Ruhların Kaçışı Yorumları

Ruhların Kaçışı filmi detayları

@hanimbarman

2 yıl önce

10 / 10

İzlediğim ikinci Hayao Miyazaki animesi. Hayao Miyazaki ve o muhteşem hayal gücüne hayran olmamak elde değil. Japon sanatı ayrıntılarıyla dolu bu güzelliği kaçırmayın derim.

@berenices

2 yıl önce

9.8 / 10

Lewis caroll'ın alice in wonderlandine yanıt olan bi film. Hayao Miyazaki'nin diğer filmeri de konunun küçük iyimser cesur bi kızın etrafında dönmesi ve renkli karakterler bakımından alice ile benzerlik gosteriyor. Kiki de yine cok tatlı ama daha sakin bi film tavsiye ederim
N

@nuryeniceri2005

3 yıl önce

10 / 10

5-6 yaşında izlediğim ve çok beğendiğim ama ilerde tekrar izlemek istediğimde adını unuttuğum ve bulduğumda çok çok çok mutlu olduğum anime. Ve evet en sevdiğim filmler listemde ilklerde . Kaç defa izlediğim.. muamma

@aysegulbusraaks

3 yıl önce

9.8 / 10

Film birçok yönden ders verici nitelikte. Sevgi, saygı ve vefanın önemi vurgulanmış. Hareketlerinde ölçülü olmamanın ne kadar zararlı olabileceğini göstermiş. Çok yemenin insanı ne hale getirdiğini bunun ne kadar çirkin olduğunu da ayrıca bize gösteriyor. Cesur ve çalışkan bir insan olmanın bize her zaman kazandıracağını, kolay kazancın aslında ne kadar da bizi tuzaklara düşürebileceğini bu film bize çok güzel anlatmış. Tam ailece izlenmelik faydalı bir film.

@iamgzde

3 yıl önce

İzlerken aklıma George Orwell ın Hayvan Çiftliğinin gelmesiyle böyle güzel tatlar aldığım, hoş bir anime oldu benim için. Çizimler çok güzeldi.
Q

@queenly

4 yıl önce

9 / 10

kesinlikle mükemmel kaç defa izlediğimi saymayı bıraktım. konu içinde konu olmasına da bayılıyorum. kaonashi karakteri favorim. miyazakinin hayal dünyasında geçirdiğim saatleri çok seviyorum. çocuklardan çok büyüklerin izleyip çıkarımlar yapması gereken bir animasyon şahane.

@cornelian

4 yıl önce

8.5 / 10

Bu animeyi sevenlere Little Nightmares oyununu tavsiye ederim keyifli küçük bir oyundur.
R

@rectangularr

5 yıl önce

çok güzeldi, ben de oldukça geç izleyenlerdenim. Verdiği mesajlardan biri ve benim hayata bakışıma göre en önemlisi şuydu :

"Bir arkadaşınıza, sevdiğiniz birine, yardıma ihtiyacı olduğunda, siz ne kadar zor durumda da olsanız, hatta ona yardım etmeniz imkansız gibi gözükse de ve hatta hatta yardım etmenizi engellemek için ya da kendi çıkarları için size aklınıza hayalinize gelemeyecek derecede önemli ve büyük faydalar, güzellikler sunsalar dahi o arkadaşınıza yardım etmeyi tercih edin."

Yani kısacası; iyilik yap denize at, balık bulmazsa Halik bulur.
M

@mrs_aurora

5 yıl önce

8.7 / 10

Çok naif, çok güzel bir anime. Taa en içlere dokunuyor.

@cessiebalik

5 yıl önce

Yarabbim o kadar içli, o kadar duygusal bir aşk öyküsü ki, gözlerim dolu dolu ciğerim söküldü.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL