8

99 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (96.550 OY)

Vizyon Tarihi

20 Nisan 2018

Süre

1 Saat 41 Dk.

Ülke

Almanya ABD

Senaristler

Roman Coppola

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Yürütme Kararnamesi ile, Megasaki Şehri'nin tüm evcil hayvanları geniş bir çöp kutusuna atılırken, Atari minyatür bir Turbo motor ile tek başına yola çıkar ve kendi koruyucu köpeğini bulmak için Çöp Adasına uçar. Orada, bir grup yeni bulunan melez arkadaşlarının yardımıyla, bütün ilçenin kaderini ve geleceğini belirleyecek epik bir yolculuğa başlar.

Bryan Cranston

Chief (ses)

Koyu Rankin

Atari Koba...

Edward Norton

Rex (ses)

Bob Balaban

King (ses)

Bill Murray

Boss (ses)

Jeff Goldblum

Duke (ses)

Kunichi Nomura

Mayor Koba...

Akira Takayama

Major Domo...

YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

T

@tyfngkts yazdı...

Sal, 25 Eyl 2018, 15:21 (5 ay önce)

güzel bir film. yalnız bu film animasyon değil.

@wingsofgod yazdı...

Per, 20 Eyl 2018, 13:40 (5 ay önce)

8.2 / 10

filmi izlerken aklıma geçmiş bir gazete haberindeki hayırsız ada (gerçek adıyla sivri ada) aklıma geldi. maalesef bilgisi olmayanlar sadece bir animasyon diyebilir ancak biraz araştırırsanız bizim ülkemizin böyle bir kara lekeye karıştığını göreceksiniz. insan ister istemez bir garip oluyor. onun için filmi sadece japonyaya gönderme değil tüm dünyaya bir mesajı varmış gibi izlenmeli.

isteyenler için hayırsız ada : onedio.com/haber/gozyaslariniza-hakim-olamayacaginiz-gercek-bir-surgun-18-maddede-hayirsiz-ada-katliami-714817

@sofist yazdı...

Pzt, 09 Tem 2018, 01:24 (8 ay önce)

Wes Anderson'un köpek sevgisi üzerinden oligarşik, siyasi dikta rejimlni sorguladığı bir film olarak mesajları gayet başarılı buldum. Sinematografisini ve karakter yaratımlarını sorgulayamaya gerek bile yok. Farklı ve daha ciddi bir mesajı olan bir animasyon olarak aklımda kalacaktır.

@korgan yazdı...

Paz, 01 Tem 2018, 23:28 (8 ay önce)

8.2 / 10

Baskı rejimleri her coğrafyada, her zaman diliminde aynı hilelerle, aynı yalanlarla, aynı oyunlarla varlığını sürdürdü. Ve bütün bu hileler, yalanlar sonlarını hazırladı. Tüm umudumuz bunun üstüne. Her şeye rağmen...

@furkandgn9 yazdı...

Cmt, 23 Haz 2018, 19:52 (8 ay önce)

8 / 10

İzlerken gözümde Hayırsız Ada olayı canlandı. Bu film insanlığın kendinden utanması için güzel bir fırsat.

@fantazyabikadin yazdı...

Cum, 27 Nis 2018, 09:57 (10 ay önce)

8 / 10

Wes Anderson görünce hemen sorgulamadan direkt gittiğim film. Yine görüntüleriyle, renkleriyle, mesajlarıyla tatlı hoş ince bir film.

@mamcici yazdı...

Çar, 25 Nis 2018, 09:06 (10 ay önce)

Anderson sinemasının bir fanı olarak yok şöyle film, yok böyle film diyemeyeceğim. Bildiğimiz animasyon sevimliliğinden ve kodlamasından uzak, hayli özgün Anderson sinemasının başarılı bir örneği. Sadece bu teknikle anlatabileceğini düşündüğü için animasyonu tercih etmiş gibi.
Japon kültürüne olan hayranlığından mı yoksa gerçekten de Japonya'da köpeklerin bir adaya atıldığı bir hikaye var mı bilmiyorum ama Osmanlı'da var.
1910 yılında İstanbul'daki köpek kalabalığından kurtulmak isteyen İttihat Terakki'nin değerli üyeleri, 80.000 köpeği Hayırsız Ada'ya bırakır. Bir süre sonra istanbullular, aç kalan köpeklerin birbirlerini parçalarken çıkardıkları sesler eşliğinde uyumaya çalışır. Bunun da filmini yapacak birileri olmalı.

@kaktusum yazdı...

Cum, 06 Nis 2018, 23:03 (11 ay önce)

herr şeyiyle son zamanlarda izlediğim en iyi animasyondu. Kurgusu müzikleri her Wes Anderson filmi gibi her sahnenin fazla simetrik ve tablo gibi olması komiklik dozu HER ŞEY O KADAR İYİYDİ Kİ

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Köpek Adası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Köpek Adası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Köpek Adası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL