Güzel ile Hayvan / Güzel ve Çirkin Yorumları

Güzel ile Hayvan / Güzel ve Çirkin filmi detayları

@kumcular

1 yıl önce

8.6 / 10

Yönetmen filmin başında uyarıyor, size bir masal anlatacağız lütfen mantık hatalarını hoş görünüz diye, ardından sizi fantastik bir dünyaya götürüyor. Sarayın sihrini anlatırken kullanılan objeler, makyajlar, kostümlerdeki ışıltı izleyiciyi etkilerken, sonrasında gelen birçok yapım için distopik örnek oluşturmuştur. Stanley Kubrick'in favori filmlerinden olması Otomatik Portakal filmindeki insan objelerde etkilendiğini düşündürtmüştür. Çekildiği dönem için oldukça başarılı bulduğum filmi, sinema severlerin izlemesini tavsiye ediyorum.
D

@doris

10 yıl önce

Animasyon filminden çok farklı olduğunu düşünüyorum.

@fkhrm_217

14 yıl önce

beğendim mi beğenmedim mi tam olarak karar veremediğim film. bir kere çekildiği zamanın şartlarını fazlasıyla aşmış bu bi gerçek, hele o la bete in makyajını nası yaptınız arkadaş o zamanlar yahu, el insaf, ama kurguda kopukluklar var gibi geldi bana ya da benim kafama tam olarak oturmadı.

belle hangi vakit vahşiden hoşlanmaya başlayıp aşık oldu hala anlayabilmiş değilim. bir iki takip edip bu zamanlarda da iğrençliklerini gördükten sonra mı duyguları değişti yoksa kibarlığı mı yumuşattı onu. neyse bu konuya takılmayacağım çünkü 65 yıl önce çekilmesine rağmen zamanımızın yapımlarıyla yarışır hiç zorlanmadan.

izlemek şart o bir gerçek, bana büyüdüğümü hatırlattı, önceden masal dinlerken ya da izlerken bu kadar sorgulamazdım, şimdi belki de gereksiz bi şekilde neden sonuç ilişkisi kurmaya çalışıyorum. çocukken animasyonu vardı bunun çok severdim bir de onu izlemek lazım şimdi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL