7.1

175 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (189.129 OY)

KONUSU
Hikayenin kahramanı Mr. Fox isimli bir tilki... Mr. Fox ailesini beslemek için her akşam üç zengin çiftçiden tavuk, ördek ve hindi çalmaktadır. Sinirli çiftçiler tilkiden artık bıkmışlardır ve onu öldürmek için ellerinden gelen herşeyi yapmaktadırlar. Sonunda yakalanan tilki, çiftçilerden daha zeki ... Devamı
Hikayenin kahramanı Mr. Fox isimli bir tilki... Mr. Fox ailesini beslemek için her akşam üç zengin çiftçiden tavuk, ördek ve hindi çalmaktadır. Sinirli çiftçiler tilkiden artık bıkmışlardır ve onu öldürmek için ellerinden gelen herşeyi yapmaktadırlar. Sonunda yakalanan tilki, çiftçilerden daha zeki davranarak yakalandığı yerden aç kalmamak için çıkmaya çalışır.
George Clooney

Mr. Fox (ses)

Meryl Streep

Felicity F...

Jason Schwartzman

Ash Fox (ses)

Bill Murray

Clive Badg...

Willem Dafoe

Rat (ses)

Owen Wilson

Coach Skip...

Wallace Wolodarsky

Kylie (ses)

Eric Chase Anderson

Kristoffer...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@khaleesiii

3 yıl önce

Fantastic mr. anderson!

Yine her şeyiyle çok farklı,çok özgün bir yapımdı.Başucu animasyonum olsun.
M

@muslumduralmaz

5 yıl önce

8 / 10

gayet hoş zaman geçirecek bir animasyon olmuş, wes tarzını pek sevmesem de animasyonu başarmış.

@kaktusum

5 yıl önce

bi insanın yaptığı her film mi bittikten sonra beş dakika boyunca boş duvara bakıp haaaariikaa diye çığlık atma isteği uyandırır be!

@faj

6 yıl önce

yaman tilki pek çok alt göndermeleri olan bir animasyon. normalde animasyon filmleri suya sabuna dokunmamalarıyla bilinirler, ama bu bilgi kimi yaratıcı yönetmenleri sınırlamıyor. wes anderson mr. fox tiplemesine pek çok derdini sığdırmış, şüphesiz hiç bir derdi yeni değil ama derdini işlerken kullandığı çizgi roman estetiği tamamen yeni. hatta bu durum animasyon olmayan filmlerinde bile söz konusu.

hikayemize gelecek olursak mr. fox karısına verdiği söz uğruna tilki içgüdülerine ihanet eden ve toprak üstünde mazbut bir gazeteci hayatı yaşamaya başlayan bir tilkidir. fakat kendi deyimiyle dişlerinin arasında bir tavuk olmayan bir tilkinin mutlu olması beklenemez. o da bir tilkiye yakışır şekilde ikili bir hayat yaşamaya başlar. gündüzleri takım elbisesinin içinde aile babası mr. fox geceleri ise yaman tilkiyi yaşar. ta ki tavuklarını çaldığı kodamanlar intikam aşkıyla güçlerini birleştirene kadar. anarşi, baba oğul ilişkileri, erkekliğ
... Devamı
yaman tilki pek çok alt göndermeleri olan bir animasyon. normalde animasyon filmleri suya sabuna dokunmamalarıyla bilinirler, ama bu bilgi kimi yaratıcı yönetmenleri sınırlamıyor. wes anderson mr. fox tiplemesine pek çok derdini sığdırmış, şüphesiz hiç bir derdi yeni değil ama derdini işlerken kullandığı çizgi roman estetiği tamamen yeni. hatta bu durum animasyon olmayan filmlerinde bile söz konusu.

hikayemize gelecek olursak mr. fox karısına verdiği söz uğruna tilki içgüdülerine ihanet eden ve toprak üstünde mazbut bir gazeteci hayatı yaşamaya başlayan bir tilkidir. fakat kendi deyimiyle dişlerinin arasında bir tavuk olmayan bir tilkinin mutlu olması beklenemez. o da bir tilkiye yakışır şekilde ikili bir hayat yaşamaya başlar. gündüzleri takım elbisesinin içinde aile babası mr. fox geceleri ise yaman tilkiyi yaşar. ta ki tavuklarını çaldığı kodamanlar intikam aşkıyla güçlerini birleştirene kadar. anarşi, baba oğul ilişkileri, erkekliğin doğası ve mücadele ruhuna dair pek çok incelikli kelam bu filmde yüreklerimize sinmeyi bekliyor.

başta animasyon olması hasebiyle gayri ciddi izlediğimiz yapım giderek yerini hem aklımızı hem de gönlümüzü eğlendiren bir yapıya bırakıyor. karşımızda duran stop-motion gerçeklik nasıl olurda bize anılarımızda karşılık bulan duygular yaşatır anlamak çok güç. insanın her dinlediği hikayeden kendi hikayesini devşiren tabiatı bunda rol oynuyor olsa gerek. sonuç olarak farklı bir sinema estetiği yaman tilkide bizleri bekliyor. yine bize bizi vadediyor ama yeni bir solukla.

@slvalacahan

6 yıl önce

petey's song diyorum. :)

@vfv

7 yıl önce

wes anderson işi biliyor :)

@chocolatblanc

9 yıl önce

çok ama çok sevimli bir animasyon, iyiki izlemişim dedirten cinsten. filmin seslendirme kadrosunda da yok yok, özellikle george clooney'nin sesi mr. fox için iyi bir seçim olmuş. ayrıca filmdeki envai çeşit hayvanlar o kadar sevimlilerki -özellikle de tilkiler- film bittikten sonra insanın bir tilki yavrusu alıp besleyesi geliyor :)
W

@wasnt

11 yıl önce

8.4 / 10

Senenin En İyi İşlerinin Başında Geliyor , Müzikleri , Seslendirme Kadrosu (ki Başta George Clooney Olmak Üzere Hepsi "Fantastik"ler ) Hikayesi , Başladıgı Andan Bitiş Jenerigine Kadar Hiç Düşmeyen Temposu ... Tilkinin Avukatıyla Muhabbeti Bitirdi Beni , Harika Sahneler Var Filmde , ... Bu Sahnelere Eşlik Eden Müziklerde Harika , Tam Kıvamında Bir İş Olmuş
SPOILER

Fantastik Fox filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Fantastik Fox filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Fantastik Fox filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL