7.4

311 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (883.127 OY)

KONUSU
Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA’dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar. Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçes ... Devamı
Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA’dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar. Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçesinin ilk test ziyaretçileri ise bir avukat, bir matematikçi, bir dinozor uzmanı ve bir bitkibilimci ile Hammond’un torunlarıdır. Dinozor embriyolarını ele geçirmek isteyen biri güvenlik sistemini devre dışı bırakınca bütün dinozorlar adada serbest kalırlar. Michael Crichton’un romanından uyarlanan filmin yönetmeni, sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg. Güçlü özel efektleriyle dikkat toplayan filmin gişede büyük başarı elde etmesi, 2 devam filmi çekilerek bir üçleme olmasını sağlamıştı.
Sam Neill

Dr. Alan G...

Laura Dern

Dr. Ellie ...

Jeff Goldblum

Dr. Ian Ma...

Richard Attenborough

John Hammond

Bob Peck

Robert Mul...

Martin Ferrero

Donald Gen...

BD Wong

Dr. Henry Wu

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sabiha

5 ay önce

Günlerdir beyazperdede ilk hangi filmi izlemiştim ve nasıl unuturum diye vahlanırken bulduğum cevap hala emin olmamakla beraber 90larda çocuk olanlara selam ederim :)

@tiamath

1 yıl önce

8.7 / 10

Zamanında kaç kere izledim bilmiyorum ama bizim dönemimizin aklına dinazorları bir başka sokmuş olan filmdir. Zamanına göre oldukça başarılı ve aksiyonu bol bir film. Animasyon sahneleri biraz sırıtsada genel olarak film başarısını korumaktadır. Ve t-rex’in çığlığı hala kulaklarımdadır :)

@ittig_muldo

8 yıl önce

Dinozorun kapının yuvarlak camından bakış sahnesini özleyenler için....90’larda çocuk olmak :))

@vfv

8 yıl önce

Sinemada izledim ve filmi daha önce izlemiş olmama rağmen büyük bir keyif aldım. Sonuçta efsane Jurasic Park filmi izlenmiş de olsa kalitesi değişmez. 20. Yıl şerefine aynı filmi 3D teknolojisiyle tekrar vizyona sokmalarını ilk başta yadırgamış olsam da bende filmi sinemada izleyen kişilerden oldum. Sanırım aynı heyecanı birde dev salonda 3D olarak yaşamak istedim. Karadeniz bölgesinin en büyük sinema salondalarına sahip Piazza avm de filmi izledim ve o devasa büyüklükteki salonun çoğu koltuğu doluydu. Yetişkin insanlarda vardı çocuklarda. Bu da demek oluyor ki aynı heyecanı yaşamak isteyen bir tek ben değilim. Tabi ki bu filmin 3D olarak vizyona girmesinin tek nedeni Ticari amaçlıdır. Bunun yüzünden de eleştiremeyiz eğer izlemek isterseniz izlersiniz kimseyi zorla sinema salonuna götürmüyorlar sonuçta. Eleştirilecek bir yanı olduğunu da düşünmüyorum. 3D izlerken bayağı heyecanlandım. Dinazorlar aşırı gerçekçiydi. 90 lı yıllarda adamlar
... Devamı
Sinemada izledim ve filmi daha önce izlemiş olmama rağmen büyük bir keyif aldım. Sonuçta efsane Jurasic Park filmi izlenmiş de olsa kalitesi değişmez. 20. Yıl şerefine aynı filmi 3D teknolojisiyle tekrar vizyona sokmalarını ilk başta yadırgamış olsam da bende filmi sinemada izleyen kişilerden oldum. Sanırım aynı heyecanı birde dev salonda 3D olarak yaşamak istedim. Karadeniz bölgesinin en büyük sinema salondalarına sahip Piazza avm de filmi izledim ve o devasa büyüklükteki salonun çoğu koltuğu doluydu. Yetişkin insanlarda vardı çocuklarda. Bu da demek oluyor ki aynı heyecanı yaşamak isteyen bir tek ben değilim. Tabi ki bu filmin 3D olarak vizyona girmesinin tek nedeni Ticari amaçlıdır. Bunun yüzünden de eleştiremeyiz eğer izlemek isterseniz izlersiniz kimseyi zorla sinema salonuna götürmüyorlar sonuçta. Eleştirilecek bir yanı olduğunu da düşünmüyorum. 3D izlerken bayağı heyecanlandım. Dinazorlar aşırı gerçekçiydi. 90 lı yıllarda adamlar o teknolojiyle böyle bir film yapmışlar tekrar izleyince kendime sordum bu adamlar bu filmleri nasıl yapıyorlar ? Sormak da en doğal hakkım sonuçta bizim sinemamızın filmlerine bakıyorum birde 20 yıl önce yapılmış şu filme. Muhteşem.

10/ 8.0

@sapayolkatili

8 yıl önce

müthiş oyunculuktu kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum heyecanladığım filmlerden biri...

@realfavor

10 yıl önce

Hiçbir jöleyi bir daha öyle titrerken göremedim..:))

@raphalleon

11 yıl önce

10 / 10

Hayatımı etkileyen mihenk taşlarından birisidir Jurassic Park. 93 senesindeyken yani 6-8 yaşlarındayken kendimi dinozor zannedip ellerime legolar takıp pençe yaptığım , bornoz kemerini de kuyruk yapıp etrafta "ben Tyrannosaurus'um" diye bağırdığım rivayet edilir. Bunu destekleyen fotoğraflar bile mevcut. =)) Tüm dinozor isimlerini ezberlememe neden oluşturan film. Bendeki yeri apayrıdır Jurassic Park'ın anlatmakla bitiremem. Steven Spielberg'in başarılı filmlerinden birisi diyebilirim ( gerçi başarısız filmi çok az da ). Oyunculukları da gayet başarılı buldum. Özellikle Sam Neill'in performansı göz doldurdu. 10/9.5 veriyorum. Normal şartlarda 10/8.5 falan olur belki ama dediğim gibi yeri ayrıdır bende.
N

@normanstansfiel

12 yıl önce

sinema tarihinin ilk görsel efekt ziyafeti 93 te böyle bir filmin bu kadar gerçekçi çekilmesi gerçekten şaşırtıcı

@bruce_parkus

13 yıl önce

\'93 senesinde sinemada izleme şansı bulduğum, hatırladığım ilk ve en etkileyici beyazperde deneyimlerinden. Zaten dinozorlara ilgi duyan bünyeye ilaç gibi gelmiştir, kitabı daha bir güzeldir, tavsiye olunur. 10 yaşında bana Michael Crichton okutan tarih öncesinin dev sürüngenlerine sevgiler ..
SPOILER

Jurassic Park filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Jurassic Park filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Jurassic Park filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL