filmin atmosferine girdim ve içimi bir kasvet kapladı. vapur yanaşırken kapattım filmi, günüm henüz yeni başlarken zehir olmuştu. akşam dönüşte yine deniz üstünde devam ettim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL