Dexter Yorumları

Dexter dizisi detayları

@idekm

3 ay önce

Hannah geldi dizi bitti

@kyson

1 yıl önce

Diğer katil dizilerinden farklı olarak. Bir katil gibi düşünebilmemizi sağlıyor. Çünkü katilin iç sesini duyuyoruz. Bazı sezonlar sönük kalsa bile olay örgüsü bu diziyi muhteşem yapmış. Dizinin en kötü kısmı finali malesef. Genel olarak baktığımda tekrar izlerim diyebiliyorum. Herkese bu diziyi tatmasını tavsiye ederim.

@bird_one

2 yıl önce

Hannah karakterinin diziye girmesiyle Dexter kendisi olmaktan çıktı, dizi de saçma sapan bir hal aldı. Finali için kötü diyorlardı da belki ben beğenirim diyordum, gerçekten kötüymüş.

En iyi sezonları 4 ve 6
En kötü sezonlar da ne yazık ki 2, 7 ve 8

@linquter

6 yıl önce

İlk bir kaç sezonu ne kadar hızlı izlediysem geri kalan sezonları da o kadar yavaş izledim. Dizinin bir kırılma noktası var ve o noktadan sonra aynı şeylerin tekrarlandığını görüp bitse de gitsek diyorsunuz. Ek olarak final gerçekten çok saçmaydı.Hannah sayesinde öldürme ihtiyacından sonunda kurtulacağını düşünen Dexter'ın, aşık olduğu kadını ve oğlunu, ihtiyacından kurtulduğu halde bırakıp gitmesi gerçekten mantıksız.

@stuntman_mike

7 yıl önce

9.1 / 10

gerçekten bitmesin dediğim nadir dizilerden, bir karakterin bütün hisleri ve tavırlarına alışmıştık, kendimizden çok şey bulduğumuz için sevdik.
S

@slevin23

7 yıl önce

6.5 / 10

dexter ın iç dünyası üzerine geçen bir hikaye. olay örgüsü tamamen tek kişinin bakış açısı üzerinden anlatılıyor. mıchael c. hall olağanüstü bir oyunculuk sergilemiş hayran olmamak elde değil. ama finali oldukça sönük. 4. ve 7.sezonlar harika.

@delahoya

8 yıl önce

Sonunda diziyi izlemeye başladım ilk sezonunda 2. bölümünü bitirmiş bulunmaktayım... Şuan net fikir oluşmadı tabi fakat geç kaldığım için üzeleceğim kesin...
M

@mementomori23

10 yıl önce

diziye başladığımda kendimde dexterı gördüm insanların içinde normalmış gibi davranmaya çalışmak insanların yaptığı şeylere anlam verememek falan ama herkesin yorumlarında bahsettiği gibi sadece final bölümü değil son sezonun tamamı sönük kaldı biraz ilk sezonları izlerken merakla bekliyordum ne olacak diye ama son sezonda bu duyguyu yakalayamadım genel itibarı ile son sezona rağmen güzel diziydi benim için hala en güzel dizi breaking bad :)
M

@mater_dolorosa

10 yıl önce

... Her şey küçük bir çocuğun; bir konteynırın içinde annesinin parçalanmasıyla, şahit olmasıyla beraber kanlar içinde kalması !!!; ve bu yaşanan travmanın aslında sinsi bir şekilde bir insanın seri katile dönüşmesinin hayat hikayesi_ ama en cezbedici sorgulatıcı haliyle... Bu diziyle beraber; kendi kendimle konuşma, sorgulama, ve soru cevap, tekniği yöntemini kullanma mükemmel derece de ayak uydurma; ki; dizinin psikolojik etkisiyle; Aşırı sosyal bir insanın; sosyapat hikayesi... en uyumlu görünüp uyumsuz olanından... Düşünülmesi gereken; aslında kim olduğunu, ve kim olman gerektiğini sorgulatıyor, hataya yer olmaması gerektiğini insanla// insan dışı bir şeye dönüşebilme bir yerde, ve bir o kadar da kurallara bağlı kalınması, ve bir seri katilin iyi olabilme ihtimali olsa bile katil olduğu gerçeğini değiştirmiyor... >> Engel olamadığın insan öldürme dürtüne yenilip, hiç bir şey yokmuş gibi mi ? davranmak mı... neye dönüştüğünü izleyerek... Ya d
... Devamı
... Her şey küçük bir çocuğun; bir konteynırın içinde annesinin parçalanmasıyla, şahit olmasıyla beraber kanlar içinde kalması !!!; ve bu yaşanan travmanın aslında sinsi bir şekilde bir insanın seri katile dönüşmesinin hayat hikayesi_ ama en cezbedici sorgulatıcı haliyle... Bu diziyle beraber; kendi kendimle konuşma, sorgulama, ve soru cevap, tekniği yöntemini kullanma mükemmel derece de ayak uydurma; ki; dizinin psikolojik etkisiyle; Aşırı sosyal bir insanın; sosyapat hikayesi... en uyumlu görünüp uyumsuz olanından... Düşünülmesi gereken; aslında kim olduğunu, ve kim olman gerektiğini sorgulatıyor, hataya yer olmaması gerektiğini insanla// insan dışı bir şeye dönüşebilme bir yerde, ve bir o kadar da kurallara bağlı kalınması, ve bir seri katilin iyi olabilme ihtimali olsa bile katil olduğu gerçeğini değiştirmiyor... >> Engel olamadığın insan öldürme dürtüne yenilip, hiç bir şey yokmuş gibi mi ? davranmak mı... neye dönüştüğünü izleyerek... Ya da görerek ve şahit olarak; '' evet bu kesinlikle ölmeyi; hatta yaptıkları yüzünden en iyi ölümü hak ediyor; ve ben bunu ona vermeliyim... '' düşüncesi tadında hayata devam etmek mi ? hak edenleri yok ederek... tercih izleyenin !!! Ta ki; değer verdiğin birini kaybedene dek; nitekim 8. sezon fazlasıyla aceleyle geldiğini ve özenle sonuca bağlanmadığını düşünsemde; Debra Morgan'ın ölümü duygulandırdı... böyle bir dizinin etkisi altına alması, dizinin kalitesini zaten ortaya koymuştur...

@deranged0

10 yıl önce

10 / 10

Bütün aksiyonu, sezonlar boyu tırnak yedirten sürükleyiciliği falan bir kenara bana kravat bağlamayı öğretmiştir.

http://youtu.be/kVEdFM0T7Bg
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL