Ateşböceklerinin Mezarı Yorumları

Ateşböceklerinin Mezarı filmi detayları

@dersu_uzala

4 ay önce

Çocukların öldürüldüğü bir dünyada yaşıyoruz. böyle şeyler izleyince "en enfes bir film" , "tam ağlamalık" gibi yorumlar bile bana kaba ve duygusuzca geliyor. Arkadaşım, sadece film izlemedin bir gerçekliğe şahit oldun, kendinle yüzleş sorgula ve bir ders çıkar.

@unexpected

6 ay önce

10 / 10

Ağlamaktan pert oldum çok duygusal çok güzeldi..

@kerimapaydin

8 ay önce

10 / 10

ciğerimiz kalmamıştır...

@blackbrust

1 yıl önce

İmgesel anlatımları dolu bir film. Peki burada ateş böcekleri neyi simgeliyor. Savaş tam olarak budur işte herkesten önce ateş böcekleri yani çocuklar en masumlar. Onlar erken ölmek zorundadır ve dünya masumların mezarlarıyla doludur. Bu eşsiz anime insanım diyenin ve kalabilenin her zaman aklında olacak.

@chickenbreast

2 yıl önce

Uzun zamandır listemde duran bir filmdi, bu geceye kısmetmiş izlemek. Nasıl bu zamana kadar izlemedim diye kızdım kendime ağlarken, film bitti ağlamaya devam ediyorum. Savaşlarda kaybeden hep çocuklar oluyor.

@lydia

2 yıl önce

8.9 / 10

Animasyon olupta duyguyu hiç bu kadar hissettiren başka bir film görmedim. Ağlamaktan içim dışıma çıktı.Filmin konusu, müziği herşeyi mükemmel.

@mavimilena

3 yıl önce

10 / 10

Şu sıralar hastalıkla boğuşurken ve zaman hiç geçmezken güne bir filmle başlamak istedim. Seçe seçe de gitmiş nerede en acıklısı var onu seçmişim. Şimdi ise kendimi iyice çökmüş hissediyorum. Ağlamaktan yorgun düştüm. Olan moralim de yerle bir oldu. Savaş ve açlık arasında kimsesiz kalmış iki küçük kardeş. Gerçek bir hikayeden yapılmış sarsıcı ve yakıcı bir anime. Unutulmayacak bir film. İki kardeşin çaresizlikleri , acısı mıh gibi yüreğimde saplı kalacak. Ve ben bu filmi bir daha izlemeye cesaret bile edemeyeceğim.

@sersak53

4 yıl önce

9 / 10

benim gibi korona karantinasinda izlerseniz yerle yeksan olacağınız film
filmi anlatacak söz yok. herkesin izlemesini tavsiye ederim fakat sakin ve huzurlu bir anınızda. zor bir dönemden geçenler için yıkıcı olabilir

@ustunkoru

4 yıl önce

5 / 10

Ömer Seyfettin bunu sevdi...

@ravenna

4 yıl önce

10 / 10

Animasyon deyince hep aklıma cıvıl cıvıl neşeli,eğlendiren mutluluk veren filmler gelir.Her ne kadar arada duygusalları izlemiş olsam da genelde bu şekilde hissederim.Taaaa ki bu filmde ağlamaktan ciğerim sökülene kadar.Filmden sonra Seita ve Setsuko'yu aklımdan çıkaramıyorum. O kadar üzüldüm ki başım ağrıyor hala.Çocukların masumiyeti ve savaşın bitmeyen acısı,acımasızlığı.Film 1988 yapımı ve ben böyle bir filmden bugüne kadar habersiz.Büyük kayıplar içindeymişim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL