Bir Konuşabilse... Yorumları

Bir Konuşabilse... filmi detayları

@foolmood

14 yıl önce

6.6 / 10

burnu büyük bir amerikalı yabancı bir ülkede ancak başka burnu büyük bir amerikalıyla vakit geçirir.bu arada koca ülkede diğer minik insanlar kendi sorunları içerisinde boğulup dursunlar.bizi asıl ilgilendiren burnu büyüklerin büyük sorunları hakkında onlar adına üzülmek.hadi gidin ordan.
T

@thisisamie

14 yıl önce

4 / 10

kim ne derse desin bu film gerçek bir zaman kaybı.
A

@asyagurgun

14 yıl önce

Of aman allahım en çok izlenenler içesinde olunca yazmadan edemedim de yok ya çok kötüydü cidden hani ders çalışmanız gerekirken elli tane iş çıkartısınız aynen o sendrom elli kere kalktım makinanın başından bitmek bilmedi... benim zevksizliğim sanırım : )

@cansu

14 yıl önce

oldukça sade ve yavaş bir film.filmdeki tüm olaylar (son sahne hariç) tahmin ettiğim gibi gelişti.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Bob'un son sahnede Charlotte'a ne fısıldadığını tahmin etmek o kadar zor değil. ''seni seviyorum'', ''görüşmek üzere'', ''teşekkür ederim'' ''kib öptüm bye''

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
G

@glory

14 yıl önce

8 / 10

sadeliğin sinemada ne kadar güzel olabileceğinin kanıtı olan; güzel insanların, güzel diyalogların ve ince detayların görülebileceği bir filmdir.karmaşanın içindeki yalnızlığı hisseden iki güzel insandır bu film.

ayrıca filmde bob'un charlotte'ın ayağına dokunduğu sahne sinemada gördüğüm en güzel sahnelerden biridir.

@venezue

14 yıl önce

7.5 / 10

Kültürüne, yaşam tarzına alışık olunmayan bir ülkede yabancılık çekmek kaçınılmaz. Hele hele ki konuşulan dil de farklıysa,iletişim kuramamak, kimseyle konuşamamak insanı yalnızlığa iter, buhrana sürükler. Ama bundan daha kötü bir durum vardır ki, aynı kültürü, aynı yaşam tarzını, aynı dili paylaştığınız birine içinde bulunulan şartlardan dolayı hoşlandığını ve belki de sevdiğini söyleyemek. İşte bu film de söyleyemeyenlerin, konuşamayanların hikayesi..

@ustunkoru

15 yıl önce

6 / 10

...carpici bir senaryo (!?) - yok canim..

( Ismini cok duyurmasi baska bir basaridir elbeltte, bizi ilgilendiren bir sebepten degil.. )

yuzeysel... dogru kelime olur..

@bunver

15 yıl önce

5.8 / 10

Görüntü yönetmeni iyi iş çıkarmış o kadar, film hakkında yapabileceğim tek iyi yorum bu. Neyse ki 1.5 saat film daha fazlası çekilmezdi.
M

@mrsmiroux

15 yıl önce

Bob'un son sahnede Charlotte'a ne fisildadigini cok merak ediyorum..
O

@outcast

15 yıl önce

5.7 / 10

Bu filmi sinemada izledim ve de bunun yek sebebi senaryosu konusunda aldığı övgülerdi. Nasıl bir hüsrana uğradığımı anlatamam. Ne senaryo ama!!

Gereksiz diyaloglar, akıcı olmayan bir anlatım..Yabancılaşma, kültür farkları, iletişimsizlik...Bunları bu filmle mi öğreneceğiz? Çok daha iyilerini seyrettiğimden eminim..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL