Fantastik Fox Yorumları

Fantastik Fox filmi detayları

@samsaara

1 ay önce

9.1 / 10

izlediğim en iyi animasyonlardan biriydi diyebilirim. Renk paletine ve müziklerine ayrıca bayıldım.

@kayacanism

11 ay önce

8 / 10

Yönetmenin en iyi filmlerinden biri. Orijinal seslendirmesi bile tek başına sanat eseri.

@khaleesiii

4 yıl önce

Fantastic mr. anderson!

Yine her şeyiyle çok farklı,çok özgün bir yapımdı.Başucu animasyonum olsun.
M

@muslumduralmaz

6 yıl önce

8 / 10

gayet hoş zaman geçirecek bir animasyon olmuş, wes tarzını pek sevmesem de animasyonu başarmış.

@kaktusum

6 yıl önce

bi insanın yaptığı her film mi bittikten sonra beş dakika boyunca boş duvara bakıp haaaariikaa diye çığlık atma isteği uyandırır be!

@faj

7 yıl önce

yaman tilki pek çok alt göndermeleri olan bir animasyon. normalde animasyon filmleri suya sabuna dokunmamalarıyla bilinirler, ama bu bilgi kimi yaratıcı yönetmenleri sınırlamıyor. wes anderson mr. fox tiplemesine pek çok derdini sığdırmış, şüphesiz hiç bir derdi yeni değil ama derdini işlerken kullandığı çizgi roman estetiği tamamen yeni. hatta bu durum animasyon olmayan filmlerinde bile söz konusu.

hikayemize gelecek olursak mr. fox karısına verdiği söz uğruna tilki içgüdülerine ihanet eden ve toprak üstünde mazbut bir gazeteci hayatı yaşamaya başlayan bir tilkidir. fakat kendi deyimiyle dişlerinin arasında bir tavuk olmayan bir tilkinin mutlu olması beklenemez. o da bir tilkiye yakışır şekilde ikili bir hayat yaşamaya başlar. gündüzleri takım elbisesinin içinde aile babası mr. fox geceleri ise yaman tilkiyi yaşar. ta ki tavuklarını çaldığı kodamanlar intikam aşkıyla güçlerini birleştirene kadar. anarşi, baba oğul ilişkileri, erkekliğin doğası ve mücadele ruhuna dair pek çok incelikl
... Devamı
yaman tilki pek çok alt göndermeleri olan bir animasyon. normalde animasyon filmleri suya sabuna dokunmamalarıyla bilinirler, ama bu bilgi kimi yaratıcı yönetmenleri sınırlamıyor. wes anderson mr. fox tiplemesine pek çok derdini sığdırmış, şüphesiz hiç bir derdi yeni değil ama derdini işlerken kullandığı çizgi roman estetiği tamamen yeni. hatta bu durum animasyon olmayan filmlerinde bile söz konusu.

hikayemize gelecek olursak mr. fox karısına verdiği söz uğruna tilki içgüdülerine ihanet eden ve toprak üstünde mazbut bir gazeteci hayatı yaşamaya başlayan bir tilkidir. fakat kendi deyimiyle dişlerinin arasında bir tavuk olmayan bir tilkinin mutlu olması beklenemez. o da bir tilkiye yakışır şekilde ikili bir hayat yaşamaya başlar. gündüzleri takım elbisesinin içinde aile babası mr. fox geceleri ise yaman tilkiyi yaşar. ta ki tavuklarını çaldığı kodamanlar intikam aşkıyla güçlerini birleştirene kadar. anarşi, baba oğul ilişkileri, erkekliğin doğası ve mücadele ruhuna dair pek çok incelikli kelam bu filmde yüreklerimize sinmeyi bekliyor.

başta animasyon olması hasebiyle gayri ciddi izlediğimiz yapım giderek yerini hem aklımızı hem de gönlümüzü eğlendiren bir yapıya bırakıyor. karşımızda duran stop-motion gerçeklik nasıl olurda bize anılarımızda karşılık bulan duygular yaşatır anlamak çok güç. insanın her dinlediği hikayeden kendi hikayesini devşiren tabiatı bunda rol oynuyor olsa gerek. sonuç olarak farklı bir sinema estetiği yaman tilkide bizleri bekliyor. yine bize bizi vadediyor ama yeni bir solukla.

@slvalacahan

8 yıl önce

petey's song diyorum. :)

@vegidemiyorum

8 yıl önce

Bi Wes Anderson filmi dahaa! Süperdi be, harikaydı. Ne yapın ne edin bu adamın tüm filmlerini izleyin. Nasıl bi yetenekse artık 87 dakikaya bir ton şey anlatmış ve hiç biri sekteye uğramamış. Animasyon deyip geçmeyin o saçma prenseslerle büyücülerle büyütüleceğimize böyle filmlerle büyüseydik herşey çok daha farklı olurdu! Zaten eminim ki sırf çocuklarda izlesin sıkılmasın diye bu film biraz kısa. Ama öyle güzeldi ki nerden başlasam bilemiyorum. RESMEN Bİ ANARŞİ FİLMİYDİ! Adam Hollywood?un göbeğinde bildiğin isyan temalı, emperyalist ve kapitalistlere karşı çok sert göndermelerde bulunmuş. Apaçık ortada bu bence, izleyen herkesin anlayabileceğini düşünüyorum. Bu aynı Ezop?un fabllarındaki gibi iğnelemelere benziyor. Bi tane kurnaz tilkimiz var ama tek derdi geçinmek ve götleri paradan yumuş yumuş olmuş ama kimseyle paylaşmayan bu insanlardan intikam almak. E bu tilki durur mu, zaten bi zamanlar sevdiği kadını yanına alıp hırsızlıklar yapmış bi tilki! İntikam ateşi ile yanıp tutuşan til
... Devamı
Bi Wes Anderson filmi dahaa! Süperdi be, harikaydı. Ne yapın ne edin bu adamın tüm filmlerini izleyin. Nasıl bi yetenekse artık 87 dakikaya bir ton şey anlatmış ve hiç biri sekteye uğramamış. Animasyon deyip geçmeyin o saçma prenseslerle büyücülerle büyütüleceğimize böyle filmlerle büyüseydik herşey çok daha farklı olurdu! Zaten eminim ki sırf çocuklarda izlesin sıkılmasın diye bu film biraz kısa. Ama öyle güzeldi ki nerden başlasam bilemiyorum. RESMEN Bİ ANARŞİ FİLMİYDİ! Adam Hollywood?un göbeğinde bildiğin isyan temalı, emperyalist ve kapitalistlere karşı çok sert göndermelerde bulunmuş. Apaçık ortada bu bence, izleyen herkesin anlayabileceğini düşünüyorum. Bu aynı Ezop?un fabllarındaki gibi iğnelemelere benziyor. Bi tane kurnaz tilkimiz var ama tek derdi geçinmek ve götleri paradan yumuş yumuş olmuş ama kimseyle paylaşmayan bu insanlardan intikam almak. E bu tilki durur mu, zaten bi zamanlar sevdiği kadını yanına alıp hırsızlıklar yapmış bi tilki! İntikam ateşi ile yanıp tutuşan tilkimiz bu kötü insanlardan intikam almak için planlarını yapmaya başlar. Sonunda bütün hayvanlarında katıldığı bi mücadeleye dönüşecektir. Zaten senarist hiç de yabancı değil,Charlienin Çikolata Fabrikasıda onun kalemindendi, evet evetRoald Dahl. Filmde varoluşçuluğa bile değinilmiş;

- kimim ben kylie?

- kim derken? şu an mı?

- neden bir tilkiyim?

neden bir at, bir böcek ya da beyaz başlı bir kartal değilim? varoluşumu sorgular şekilde söylüyorum yani kimim ben ve bir tilki, ifademin kusuruna bakma ama, dişlerinin arasında bir tavuk olmadan nasıl mutlu olabilir ki?

- neden bahsettiğini anlamıyorum ama yasa dışı bir şey gibi geldi.

Spoiler:En güzelide kurt sahnesiydi, kurt fobisi olan tilkimiz fobisini yenmek için kurtla konuşmaya çalışır. Ama kurt sadece izler uzaktan. Ama hayvanlar bu kötü insanlara karşı safları öyle kuvvetlice sıkılaştırmıştır ki saflarını hiçbişey aralarına giremez. Son gifteki gibide bu devrimci selamı bile geçer aralarında asdfghj

KESİNLİKLE İZLEYİN.

@vfv

9 yıl önce

wes anderson işi biliyor :)

@chocolatblanc

10 yıl önce

çok ama çok sevimli bir animasyon, iyiki izlemişim dedirten cinsten. filmin seslendirme kadrosunda da yok yok, özellikle george clooney'nin sesi mr. fox için iyi bir seçim olmuş. ayrıca filmdeki envai çeşit hayvanlar o kadar sevimlilerki -özellikle de tilkiler- film bittikten sonra insanın bir tilki yavrusu alıp besleyesi geliyor :)
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL