8.8

451 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.7 (720.946 OY)

KONUSU
O, ’ince ruhlu’ bir katil. O, Miami’de yaşanan cinayetleri araştıran bir ’kan’ uzmanı. O, dünyaya adalet sağlamak için öldürüyor. O’nun adı Dexter ve düzenin adaletini kişisel bakışa göre sağlamak hayatta kalma amacı.

Hem işinin ehli bir seri katil, hem de sosyal kişilikli bir adam portresi çizen
... Devamı
O, ’ince ruhlu’ bir katil. O, Miami’de yaşanan cinayetleri araştıran bir ’kan’ uzmanı. O, dünyaya adalet sağlamak için öldürüyor. O’nun adı Dexter ve düzenin adaletini kişisel bakışa göre sağlamak hayatta kalma amacı.

Hem işinin ehli bir seri katil, hem de sosyal kişilikli bir adam portresi çizen Dexter Morgan, 2006 yılından bu yana kendi ahlak anlayışına göre kötüleri yer yüzünden silmeye devam ediyor. Yayınlandığı yıldan itibaren onlarca televizyon ödülüne aday gösterilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü Dexter, televizyon tarihinin de en sıra dışı karakterlerinden birini ekranlara taşıyor...
Michael C. Hall

Dexter Morgan

Jennifer Carpenter

Debra Morgan

David Zayas

Angel Batista

James Remar

Harry Morgan

Lauren Vélez

Maria LaGu...

C.S. Lee

Vince Masuka

Julie Benz

Rita Bennett

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bird_one

11 ay önce

Hannah karakterinin diziye girmesiyle Dexter kendisi olmaktan çıktı, dizi de saçma sapan bir hal aldı. Finali için kötü diyorlardı da belki ben beğenirim diyordum, gerçekten kötüymüş.

En iyi sezonları 4 ve 6
En kötü sezonlar da ne yazık ki 2, 7 ve 8

@linquter

4 yıl önce

İlk bir kaç sezonu ne kadar hızlı izlediysem geri kalan sezonları da o kadar yavaş izledim. Dizinin bir kırılma noktası var ve o noktadan sonra aynı şeylerin tekrarlandığını görüp bitse de gitsek diyorsunuz. Ek olarak final gerçekten çok saçmaydı.Hannah sayesinde öldürme ihtiyacından sonunda kurtulacağını düşünen Dexter'ın, aşık olduğu kadını ve oğlunu, ihtiyacından kurtulduğu halde bırakıp gitmesi gerçekten mantıksız.

@stuntman_mike

5 yıl önce

9.1 / 10

gerçekten bitmesin dediğim nadir dizilerden, bir karakterin bütün hisleri ve tavırlarına alışmıştık, kendimizden çok şey bulduğumuz için sevdik.
S

@slevin23

5 yıl önce

6.5 / 10

dexter ın iç dünyası üzerine geçen bir hikaye. olay örgüsü tamamen tek kişinin bakış açısı üzerinden anlatılıyor. mıchael c. hall olağanüstü bir oyunculuk sergilemiş hayran olmamak elde değil. ama finali oldukça sönük. 4. ve 7.sezonlar harika.

@delahoya

6 yıl önce

Sonunda diziyi izlemeye başladım ilk sezonunda 2. bölümünü bitirmiş bulunmaktayım... Şuan net fikir oluşmadı tabi fakat geç kaldığım için üzeleceğim kesin...
M

@mementomori23

8 yıl önce

diziye başladığımda kendimde dexterı gördüm insanların içinde normalmış gibi davranmaya çalışmak insanların yaptığı şeylere anlam verememek falan ama herkesin yorumlarında bahsettiği gibi sadece final bölümü değil son sezonun tamamı sönük kaldı biraz ilk sezonları izlerken merakla bekliyordum ne olacak diye ama son sezonda bu duyguyu yakalayamadım genel itibarı ile son sezona rağmen güzel diziydi benim için hala en güzel dizi breaking bad :)
M

@mater_dolorosa

8 yıl önce

... Her şey küçük bir çocuğun; bir konteynırın içinde annesinin parçalanmasıyla, şahit olmasıyla beraber kanlar içinde kalması !!!; ve bu yaşanan travmanın aslında sinsi bir şekilde bir insanın seri katile dönüşmesinin hayat hikayesi_ ama en cezbedici sorgulatıcı haliyle... Bu diziyle beraber; kendi kendimle konuşma, sorgulama, ve soru cevap, tekniği yöntemini kullanma mükemmel derece de ayak uydurma; ki; dizinin psikolojik etkisiyle; Aşırı sosyal bir insanın; sosyapat hikayesi... en uyumlu görünüp uyumsuz olanından... Düşünülmesi gereken; aslında kim olduğunu, ve kim olman gerektiğini sorgulatıyor, hataya yer olmaması gerektiğini insanla// insan dışı bir şeye dönüşebilme bir yerde, ve bir o kadar da kurallara bağlı kalınması, ve bir seri katilin iyi olabilme ihtimali olsa bile katil olduğu gerçeğini değiştirmiyor... >> Engel olamadığın insan öldürme dürtüne yenilip, hiç bir şey yokmuş gibi mi ?
... Devamı
... Her şey küçük bir çocuğun; bir konteynırın içinde annesinin parçalanmasıyla, şahit olmasıyla beraber kanlar içinde kalması !!!; ve bu yaşanan travmanın aslında sinsi bir şekilde bir insanın seri katile dönüşmesinin hayat hikayesi_ ama en cezbedici sorgulatıcı haliyle... Bu diziyle beraber; kendi kendimle konuşma, sorgulama, ve soru cevap, tekniği yöntemini kullanma mükemmel derece de ayak uydurma; ki; dizinin psikolojik etkisiyle; Aşırı sosyal bir insanın; sosyapat hikayesi... en uyumlu görünüp uyumsuz olanından... Düşünülmesi gereken; aslında kim olduğunu, ve kim olman gerektiğini sorgulatıyor, hataya yer olmaması gerektiğini insanla// insan dışı bir şeye dönüşebilme bir yerde, ve bir o kadar da kurallara bağlı kalınması, ve bir seri katilin iyi olabilme ihtimali olsa bile katil olduğu gerçeğini değiştirmiyor... >> Engel olamadığın insan öldürme dürtüne yenilip, hiç bir şey yokmuş gibi mi ? davranmak mı... neye dönüştüğünü izleyerek... Ya da görerek ve şahit olarak; '' evet bu kesinlikle ölmeyi; hatta yaptıkları yüzünden en iyi ölümü hak ediyor; ve ben bunu ona vermeliyim... '' düşüncesi tadında hayata devam etmek mi ? hak edenleri yok ederek... tercih izleyenin !!! Ta ki; değer verdiğin birini kaybedene dek; nitekim 8. sezon fazlasıyla aceleyle geldiğini ve özenle sonuca bağlanmadığını düşünsemde; Debra Morgan'ın ölümü duygulandırdı... böyle bir dizinin etkisi altına alması, dizinin kalitesini zaten ortaya koymuştur...

@deranged0

9 yıl önce

10 / 10

Bütün aksiyonu, sezonlar boyu tırnak yedirten sürükleyiciliği falan bir kenara bana kravat bağlamayı öğretmiştir.

http://youtu.be/kVEdFM0T7Bg

@dilanzkafka

9 yıl önce

Spoiler---

Bir insan da çıkıp demiyor ki Harrison nerede..

@otlu_kek

9 yıl önce

son bölümünde dexter ölse daha iyiydi diye düşünüyorum.Ne gerek vardı adamı oduncu yapmaya? son sezonu ve bölümüyle asabımı bozmuş dizidir.

@ksantippe

9 yıl önce

düşününce dexterla aynıyım.. cinayet masasından emekli bir baba ve evet! bütün kötüler ölmeli! ama babamın bana verdiği tek kod " akşam ezanından önce evde olun çocuum" :)))
M

@mrvszr

9 yıl önce

9.6 / 10

koskoca 8 yıllık efsane sona erdi :/ Debra yı okyanusa bırakıldığı sahne efsane ve belkide finalde en beğendiğim sahne.. Kosskoca Dexter Morganı behlül kaçar gibi yapmasalarmış iyiydi aslında... yinede Dex e yakışmayan tamamen hayalkırılığı tadında bi final olsada muhteşem bi 8 sezondu..

@ksantippe

9 yıl önce

hayatımda hiç bu kadar sürükleyici ve bağlayıcı bir yapım daha seyretmedim.. seyretmeyeceğimede eminim..

@ordaoldugunubil

9 yıl önce

finalin the dark knight rises'a olan benzerliği beni hayal kırıklığına uğratmış dizidir.

@yorgun_nihilist

9 yıl önce

9.1 / 10

İlk 5 sezondan herhangi bir vasat bölümü al final bölümünün yanına koy daha etkili daha heyecanlı olduğu su götürmez.
Böyle saçma son en son lostta görmüştüm,debrayı al ayağına taş bağlamadan denize at,saxonu çatalla öldürmeye git daha önceden fırsatın vardı halbuki,harrisonu elin kızına bırak,hapishanenin göbeğinde cinayet işle ama hiç gözaltına bile alınma,cesedini bulmadan seni ölü ilan etsinler,hastaneden debrayı cıkartırken ne hemşire ne bir polis aga dur ne yapıyorsun demiyor,hani hannayı cook seviyordun yola cıkıyorum deyip kasırgaya dalmak nedir...kısaca çok ama çok kötü bir bölüm yaratıcılık resmen sıfır,dexter yakalanıp hapse girseydi daha cok sevinirdim.
SPOILER

Dexter dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dexter dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dexter dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL