8.7

154 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (139.993 OY)

KONUSU

Dünyadaki bir grup insan aniden zihinsel olarak bağlantılı hale gelir ve onları dünyanın düzenine karşı bir tehdit olarak görenler tarafından avlanmadan hayatta kalmanın biryolunu bulmak zorundadırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
D

@dilarasdy

4 ay önce

9.2 / 10

İnsan vücudunun görsel olarak harika işlendiği muhteşem kareleri karşımıza çıkaran bir dizi. Oyunculuklara da diyecek bir şey yok. Hisleri o kadar güzel yansıtıyorlar ki iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Bütün bu güzelliklerin arkasındaki ekibi de unutmamak lazım. Ne diyeyim emeğinize sağlık.

@czara

1 yıl önce

9.8 / 10

Mozaik güzelliği içimize işleyen cıvıl cıvıl, kımıl kımıl, harika bir yapım. Bir çok ülkede, bir çok farklı mekanda ve çeşit çeşit kültürlerdeki oyuncalarıyla kesinlikle dizi dünyası için bir devrim. Muhtesem görsellik, müzikler ve sıradışı bir konu. Vakit kaybetmeden izlemenizi öneririm.
Bitmiş olması büyük kayıp.

@warriorpoet

1 yıl önce

Herkese hitap eder mi bilmem. Fakat benim başlar başlamaz hayatımda başıma gelecek en güzel dizilerinden birisi olduğunu anlamam uzun sürmedi.

Neyi mi anlatıyor? Çok özel bir konuyu. Henüz yeni keşfedilen bilimsel bir gerçeği. Ortak evrimsel atalarımızdan bize kalan sonsuz bir mirası. O kadar çok beğendim ve sevdim ki tarif edemem. Mükemmel ötesi.

@tiamath

1 yıl önce

8.5 / 10

İnanılmaz derece başarılı bir kurguya sahip dizi. Limbik Rezonans denen bir bağla yani aynı saniyede doğmuş olan sekiz kişinin, üst bir zihinsel bağla birbirine bağlı olduğu ve bunlara homo sapienlerin bir sonraki evresi olan homo senseryum denildiği bir evredeki sekiz kişilik kümenin, onları avlayan bir kuruluştan kurtulabilme mücadelesini izlemekteyiz. Gerek konusu, kurgusu, oyunculukları gerek müziği, sanatsal görselleri çok başarılı. Özellikle küme üyelerinden birinin başına gelen olayda diğerlerinin gösterdikleri yardım sahneleri insanın tüylerini kaldırıyor. Dizide tek eleştirdiğim nokta aşırı derecede eşcinsellik içermesi. Hatta bir noktadan sonra şunu düşündüm, acaba Wachowski kardeşler bu konudan, sanatlarını ilk icra etmeye başladıkları dönemde çokmu mağdur oldular ki bu dizide bu konudaki ön yargılar yüzünden insanların neler çektiğinide anlatmaya bu kadar önem verdiler? Bir bölüm komp
... Devamı
İnanılmaz derece başarılı bir kurguya sahip dizi. Limbik Rezonans denen bir bağla yani aynı saniyede doğmuş olan sekiz kişinin, üst bir zihinsel bağla birbirine bağlı olduğu ve bunlara homo sapienlerin bir sonraki evresi olan homo senseryum denildiği bir evredeki sekiz kişilik kümenin, onları avlayan bir kuruluştan kurtulabilme mücadelesini izlemekteyiz. Gerek konusu, kurgusu, oyunculukları gerek müziği, sanatsal görselleri çok başarılı. Özellikle küme üyelerinden birinin başına gelen olayda diğerlerinin gösterdikleri yardım sahneleri insanın tüylerini kaldırıyor. Dizide tek eleştirdiğim nokta aşırı derecede eşcinsellik içermesi. Hatta bir noktadan sonra şunu düşündüm, acaba Wachowski kardeşler bu konudan, sanatlarını ilk icra etmeye başladıkları dönemde çokmu mağdur oldular ki bu dizide bu konudaki ön yargılar yüzünden insanların neler çektiğinide anlatmaya bu kadar önem verdiler? Bir bölüm komple buna ayrılmış ve dizi finali de yine böyle bir ilişkinin evliliği ile bitirildi.

Dizi bunun dışında her karakterin bulunduğu ülke ile ilgilide bazı problemleri ele alıyor. Özellikle bu yanıda harikaydı. Hindistandan alım gücü zayıf ülkelere satılan geçer oyu almamış ilaçlardan, afrikada bulunan kıtlık problemine çözüm üretmeyen politikacılara kadar. Tabi bu konuların en azından finalde tamamlanmış olmasını beklerdim -ki sanırım yönetmenler için dizinin devam ettirilmemesi kararı o kadar ani olmuş ki bunu ayarlayamamışlar.

Gerçekten devam etmeyeceğine çok üzüldüm. Umarım bir gün bir şekilde devam ettirilir.

@sehrinazizi

2 yıl önce

I miss u, Riles

@maviucurtma

2 yıl önce

9 / 10

az önce finali izledim duygular tavan yaptı geldim buraya yazayım dedim.
-'dünyayı sevgi kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey'in
-'sevginin aşkın cinsiyeti yoktur'un;
gözler önüne serildiği ve izlerken gerçekten her duyguyu ama özellikle aşkı hissedebildiğimiz bir diziydi. iyi ki vardı. keşke bitmeseydi.

@canov3r

3 yıl önce

İptal edilmesine çok üzüldüğüm ve şaşırdığım bir dizi daha. Size güzel bir haberim var; dizinin 2 saatlik özel bir final bölümünün yayınlanacağı Netflix tarafından açıklandı. En azından hikayenin nasıl sonlandığını öğrenebileceğiz.

@horrorpheliac

3 yıl önce

Bari parayı denkleyince tekrar çekeriz deselerdi :(

@pnarpnar

3 yıl önce

Bu dizi şizofren olma isteğimi tetikliyor

@deranged0

4 yıl önce

10 / 10

İptal edildiğini hatırladıkça üzülüyorum. Diziden çok daha fazlasıydı benim için; özgürlük alanıydı, sanat alanıydı, aşk alanıydı. Kaç dizide Rembrandt eseri önünde oturup yorum yapılan bi sahne çekilir ki? Sahneyi geçtim tamamıyla müzede çekilen bir bölümü var. Maliyetli olduğu her halinden belliydi dizinin, (bana kalırsa) DC/Marvel dizileri yerine Sense8 gibi diziler çoğalmalıydı.

Yine üzüldüm. Hadi illa bitirecektiniz bari Christmas Special gibi iki saatlik özel bir bölüm yapıp bitirseydiniz be. Wolfgang, Lito ve SunBak'i çok özleyeceğim.

@pudukheba

4 yıl önce

8.2 / 10

Dizilerin 8-10 sezon sürmesine karşıyım, her şey tadında olmalı ama 2. sezonun 10. bölümünde diziyi bitirmek nedir ya... Rahat 5 sezon giderdi bu dizi, en azından 3. sezonu görseydik !

@truelie123

4 yıl önce

Diziyi izledikten sonra yeter be , nedir bu çektiklerimiz diyorsunuz. Ne var sanki şurada oturup dünyanın bir ucundan herhangi biriyle ön yargılar olmadan konuşabilsek diye iç geçiriyorsunuz. Ama gel gelelim kendi yarattığımız bir kelime(ırk, cinsiyet , devlet,toplum,aile) buna hep karşı çıkıyor ve bir araya gelemiyoruz.

Wachowski'ler beni büyülediler adeta. Kendilerine olan saygım kat kat arttı. Diziyi izledikten sonra anlarsınız sizde beni.

@erika

4 yıl önce

9.1 / 10

Mükemmellik seviyesine ulaşmış bir dizi. Çerçevenin içi öyle güzel dolduruluyor ki konu işlenişinde, metin yazımında sıkıntılı hiçbir şey yok. Bir noktadan sonra Wachowski'lerin zihninde yaşamak istiyorsunuz, biliyorsunuz ki orası burdan güzel.

Görsel ve müzikal anlamda da bir şölen havası var.

Seviyoruz.

@oinokhoe

5 yıl önce

7.5 / 10

Başlangıçta her ne kadar sıkmış olsa da sezon ortasına doğru beni kendisine bağlattı ve sezon sonunda tekrar soğuttu. Büyük bir ihtimal 2. sezonda da takip edeceğim. Neler olcak nereye bağlıyacaklar her şeyi merak ettirdiler bize.

@ozlemmonderr

5 yıl önce

Bir sene bekleyecek olmak çok ağır geliyor.Çok orijinal ve sizi içine hapsedecek derecede çeken bir film. Çok garip sahneleri var. ''Ulan bunu nasıl düşünmüş bu adamlar'' dedirtiyor insana.

Gel gelelim ikinci sezon 2017'de. Ayrıca birde ikinci sezonda bitireceklermiş.

Üzdü.
SPOILER

Sense8 dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sense8 dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sense8 dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL