Üç Renk: Kırmızı Yorumları

Üç Renk: Kırmızı filmi detayları

@tiamath

1 hafta önce

5 / 10

Zor bir film fakat mükemmel bir film değil. Bir köpeğe çarptıktan sonra sahibine teslim etmek isteyen bir kadın, emekli bir yargıç ile karşılaşır. Yargıç köpekle ilgilenmeyince, onu veterine götürür ve ikinci kere yargıcın evine geldiğinde ilginç bir durumla karşılaşır. Bu vesile ile aralarında bir bağ oluşur. Film daha çok her gerçeği bilebilirsin ama her gerçeği açığa vurmak doğru mu? konusunu sorgulamaktadır. ilk film olan maviden çok daha iyi bir film olmuş diyebilirim.

@ebus-durak

6 ay önce

8.2 / 10

Normalde bu tesadüfler, rastlantılar vs. Hollywood Sinemasına özgüdür. Ancak Kieslowski bu tesadüfleri kendi auteur tarzında o kadar iyi işlemiş ki insanın izlerken tüyleri diken diken oluyor. Aslında herkes bir başkasının hayatını veya hayallerini yaşıyor. Bunu çok iyi anladım. Kiminin pişmanlıklarını, kiminin geri dönülemez kararlarını bir başkası farklı kişiler farklı mekanlarla yaşıyor. Ancak yargıcın yerine geçmiş olan genç yargıcımız yönetmenin ufak bir dokunuşuyla tüm hayatındaki pişmanlığı Valentin ile birleştirerek gideriyor. Sanat yönetimi zaten bambaşka, ben etkilendim.

@handesayar

4 yıl önce

8.8 / 10

Filmin sonundaki durumu kurmaca için abartılı bulanların aksine ben çok sevdim, üç renge güzel bir veda olmuş bence, keyif vericiydi :)

@erutururu

5 yıl önce

Üçlemenin en ağır filmi olması bir yana, beni Irene Jacob adlı güzellik ile tanıştıran filmdir. Adını bir türlü ilk denemede hatasız yazamadığım Polak yönetmenimize selam olsun.
A

@ailurophile

5 yıl önce

serinin sonuncu ve bence en güzel filmi

yine de son sahnedeki rastlantının kurmaca için bile fazla olduğunu düşünüyorum

@gaddar-kerim

6 yıl önce

İzlerken renkten renge girdiğim turnusol gibi film.O kadar kötüydü ki 15 dakika sonra kapatarak kalitemi belli ettim.Siyah,beyaz yada kırmızı yoktur bu hayatta ayık olun.Ya gridir yada rengini belli etmez.Oyunlara gelmeyin,kalıplara girmeyin.

@gragmet

6 yıl önce

Kieslowski’nin yönetmenlik ve sanat adamlığı yönünden ne kadar güçlü bir adam olduğunun kanıtıdır.Bu filmdeki asıl güç konu,hikaye,diyalog vs. değil estetik zevk,renk,ışık bilgisi ve nadir bulunan bir duyarlılıktır bence.Film o kadar etkilidir ki izlerken olan hipnozun ardından bittiğinde bir boşluk ve sarsıntı hissettirir.

Güzel Sanatlarda temel sanat derslerinde rengin kullanılışı,oranları,yerleriyle ilgili çalışmalar yaptırılır.Çoğu hoca öğretemez çoğu öğrenci anlamaz.Ama şu filmi dikkatlice izlemek yeterlidir.Tam anlamıyla usta işi Kieslowskiye teşekkürler.
Y

@yemre

6 yıl önce

9.1 / 10

son sahne inanılmaz etkileyiciydi. Başından sonuna kadar güzel bir seri daha!

@karindesenjack

6 yıl önce

Kırmızı kesinlikle üçlemenin en iyi filmi. Rengin filmdeki kullanımına bayıldım. Yaşlı kadın figürü ve de yönetmenin finalde yaptığı sürpriz ayrı bir tat bıraktı.

@meyziyade

7 yıl önce

Irene Jacob bir daha hiçbir zaman kieslowski filmlerindeki gibi güzel olamadı. bu söz bile yeterli sanırım...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL