7.5

568 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (397.704 OY)

KONUSU
Nicholas Von Orton, bütün yatırımlarının kontrolünü ve ilişkilerini elinde tutmaya alışık, zeki, kurnaz ve başarılı bir iş adamıdır.

Ancak Orton’un bu düzenli yaşamı, sorumsuz fakat etkileyici küçük kardeşi Conrad’ın ona verdiği beklenmedik bir doğum günü hediyesiyle köklü değişikliklere uğrar. Ni
... Devamı
Nicholas Von Orton, bütün yatırımlarının kontrolünü ve ilişkilerini elinde tutmaya alışık, zeki, kurnaz ve başarılı bir iş adamıdır.

Ancak Orton’un bu düzenli yaşamı, sorumsuz fakat etkileyici küçük kardeşi Conrad’ın ona verdiği beklenmedik bir doğum günü hediyesiyle köklü değişikliklere uğrar. Nicholas oyuna başlarken ortada çok büyük bir ödül olduğunu farkeder ancak bu esrarengiz oyunun kuralları ve amacı hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Ayrıca Nicholas karşılaştığı olaylardan hangisinin gerçek, hangisinin oyunun bir parçası olduğunu da anlayamaz. Kendi evinde esrarengiz kişiler tarafından izlendiğini farkeder. Bu kişiler onu ortadan kaldırmak istemektedir.

Bu oyun hayatını sonsuza dek değiştirecek bir ölüm kalım savaşı haline gelmiştir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

3 hafta önce

8 / 10

Oldukça farklı bir film. Nicholas, kendi halinde bir yatırım uzmanıdır ve bir gün kardeşinden gelen bir kart ile bir oyuna dahil olur. Bu öyle basit bir oyun değildir, kişinin hayatını alt üst edecek tüm düşüncelerini ve inancını kıracak seviyede bir oyundur. Filmin kurgusu, oyunculukları oldukça başarılı olmakla birlikte son sahnenin ardından yapılan parti ve kapanış insanı biraz tatminsiz bırakıyor. Bu kadar şeyin gerçekleşme ihtimalini bu derece doğru tutturabilmenin mantığına biraz değinilmesini beklerdim. Sonuçta adama başta o kadar test yapıldı, örneğin focus filminde 55 tahmininin yapıldığı sahne gibi kısa bir özet birşeyler beklerdim.

@cananoyit

5 ay önce

8.3 / 10

Farklı ve güzeldi sadece en sonda böyle oyun mu olur dedim sinir bozucu aynı zamanda
SPOİLER!!!!!!
İşin ilginç yanı bu filmi doğum günümde filmin içeriğini bilmeden açmış olmam beni düşündürmedi değil. Hiç aklımda yoktu. Ama birden kendimi filmi açmış buldum. Nasıl olur da doğum günümde doğum günüyle alakalı bir filme denk gelebilirim? Filme gelecek olursak adı üstünde 'oyun' ve oyundan bir zamandan sonra çıkarsınız. Filmi bu şekilde izlediğim için sonunda her şeyin tatlıya bağlanacağını tahmin ederek izledim. Evet film geriyor. Ama kardeşinin 'sen de mi bu oyunun içindesin?' demesinden sonra zaten her şey tatlıya bağlanacağı bir oyun olduğu anlaşılıyor. Kafamda cidden filmin sonunda herkesin güldüğü şampanya patlattığı sahne oluşmuştu. Film beynimi açmadı ben filme başlamadan önce "gördüğün her şey oyunun bir parçası" diyerek izlemeye başladım. Bu arada film hakkında herhangi bir spoiler yeme
... Devamı
SPOİLER!!!!!!
İşin ilginç yanı bu filmi doğum günümde filmin içeriğini bilmeden açmış olmam beni düşündürmedi değil. Hiç aklımda yoktu. Ama birden kendimi filmi açmış buldum. Nasıl olur da doğum günümde doğum günüyle alakalı bir filme denk gelebilirim? Filme gelecek olursak adı üstünde 'oyun' ve oyundan bir zamandan sonra çıkarsınız. Filmi bu şekilde izlediğim için sonunda her şeyin tatlıya bağlanacağını tahmin ederek izledim. Evet film geriyor. Ama kardeşinin 'sen de mi bu oyunun içindesin?' demesinden sonra zaten her şey tatlıya bağlanacağı bir oyun olduğu anlaşılıyor. Kafamda cidden filmin sonunda herkesin güldüğü şampanya patlattığı sahne oluşmuştu. Film beynimi açmadı ben filme başlamadan önce "gördüğün her şey oyunun bir parçası" diyerek izlemeye başladım. Bu arada film hakkında herhangi bir spoiler yemediğimi de belirtmek isterim. Sonunda "ya başka bir yerden atlasaydı" diye düşünmeden edemiyorum. Yalnız atlarken de "ölmeyecek, kesin bunun için de bir şeyler düşünmüşlerdir" dedim. Kardeşinin öldüğüne de inanmamıştım.

@hrhboo

11 ay önce

7 / 10

Beklentimi karşılamadı fakat bir çok sinema unsuru bakımından değerli bir yapım. Vanilla Sky'ı anımsattı.

@naksidil

1 yıl önce

Şaşırtıcı adam edecek bir kurguya sahip. Hayatta ne şekilde hangi hızda, nasıl düşeceğinizi tahmin edemezsiniz... Güzel film :)
U

@ulas_ersoy

1 yıl önce

Vcd döneminde gazeteden evimize gelen filmlerden biriydi. O zamanlar fincher filmi olduğunu bilmek mümkün değil, fincher da zaten fincher değildi. Defalarca tek başıma izlediğim, çocuklen oha lan böyle filmler de mi varmış dediğim filmlerden biri. Yıllar sonra Fincher filmi olduğunu öğrendiğimde yaşadığım şaşkınlık ise hala devam ediyor.

@melis1

1 yıl önce

10 / 10

Başında sıkılacağımı düşündüğüm ardından beni germeyi başaran mükemmel bir yapıt olduğunu düşünüyorum. Akıl almaz olaylar döndü. Bu nasıl bir oyun dedirtti

@zenobiaa

1 yıl önce

9 / 10

tüm gerilimi sonuna kadar hissettiğiniz film.

@okaliptuss

2 yıl önce

10 / 10

Başarılı ve sakin bir hayatı olan Nicholas’ın oynanan bir oyun sonrasında değişen ve allak bullak olan yaşamını izliyorsunuz. Film ilk başlarda çok sıkıcı ve durgun başladı. Hatta bir ara kapatmayı bile düşünüp sonra vazgeçmiştim. Film ilerledikçe dönen entrikaları gördükçe neye inanacağımı ,neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamakta bir hayli zorlandım. Kurgu ve senaryo mükemmeldi diyebilirim. Aksiyonu ve gerilimi dozunda izleyiciye sunmayı başaran oldukça kaliteli bir yapımdı. Finaline zaten söyleyecek fazla bir söz yok hiç aklıma gelmemişti böyle olacağı.. Tüm oyuncuların performansları göz dolduruyordu. Kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum.

@newbie

2 yıl önce

Fincher yine Fincherlığını yapmış, paranoyak olduk sağolsun.

Bkz: dünyanın en kötü doğum günü hediyesi
S

@siyahtuval

2 yıl önce

5.7 / 10

ımmm adını çok duyduğumdan izledm hatta izleyemedim atlayarak izledim ben beğenmedim .

@hrarchon

2 yıl önce

Hatırası olan değerli bir film benim için...

@bird_one

4 yıl önce

3.2 / 10

İzlediğim filmler arasında sonu en kötü
ve en saçma şekilde bağlanan filmdir benim için.
Adamın tepkisizliğinden tutun da "her şey planlıydı doğum günün içindi,
atlaman bile" mantıksızlığı öeh dedirtti.
bir sürü mantıksızlık var, olmamış.

@messiyg

4 yıl önce

8 / 10

Hani kabus görüp uyandığında ’oh be rüyaymış’ dersin ya, işte o tatta bir film...
R

@redmullet

7 yıl önce

7 / 10

Overrated falan
SPOILER

Oyun filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Oyun filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Oyun filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL