6.3

201 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (301.748 OY)

KONUSU
Annesi kendisine hamileyken vampirlerin saldırısı sonucu ölen Blade, bütün ömrünü vampirlerden öç almaya adar. O genlerinde vampirlik taşıdığından dolayı gün ışığına karşı dayanıklıdır. Düşmanları onu Gündüz Gezen diye adlandırır.

Blade onlar için yokedilmesi gereken en büyük tehlikedir.Blade, bir
... Devamı
Annesi kendisine hamileyken vampirlerin saldırısı sonucu ölen Blade, bütün ömrünü vampirlerden öç almaya adar. O genlerinde vampirlik taşıdığından dolayı gün ışığına karşı dayanıklıdır. Düşmanları onu Gündüz Gezen diye adlandırır.

Blade onlar için yokedilmesi gereken en büyük tehlikedir.Blade, bir çizgi roman karakteri olarak yaratılmıştı.
Wesley Snipes

Eric Brook...

Stephen Dorff

Deacon Frost

Kris Kristofferson

Abraham Wh...

N'Bushe Wright

Dr. Karen ...

Udo Kier

Gitano Dra...

Arly Jover

Mercury

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

10 ay önce

7.5 / 10

Serinin ilk ve bence en güzel filmi. Defalarca izlemişimdir. Yarı vampir - yarı insan olmanın avantajı ile annesinin ölümünden sorumlu olan vampirlerin kökünü kazımaya yeminli Eric'in vampir avı sürecini izlediğim filmde aksiyon hiç bitmemektedir. Wesley, son derece karizmatik oyunculuu ve role yakışması ile filmi epeyi üste taşımaktadır.

@vfv

12 yıl önce

serinin ilk filmi bana göre güzel ama 2. ve 3. filme göre kötü.

@havlayankuzu

12 yıl önce

Blade,karanlığın tek bıçaklı jileti. Yıllardır merak eder dururum,nerdesin,naparsın........Eeee Blade,seninle bir çocukluk yaşadım ben. Mahallenin haşin,ağır abisiydin sen. Gündüz feneri gibi dolanırdın ortalıkta. Aşağı mahallenin piçleri bizim sahada japon kale maç yapmaya kalktıklarında,seni görünce kaçarlardı. Gazoz kapaklarımızı üten adamdın sen. Akşam karanlığa çaldığında köpekleri sen kovalardın. Ama çok yanlış yaptın bana Blade. Zehra,benimdi. Biliyordun. Ama sen yine de istedin onu. Kızmıyorum sana yine de. Ne de olsa sevdin. Ama en azından ölüsünü rahat bıraksaydın.

:(
B

@biberim

13 yıl önce

ilk izlediğimde işte vampir filmi böyle olur demiştim.gerek konusu gerekse oyunculukları bakımından çok kaliteli bir film olmuş. stephen dorff da iyi bir oyunculuk sergilemiş
B

@batanga

15 yıl önce

içinde vampir gibi fantastik bir öğe bulunan bir film ne kadar akla yatkın olabilir cevabının karşılığıdır bu film. fantastik film çektik nasıl olsa, o zaman saçmalayabildiğimz kadar saçmalayıp abartalım mantığıyla çekilmiş yüzlerce benzerinden 8-10 kilometre ötede duran, wesley snipes ın karizmasını konuşturduğu başarılı bir film.

8/10
SPOILER

Bıçağın İki Yüzü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bıçağın İki Yüzü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bıçağın İki Yüzü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL