7.4

350 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (1.069.440 OY)

KONUSU
Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA’dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar. Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçes ... Devamı
Fosilleşmiş bir sivrisinekten çıkarılan dinozor kanı, bilimadamlarına DNA ile yeniden dinozor yaratma imkanı verir. Dr. Hammond, bu DNA’dan yola çıkarak genetik olarak dinozorlar geliştirir ve bir tür hayvanat bahçesi açar. Çeşit çeşit dinozorların canlı olarak görülebileceği bu özel hayvanat bahçesinin ilk test ziyaretçileri ise bir avukat, bir matematikçi, bir dinozor uzmanı ve bir bitkibilimci ile Hammond’un torunlarıdır. Dinozor embriyolarını ele geçirmek isteyen biri güvenlik sistemini devre dışı bırakınca bütün dinozorlar adada serbest kalırlar. Michael Crichton’un romanından uyarlanan filmin yönetmeni, sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg. Güçlü özel efektleriyle dikkat toplayan filmin gişede büyük başarı elde etmesi, 2 devam filmi çekilerek bir üçleme olmasını sağlamıştı.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

3 ay önce

7 / 10

Hala o dönem için bu kadar gerçekçi dinozorları nasıl yaptılar aklım almıyor. Çok başarılı bir işleyişi var. Trex'in kudretini hissediyorsunuz.

@serifayaz

10 ay önce

Ben de her zaman ayrı bir yeri olan bir film serisi ve hiçbir zaman bıkmadan izlerim.

@sabiha

3 yıl önce

Günlerdir beyazperdede ilk hangi filmi izlemiştim ve nasıl unuturum diye vahlanırken bulduğum cevap hala emin olmamakla beraber 90larda çocuk olanlara selam ederim :)

@tiamath

4 yıl önce

8.7 / 10

Zamanında kaç kere izledim bilmiyorum ama bizim dönemimizin aklına dinazorları bir başka sokmuş olan filmdir. Zamanına göre oldukça başarılı ve aksiyonu bol bir film. Animasyon sahneleri biraz sırıtsada genel olarak film başarısını korumaktadır. Ve t-rex’in çığlığı hala kulaklarımdadır :)

@ittig_muldo

11 yıl önce

Dinozorun kapının yuvarlak camından bakış sahnesini özleyenler için....90’larda çocuk olmak :))

@sapayolkatili

11 yıl önce

müthiş oyunculuktu kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum heyecanladığım filmlerden biri...
N

@normanstansfiel

15 yıl önce

sinema tarihinin ilk görsel efekt ziyafeti 93 te böyle bir filmin bu kadar gerçekçi çekilmesi gerçekten şaşırtıcı

@bruce_parkus

16 yıl önce

\'93 senesinde sinemada izleme şansı bulduğum, hatırladığım ilk ve en etkileyici beyazperde deneyimlerinden. Zaten dinozorlara ilgi duyan bünyeye ilaç gibi gelmiştir, kitabı daha bir güzeldir, tavsiye olunur. 10 yaşında bana Michael Crichton okutan tarih öncesinin dev sürüngenlerine sevgiler ..
SPOILER

Jurassic Park filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Jurassic Park filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Jurassic Park filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL