Sense8 Yorumları

Sense8 dizisi detayları

@czara

3 ay önce

9.8 / 10

Mozaik güzelliği içimize işleyen cıvıl cıvıl, kımıl kımıl, harika bir yapım. Bir çok ülkede, bir çok farklı mekanda ve çeşit çeşit kültürlerdeki oyuncalarıyla kesinlikle dizi dünyası için bir devrim. Muhtesem görsellik, müzikler ve sıradışı bir konu. Vakit kaybetmeden izlemenizi öneririm.
Bitmiş olması büyük kayıp.

@warriorpoet

5 ay önce

Herkese hitap eder mi bilmem. Fakat benim başlar başlamaz hayatımda başıma gelecek en güzel dizilerinden birisi olduğunu anlamam uzun sürmedi.

Neyi mi anlatıyor? Çok özel bir konuyu. Henüz yeni keşfedilen bilimsel bir gerçeği. Ortak evrimsel atalarımızdan bize kalan sonsuz bir mirası. O kadar çok beğendim ve sevdim ki tarif edemem. Mükemmel ötesi.

@tiamath

8 ay önce

8.5 / 10

İnanılmaz derece başarılı bir kurguya sahip dizi. Limbik Rezonans denen bir bağla yani aynı saniyede doğmuş olan sekiz kişinin, üst bir zihinsel bağla birbirine bağlı olduğu ve bunlara homo sapienlerin bir sonraki evresi olan homo senseryum denildiği bir evredeki sekiz kişilik kümenin, onları avlayan bir kuruluştan kurtulabilme mücadelesini izlemekteyiz. Gerek konusu, kurgusu, oyunculukları gerek müziği, sanatsal görselleri çok başarılı. Özellikle küme üyelerinden birinin başına gelen olayda diğerlerinin gösterdikleri yardım sahneleri insanın tüylerini kaldırıyor. Dizide tek eleştirdiğim nokta aşırı derecede eşcinsellik içermesi. Hatta bir noktadan sonra şunu düşündüm, acaba Wachowski kardeşler bu konudan, sanatlarını ilk icra etmeye başladıkları dönemde çokmu mağdur oldular ki bu dizide bu konudaki ön yargılar yüzünden insanların neler çektiğinide anlatmaya bu kadar önem verdiler? Bir bölüm komple buna ayrılmış ve dizi finali de yine böyle bir
... Devamı
İnanılmaz derece başarılı bir kurguya sahip dizi. Limbik Rezonans denen bir bağla yani aynı saniyede doğmuş olan sekiz kişinin, üst bir zihinsel bağla birbirine bağlı olduğu ve bunlara homo sapienlerin bir sonraki evresi olan homo senseryum denildiği bir evredeki sekiz kişilik kümenin, onları avlayan bir kuruluştan kurtulabilme mücadelesini izlemekteyiz. Gerek konusu, kurgusu, oyunculukları gerek müziği, sanatsal görselleri çok başarılı. Özellikle küme üyelerinden birinin başına gelen olayda diğerlerinin gösterdikleri yardım sahneleri insanın tüylerini kaldırıyor. Dizide tek eleştirdiğim nokta aşırı derecede eşcinsellik içermesi. Hatta bir noktadan sonra şunu düşündüm, acaba Wachowski kardeşler bu konudan, sanatlarını ilk icra etmeye başladıkları dönemde çokmu mağdur oldular ki bu dizide bu konudaki ön yargılar yüzünden insanların neler çektiğinide anlatmaya bu kadar önem verdiler? Bir bölüm komple buna ayrılmış ve dizi finali de yine böyle bir ilişkinin evliliği ile bitirildi.

Dizi bunun dışında her karakterin bulunduğu ülke ile ilgilide bazı problemleri ele alıyor. Özellikle bu yanıda harikaydı. Hindistandan alım gücü zayıf ülkelere satılan geçer oyu almamış ilaçlardan, afrikada bulunan kıtlık problemine çözüm üretmeyen politikacılara kadar. Tabi bu konuların en azından finalde tamamlanmış olmasını beklerdim -ki sanırım yönetmenler için dizinin devam ettirilmemesi kararı o kadar ani olmuş ki bunu ayarlayamamışlar.

Gerçekten devam etmeyeceğine çok üzüldüm. Umarım bir gün bir şekilde devam ettirilir.

@sehrinazizi

1 yıl önce

I miss u, Riles

@maviucurtma

2 yıl önce

9 / 10

az önce finali izledim duygular tavan yaptı geldim buraya yazayım dedim.
-'dünyayı sevgi kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey'in
-'sevginin aşkın cinsiyeti yoktur'un;
gözler önüne serildiği ve izlerken gerçekten her duyguyu ama özellikle aşkı hissedebildiğimiz bir diziydi. iyi ki vardı. keşke bitmeseydi.

@canov3r

2 yıl önce

İptal edilmesine çok üzüldüğüm ve şaşırdığım bir dizi daha. Size güzel bir haberim var; dizinin 2 saatlik özel bir final bölümünün yayınlanacağı Netflix tarafından açıklandı. En azından hikayenin nasıl sonlandığını öğrenebileceğiz.

@horrorpheliac

2 yıl önce

Bari parayı denkleyince tekrar çekeriz deselerdi :(

@pnarpnar

3 yıl önce

Bu dizi şizofren olma isteğimi tetikliyor

@deranged0

3 yıl önce

10 / 10

İptal edildiğini hatırladıkça üzülüyorum. Diziden çok daha fazlasıydı benim için; özgürlük alanıydı, sanat alanıydı, aşk alanıydı. Kaç dizide Rembrandt eseri önünde oturup yorum yapılan bi sahne çekilir ki? Sahneyi geçtim tamamıyla müzede çekilen bir bölümü var. Maliyetli olduğu her halinden belliydi dizinin, (bana kalırsa) DC/Marvel dizileri yerine Sense8 gibi diziler çoğalmalıydı.

Yine üzüldüm. Hadi illa bitirecektiniz bari Christmas Special gibi iki saatlik özel bir bölüm yapıp bitirseydiniz be. Wolfgang, Lito ve SunBak'i çok özleyeceğim.

@general52

3 yıl önce

8.8 / 10

bu kadar harika bir diziyi bitiren netflix'in sadece küfürlerle anılması gerek. hatta birine ağır bir küfür edecekseniz ona 'netflix gibisin' deyin bence.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL