Ateşböceklerinin Mezarı Yorumları

Ateşböceklerinin Mezarı filmi detayları

@paez

15 yıl önce

9.4 / 10

uzunca süredir bu kadar etkileyici film izlememiştim. sırf drama olsun, ağlatsın diye yapılmamış, ufacık detayların arkasına çok şey sığdırmış. filmden sonra aklımda "yüzeceğiz ve acıkacağız" repliği kaldı. yüzdüler ve acıktılar.
O

@outcast

15 yıl önce

Bu animasyonun ana türü dram olmalı. Animasyon seyretmek için oturursanız karşısına şok geçirebilirsiniz çünkü benim diyen dramlara taş çıkartır.

Tek kelime ile özetleyecek olursam olağanüstü bir animasyon diyebilirim..

@tamara

15 yıl önce

9 / 10

Bir Anime bu kadar mı güzeL oLur... HerşeyiyLe öyLe gerçekçi, öyLe sıcak, öyLe içten ve öyLe dramatik ki? Savaşın en kötü etkiLenen yanı oLan "çocukLar"ı o kadar iyi anLatıyor ki bu yapım.. AnimeLeri bırakın birçok savaş fiLmine biLe taş çıkaran cinsten... Kardeşi Setsuko'yu korumaya çaLışan Seita'nın içLer acısı dıramı eminim ki her izLeyicinin yüreğine dokunacaktır... ÇizgiLer çok güzeL, Setsuka'yı o kadar güzeL çizmişLer ki insanın çizgi oLup onunLa yaşayası geLiyor... Bu hisLer de finaLin etkisini birkat daha arttırıyor... Zaten yapımdan etkiLenmemek imkansız... Savaşta oLsan biLe yaşama nedenin varsa mutLu oLabiLirsin demektir, peki ya o neden yok oLursa?... Bir çok hoLLywood savaş-dram fiLmine kafa tutan bu yapımı mutLaka izLemeLisiniz...

@babelfish

16 yıl önce

8.6 / 10

!--SPOILER--!

hikayenin gerçeğinde maalesef ağabey, sürekli ağlayıp acıktığını söyleyen kardeşin ölümüne hiç de üzülmüyor..... sanırım gerçek, animasyondan daha trajikmiş..!--SPOILER--!

@babelfish

16 yıl önce

8.6 / 10

gerçek bir hikayeden esinlenilerek yaratıldığını bilerek izlediğinizde, çok çok daha fazla içinizi acıtır..

@slartibartfast

16 yıl önce

9 / 10

Savaşın ne denli gereksiz ve acı bir şey olduğunu gösteren süper ötesi anime. İzledikten sonra kendine gelmek için bayağı mesai harcıyor insan.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL