Şeytan Yorumları

Şeytan filmi detayları

@yokitosama

7 ay önce

7 / 10

Şunu diyebilirim sadece.. korku filminden daha fazlasıdır. Efekt ile değil atmosferi ile sizi yakalar ve korkutur. 1973 yapımı olduğuna sakın aldanmayın. Hala çok iyi gözüküyor.
2023 yılında bile güncel kalmayı başarıyor. İzlediğim en iyi korku psikoloji filmi.

@yigithan300

7 ay önce

Filmin sonunda ve başında çalan ses gerçekten beni ürpertti ve çok tanıdık geldi.
2

@216

5 yıl önce

10 / 10

73'te böyle bir film çekebilmek için insanın içine gerçekten şeytan kaçmış olması lazım. Shining ve Alien ile birlikte korku-gerilim türünün en iyi, en sanatsal filmlerindendir.

@iamgzde

5 yıl önce

The Exorcist alanında o kadar çok şey başarmıştır ki, beni ürkütmeyi başaran efsane paranoyak filmlerdendir. Korku arıyorsanız iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.
F

@fadik

8 yıl önce

kutsal damacanın tiye aldığı film. kesinlikle yerli yapımından daha komik.

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

8.7 / 10

Korku türünde bir zirvedir benim için bu film, bazı sahneleri var ki içiniz buz gibi olur üşürsünüz yatağınızda.

@gundula

12 yıl önce

İnsana rahat batması halinde izlenilen filmdir. Yıllar sonra kalkıp Special Edition diye çıkarılan ve kesintisiz kopya olanı izlersin, korkudan uyuyamaz ve nedenini kimseye söylemezsin Korkunun baş yapıtı

@tubarni

13 yıl önce

çocukluk yıllarında izlememem konusunda uyarılmama rağmen dayanamayıp izlediğim uzun süre etkisinden çıkamadığım bir film. Kızın o tuhaf halleri hala gözümün önünde ve yeniden izlemeye bile cesaretim yok...

@lowen

14 yıl önce

8.2 / 10

Kolay kolay bulanamıyacak türden bir film.İlk izlediğimde günlerce kendime gelemediğimi çok net hatırlıyorum..Freddy Kruger ve bu film,çocukluğumun kabusudur..

@okan_adam

14 yıl önce

8.5 / 10

Film isimlerini orjinal dilinden Türkçeye çeviren dar görüşlü, kıt zekalı, vizyon sahibi olmayan kişi ve kurumlardan nefret ediyorum diyerek lafa gireyim. Bunlar Film dağıtım ve pazarlama sorumluları anladığım kadarıyla. Hesapta ekonomik kaygılar ile yapılırmış bu iş çoğunlukla. Aşk filmi ise efendim içinde aşk kelimesi geçmesine dikkat ederlermiş, korku ise ölüm ki millet sinemaya gelsin?!? Salağız ya biz...Bir de bazen filmin orjinal ismi içeriğini yeterince yansıtamıyormuş, bunlar buluyorlarmış yansıtan ismi ?!? Küfretmeden devam etmeye çalışayım... O filmin adını filmi yapanlar koyuyor sen nasıl daha iyi bilirsin? Ben senin çocuğuna gelip, "Ahmet" bu çocuğu iyi yansıtmamış biraz da it gibi bu çocuk, içeriğini de yansıtırsak biz buna "Karabaş" diyelim diyor muyum? Son olarak bir de spoiler'dan her aklı başında insan nefret eder. Bu çok akıllı arkadaşlar çoğu zaman da filmin adına, filmin kırılma anını ve hatta sonunu direk iliştiriyorlar!!! Düzeltecektim hepsini tek tek (en azından
... Devamı
Film isimlerini orjinal dilinden Türkçeye çeviren dar görüşlü, kıt zekalı, vizyon sahibi olmayan kişi ve kurumlardan nefret ediyorum diyerek lafa gireyim. Bunlar Film dağıtım ve pazarlama sorumluları anladığım kadarıyla. Hesapta ekonomik kaygılar ile yapılırmış bu iş çoğunlukla. Aşk filmi ise efendim içinde aşk kelimesi geçmesine dikkat ederlermiş, korku ise ölüm ki millet sinemaya gelsin?!? Salağız ya biz...Bir de bazen filmin orjinal ismi içeriğini yeterince yansıtamıyormuş, bunlar buluyorlarmış yansıtan ismi ?!? Küfretmeden devam etmeye çalışayım... O filmin adını filmi yapanlar koyuyor sen nasıl daha iyi bilirsin? Ben senin çocuğuna gelip, "Ahmet" bu çocuğu iyi yansıtmamış biraz da it gibi bu çocuk, içeriğini de yansıtırsak biz buna "Karabaş" diyelim diyor muyum? Son olarak bir de spoiler'dan her aklı başında insan nefret eder. Bu çok akıllı arkadaşlar çoğu zaman da filmin adına, filmin kırılma anını ve hatta sonunu direk iliştiriyorlar!!! Düzeltecektim hepsini tek tek (en azından bu sitedekileri), sadece başucu filmlerime baktım bir ton çıktı böyle. O yüzden onun yerine bu yorumumu bu durumdaki tüm başucu filmlerimin altına koyuyorum ki sayısı ve saçmalıkları sizin de gözünüze batsın ve zorla da olsa küfretmeden bitiriyorum.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL