Oyun Yorumları

Oyun filmi detayları

@kyson

2 ay önce

Çok garip bir film. İlk başta beni sarmasa da sabrettim. İyi ki sabretmişim. Bir başyapıt bu film. Sonunda aşırı şaşırdım. Filmi başından sonuna kadar anlamaya çalışıyorsunuz. Bence tahmin edilebilir en zor filmdi benim için. Mükemmel gerilim ve dram için izlemenizi tavsiye ederim.

@neuromancer

2 ay önce

Olaylar güzel gelişiyor. Sonu hüsran! A, her şey rüyaymışa bağlanıyor resmen. Hangi ruh hastası böyle olaylar yaşadıktan sonra başkasına bu oyunu önerir. Ya adam bu süreçte intihar etseydi. Böyle saçma senaryo olmaz. Böyle "şakkaa" diye sonunda çıkıyorlar ya bekledim ki abisi kardeşini gerçekten vursun ama a olur mu azizim çok iyiydi diyor.

Oyunda o kadar bilinmeyen var ki hiç bir şirket, yapı, oluşum adına ne derseniz deyin bu kadar öngörülü olamaz! İnanırlığı düşüyor. Seyirci, bir yerden sonra daha başka beklentiye giriyor hikaye hakkında ancak sırf ters köşe uğruna ki bu ters köşe, oluşturulan gizem çıkmazında en basit sonmuş.

Daha iyi olabilirdi. Yazık olmuş. Yine de "twist" aşıklarını memnun eder.

@tiamath

7 ay önce

8 / 10

Oldukça farklı bir film. Nicholas, kendi halinde bir yatırım uzmanıdır ve bir gün kardeşinden gelen bir kart ile bir oyuna dahil olur. Bu öyle basit bir oyun değildir, kişinin hayatını alt üst edecek tüm düşüncelerini ve inancını kıracak seviyede bir oyundur. Filmin kurgusu, oyunculukları oldukça başarılı olmakla birlikte son sahnenin ardından yapılan parti ve kapanış insanı biraz tatminsiz bırakıyor. Bu kadar şeyin gerçekleşme ihtimalini bu derece doğru tutturabilmenin mantığına biraz değinilmesini beklerdim. Sonuçta adama başta o kadar test yapıldı, örneğin focus filminde 55 tahmininin yapıldığı sahne gibi kısa bir özet birşeyler beklerdim.

@cananoyit

11 ay önce

8.3 / 10

Farklı ve güzeldi sadece en sonda böyle oyun mu olur dedim sinir bozucu aynı zamanda
M

@meltemwashere

1 yıl önce

SPOİLER!!!!!!
İşin ilginç yanı bu filmi doğum günümde filmin içeriğini bilmeden açmış olmam beni düşündürmedi değil. Hiç aklımda yoktu. Ama birden kendimi filmi açmış buldum. Nasıl olur da doğum günümde doğum günüyle alakalı bir filme denk gelebilirim? Filme gelecek olursak adı üstünde 'oyun' ve oyundan bir zamandan sonra çıkarsınız. Filmi bu şekilde izlediğim için sonunda her şeyin tatlıya bağlanacağını tahmin ederek izledim. Evet film geriyor. Ama kardeşinin 'sen de mi bu oyunun içindesin?' demesinden sonra zaten her şey tatlıya bağlanacağı bir oyun olduğu anlaşılıyor. Kafamda cidden filmin sonunda herkesin güldüğü şampanya patlattığı sahne oluşmuştu. Film beynimi açmadı ben filme başlamadan önce "gördüğün her şey oyunun bir parçası" diyerek izlemeye başladım. Bu arada film hakkında herhangi bir spoiler yemediğimi de belirtmek isterim. Sonunda "ya başka bir
... Devamı
SPOİLER!!!!!!
İşin ilginç yanı bu filmi doğum günümde filmin içeriğini bilmeden açmış olmam beni düşündürmedi değil. Hiç aklımda yoktu. Ama birden kendimi filmi açmış buldum. Nasıl olur da doğum günümde doğum günüyle alakalı bir filme denk gelebilirim? Filme gelecek olursak adı üstünde 'oyun' ve oyundan bir zamandan sonra çıkarsınız. Filmi bu şekilde izlediğim için sonunda her şeyin tatlıya bağlanacağını tahmin ederek izledim. Evet film geriyor. Ama kardeşinin 'sen de mi bu oyunun içindesin?' demesinden sonra zaten her şey tatlıya bağlanacağı bir oyun olduğu anlaşılıyor. Kafamda cidden filmin sonunda herkesin güldüğü şampanya patlattığı sahne oluşmuştu. Film beynimi açmadı ben filme başlamadan önce "gördüğün her şey oyunun bir parçası" diyerek izlemeye başladım. Bu arada film hakkında herhangi bir spoiler yemediğimi de belirtmek isterim. Sonunda "ya başka bir yerden atlasaydı" diye düşünmeden edemiyorum. Yalnız atlarken de "ölmeyecek, kesin bunun için de bir şeyler düşünmüşlerdir" dedim. Kardeşinin öldüğüne de inanmamıştım.

@hrhboo

1 yıl önce

7 / 10

Beklentimi karşılamadı fakat bir çok sinema unsuru bakımından değerli bir yapım. Vanilla Sky'ı anımsattı.

@naksidil

2 yıl önce

Şaşırtıcı adam edecek bir kurguya sahip. Hayatta ne şekilde hangi hızda, nasıl düşeceğinizi tahmin edemezsiniz... Güzel film :)
U

@ulas_ersoy

2 yıl önce

Vcd döneminde gazeteden evimize gelen filmlerden biriydi. O zamanlar fincher filmi olduğunu bilmek mümkün değil, fincher da zaten fincher değildi. Defalarca tek başıma izlediğim, çocuklen oha lan böyle filmler de mi varmış dediğim filmlerden biri. Yıllar sonra Fincher filmi olduğunu öğrendiğimde yaşadığım şaşkınlık ise hala devam ediyor.

@melis1

2 yıl önce

10 / 10

Başında sıkılacağımı düşündüğüm ardından beni germeyi başaran mükemmel bir yapıt olduğunu düşünüyorum. Akıl almaz olaylar döndü. Bu nasıl bir oyun dedirtti

@zenobiaa

2 yıl önce

9 / 10

tüm gerilimi sonuna kadar hissettiğiniz film.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL