6.1

180 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6 (211.538 OY)

Süre

2 Saat 11 Dk.

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Gabriel Van Helsing, hatırlamadığı geçmişindeki bir lanetten dolayı reddemediği bir görev almıştır. Vatikan'daki gizli bir örgüt için çalışan Van Helsing, dünyaya kabuslar yaşatan şeytani yaratıkları avlamaktadır. İnsanlık için yaptığı büyük iyilikler anlaşılamadığı için Van Helsing kahraman değil, bir katil olarak görülmektedir. Efsanevi ölümsüz vampir Kont Drakula'yı yoketmek için Transilvanya'ya gönderilen Van Helsing, bu bölgenin Drakula'nın yarattığı korku havasıyla onun tarafından yönetildiğini görür. Drakula'nın en büyük düşmanı olan çingene Valerious ailesinin hayatta kalan son bireyi Anna Valerious'la tanışan Van Helsing, genç avcı kadının ailesinin intikamını almak için Drakula'yı avlamak istediğini öğrenince, ortak düşmanlarına karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar. İki avcının amaçlarına ulaşabilmeleri için, Drakula'yı ve onun yarattığı korku imparatorluğunun şeytani güçleri olan Kurtadam ve Frankenstein'ı da yenmeleri gerekecektir. Senaryoyu da yazan yönetmen Stephen Sommers, Bram Stoker tarafından yaratılan ünlü vampir avcısı Van Helsing'i ve korku edebiyatının önde gelen canavarlarını aynı filmde buluşturmuş.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (12)

@ahmetoz yazdı...

Per, 17 May 2018, 20:29 (6 gün 7 saat önce)

Frankenstein, kurtadam, vampir, dracula gibi karakterleri güzel birleştirmiş müzikler oyuncular baya iyi izlenir güzel film

@gizlerprensi yazdı...

Çar, 25 Nis 2018, 04:52 (1 ay önce)

10 / 10

“Kalbi saf olan ve geceleri dua eden biri bile, dolunay tüm ihtişamıyla parladığında kurda dönüşebilir ya da güneş batınca canı kan çekip bedeni kanatlanabilir.” /Van Helsing (2004)

@osmangungor yazdı...

Paz, 04 Haz 2017, 05:36 (1 yıl önce)

7.5 / 10

Efsane Hugh Jackman reyiz rolüne çok yakışmış. Türünün en iyi filmi diyebilirim. 7.5/10

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Van Helsing filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Van Helsing filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Van Helsing filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI