6.3

221 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.1 (282.759 OY)

KONUSU
Gabriel Van Helsing, hatırlamadığı geçmişindeki bir lanetten dolayı reddemediği bir görev almıştır. Vatikan’daki gizli bir örgüt için çalışan Van Helsing, dünyaya kabuslar yaşatan şeytani yaratıkları avlamaktadır. İnsanlık için yaptığı büyük iyilikler anlaşılamadığı için Van Helsing kahraman değil, ... Devamı
Gabriel Van Helsing, hatırlamadığı geçmişindeki bir lanetten dolayı reddemediği bir görev almıştır. Vatikan’daki gizli bir örgüt için çalışan Van Helsing, dünyaya kabuslar yaşatan şeytani yaratıkları avlamaktadır. İnsanlık için yaptığı büyük iyilikler anlaşılamadığı için Van Helsing kahraman değil, bir katil olarak görülmektedir.

Efsanevi ölümsüz vampir Kont Drakula’yı yoketmek için Transilvanya’ya gönderilen Van Helsing, bu bölgenin Drakula’nın yarattığı korku havasıyla onun tarafından yönetildiğini görür.

Drakula’nın en büyük düşmanı olan çingene Valerious ailesinin hayatta kalan son bireyi Anna Valerious’la tanışan Van Helsing, genç avcı kadının ailesinin intikamını almak için Drakula’yı avlamak istediğini öğrenince, ortak düşmanlarına karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar.

İki avcının amaçlarına ulaşabilmeleri için, Drakula’yı ve onun yarattığı korku imparatorluğunun şeytani güçleri olan Kurtadam ve Frankenstein’ı da yenmeleri gerekecektir.

Senaryoyu da yazan yönetmen Stephen Sommers, Bram Stoker tarafından yaratılan ünlü vampir avcısı Van Helsing’i ve korku edebiyatının önde gelen canavarlarını aynı filmde buluşturmuş.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
T

@talha89

2 yıl önce

7.5 / 10

Hem gotik atmosfer isteyen, hem aksiyon olsun diyen, hem de eğlencelik bir şeyler arayanlara tavsiye ederim. Filmi eleştirenleri anlayamadım. Ne olmasını bekliyorsunuz? Dracula, kurt adam ve frankenstein canavarı bir masaya oturup 19. Yüzyıl felsefesini mi konuşacak? Varoluşsal problemleri mi tartışacak? Zaten bu üçünü bir araya aksiyon olsun diye getirmişler. Filmde korkutucu unsurlar olsa da korku filmi değil.
Bu kadar süper kahraman ve canavar birbirlerini korkutamayacaklarına göre kavga etmeleri lazım. Çünkü korku olması için filmin baş rollerinde süper kahraman değil, korkutalacak sıradan insanlar olması lazım. Gerilim ve belirsizlik olmalı. Burada herşey ortada, herkes meydanda, herkes birbirinin ciğerini biliyor. Kim kimden niye korksun? Özetle hem gotik olsun hem de aksiyon olsun diyenler izleyebilir. Oyuncular iyi, atmosfer karanlık, kostümler/makyaj güzel, mekanlar etkileyici ve kasvetli. Gotik edebiyat ve mimarisine merakı
... Devamı
Hem gotik atmosfer isteyen, hem aksiyon olsun diyen, hem de eğlencelik bir şeyler arayanlara tavsiye ederim. Filmi eleştirenleri anlayamadım. Ne olmasını bekliyorsunuz? Dracula, kurt adam ve frankenstein canavarı bir masaya oturup 19. Yüzyıl felsefesini mi konuşacak? Varoluşsal problemleri mi tartışacak? Zaten bu üçünü bir araya aksiyon olsun diye getirmişler. Filmde korkutucu unsurlar olsa da korku filmi değil.
Bu kadar süper kahraman ve canavar birbirlerini korkutamayacaklarına göre kavga etmeleri lazım. Çünkü korku olması için filmin baş rollerinde süper kahraman değil, korkutalacak sıradan insanlar olması lazım. Gerilim ve belirsizlik olmalı. Burada herşey ortada, herkes meydanda, herkes birbirinin ciğerini biliyor. Kim kimden niye korksun? Özetle hem gotik olsun hem de aksiyon olsun diyenler izleyebilir. Oyuncular iyi, atmosfer karanlık, kostümler/makyaj güzel, mekanlar etkileyici ve kasvetli. Gotik edebiyat ve mimarisine merakı olanları kendine çekebilecek bir film. Eksik olarak filmin biraz uzun olması ve Van helsing'in geçmişini hatırlamaması ile ilgili konuyu iyi bağlayamaması olduğunu düşünüyorum.

@lydia

3 yıl önce

8.1 / 10

Bu filmi çok önceden izlemiştim.Bugün tekrar izledim.Kurgusu, oyunculukları gayet iyi.Özellikle filmin müziği çok hoş. Filmin IMDb puanı düşük olması şaşırtıcı
M

@mervebergin

5 yıl önce

8.5 / 10

Dönem dönem izleme krizimin tuttuğu bir film. Müzikleri muhteşemdir ve inanılmaz asil sahneleri vardır.
A

@ahmetoz

6 yıl önce

Frankenstein, kurtadam, vampir, dracula gibi karakterleri güzel birleştirmiş müzikler oyuncular baya iyi izlenir güzel film

@gizlerprensi

6 yıl önce

10 / 10

Kalbi saf olan ve geceleri dua eden biri bile, dolunay tüm ihtişamıyla parladığında kurda dönüşebilir ya da güneş batınca canı kan çekip bedeni kanatlanabilir.

/Van Helsing (2004)
K

@kahramansmt

7 yıl önce

6 / 10

Çocuklar hadi vampir izleyelim falan filmi :)

6/10
D

@doris

10 yıl önce

Hugh Jackman gerçekten bu tür rollere çok yakışıyor.

@themis

14 yıl önce

7.5 / 10

Türünün iyi örneklerinden biridir.Film boyunca konsantrasyonunuz bozulmadan izleyebilirsiniz oldukça hareketli ve aksiyonun iyi kullnıldığı bir film.Vampir,kurt adam , cabası olarak Frankeştayn :D tiplemeleri iyi yaratılmış.Efektler iyi ayarlanmış ve tadında olmuş.Bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız izlemeniz tavsiye olunur :)

Ayrıca şu eleştiriyi de eklemek isterim ki ne güzel izledik ettik o son sahne olacak şey miydi ki Allah aşkına? Ne iyi gelmiştik oraya kadar Van Helsing'le savaşçı ablamız hayatlarının geri kalan kısmında da bu fantastik yaratıkları avlama işine beraber baş koysalardı ne olurdu hee ne olurdu?

@rinustalarin

14 yıl önce

6.5 / 10

Bence de çok hoş sahneler olaylar vardı da benim en büyük eleştirim aşırı derecede uzun olması. Sonlarına doğru çok sıkıyordu film.

Bence film çok daha iyi yapılabilecekken yazık olmuş

Benim puanım 65

Saygılar
E

@eriha

15 yıl önce

Vampir filmlerini sevdiğim için izledim. Tam bir hayalkırıklığı.

Saçma, sıkıcı, basit.. Çocuklara masal niyetine izletilebilir.
D

@duman

15 yıl önce

Türünün iyi bir örneği.
SPOILER

Van Helsing filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Van Helsing filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Van Helsing filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL