7.4

93 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (150.272 OY)

KONUSU
Zeki bir New York’lu olan Joe, bir kitapçı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joenun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Becke aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Becki elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde tak ... Devamı
Zeki bir New York’lu olan Joe, bir kitapçı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck, Joenun ayaklarını yerden keser. Joe, ilk görüşte Becke aşık olmuştur. Joe, sevdiği kızın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Becki elde etmek için teknolojiyi kullanmaya başlayan ve onu her yerde takip eden Joenun takıntılı tavırları Beckin en yakın arkadaşı Peachı şüphelendirse de ona engel olamaz. Joe, sonunda Beckin takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olmayı başarır. Ancak Joe’nun takıntılı hali artarak devam edince, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@matteroffact

4 ay önce

7.1 / 10

1. sezon 2.sezona kıyasla daha iyiydi sanki.Beck ne kadar uyuz olsa da izletiyodu kendini

@obirikiuc

6 ay önce

Aşağıdaki yada yukarıda okuduğum hiç bir yoruma katılmadığım için yazmak istedim. O kadar kötülenmiş ki bu kadar olumsuz eleştiri abartılı olmuş. Bunlardan etkilenmemek gerekli. Kesinlikle bir şansı hakediyor.

@tiamath

1 yıl önce

7 / 10

İki sezonuda izledim. Dizide bazı şeylere ufak tefek rütuşlar atılsa resmen bir sanat eseri denilecek kıvama gelebilir. Örneğin ilk sezonda son derece sıradan bir kız olan Beck’e aşık olunması. Evet insan normal birine aşık olamaz mı? olabilir. Ama sosyopatik birinin gözünü karartıp herşeyi yapabilecek seviyede aşık olabilmesi için bir neden arıyor insan. İlk sevgilisi olsan Candace’in bile kat be kat daha çok albenisi varmış diyor insan Candace ile tanıştıktan sonra. Ama dizi bir şekilde kendini izlettiriyor. İlgi çekici bazı detay ve hikaye akışı unsurları sayesinde dizi banal olmak ile iyi olmak arasında dantelalar çiziyor. İkinci sezonda ise Love karakteri insana "sonunda doğru düzgün bir aşık olunacak karakter bulmuşlar" dedirtiyor. İkinci sezonun kurgusunda çok fazla bölünme ve ilk sezonda tanıttıkları dehanın üzerine çıkabilmek için zorlama görülüyor. Ama son iki bölümde bunu epeyi toparlıyorlar. İkinci sezonda en çok hoşuma gide
... Devamı
İki sezonuda izledim. Dizide bazı şeylere ufak tefek rütuşlar atılsa resmen bir sanat eseri denilecek kıvama gelebilir. Örneğin ilk sezonda son derece sıradan bir kız olan Beck’e aşık olunması. Evet insan normal birine aşık olamaz mı? olabilir. Ama sosyopatik birinin gözünü karartıp herşeyi yapabilecek seviyede aşık olabilmesi için bir neden arıyor insan. İlk sevgilisi olsan Candace’in bile kat be kat daha çok albenisi varmış diyor insan Candace ile tanıştıktan sonra. Ama dizi bir şekilde kendini izlettiriyor. İlgi çekici bazı detay ve hikaye akışı unsurları sayesinde dizi banal olmak ile iyi olmak arasında dantelalar çiziyor. İkinci sezonda ise Love karakteri insana "sonunda doğru düzgün bir aşık olunacak karakter bulmuşlar" dedirtiyor. İkinci sezonun kurgusunda çok fazla bölünme ve ilk sezonda tanıttıkları dehanın üzerine çıkabilmek için zorlama görülüyor. Ama son iki bölümde bunu epeyi toparlıyorlar. İkinci sezonda en çok hoşuma giden, sosyal medyası olmayan birine insanların verdiği tepkiler diyebilirim. Sosyal medya bağımlılığının içler acısı kısmına güzel göndermeler olmuş. Oyunculuklar güzel. Sanat yönetimi ve iç ses anlatımı fena değil. Müzikleri kısmen başarılı bir dizi.

@rei

1 yıl önce

7.5 / 10

Bu dizinin overrated olduğunu dusunuyordum diziyi izlemeden önce. Ama beklediğim gibi olmadı. Dizi akıcı ve oyunculuklar gayet iyi. İlk birkaç bölümden sonra hikayenin içine giriyorsunuz. Özellikle ikinci sezon baya heyecanlıydı. Her ne kadar bir sosyopat da olsa baş karakterde kendimden birşeyler buldum. İlk sezon da ikinci sezon kadar iyi olsaydı puanım daha yüksek olurdu kesinlikle. Son olarak;
"Dostoyevsky contended the bad want to be punished. If the bad are not caught, they’ll seek out their own punishment, one way or another. At least some punishment is quick. And some punishment will never end."

@hashasin

1 yıl önce

4 / 10

İç sesin benzerliği gizli bir hayat yaşaması sosyopat olması ve ceset yoketmesi gibi detaylar yüzünden dexterı anımsatıyor baya bir esinlenmiş dexterdan. Ama bu iki dizinin yanyana anılmaları bile rahatsızlık verici benim için. İlk bölümde en başlarda herkese sırayla yaptığı ve ilerleyen bölümlerde de devam eden karakter analizlerini benim diyen psikiyatr yapamaz 1 bakışta insanları çözen tespitlerinden aşırı emin sanki başka hiçbir olasılık yokmuş gibi takılan zeki gösterilmeye çalışılan tiplerden karakterimiz. Benim ana karakterim "sıradışı zeki"yi gözüne sokmaya çalışan bir tavır var ortada ve en tiksinti duyduğum karakter tipi. Bu kibir nefret uyandırıyor bende. Romantik olarak ilgi duyduğu kadın karaktere gelince aslında romantik bağ kurulabilecek bir kadın değil. Bencil hedonist özenti bir amerikan kezbanı. İşte milleti alttan alta rahatsız eden dizinin düşük puanlanmasını sağlayan bu dizide bişeyler eksik bişeyler saçma dedirten
... Devamı
İç sesin benzerliği gizli bir hayat yaşaması sosyopat olması ve ceset yoketmesi gibi detaylar yüzünden dexterı anımsatıyor baya bir esinlenmiş dexterdan. Ama bu iki dizinin yanyana anılmaları bile rahatsızlık verici benim için. İlk bölümde en başlarda herkese sırayla yaptığı ve ilerleyen bölümlerde de devam eden karakter analizlerini benim diyen psikiyatr yapamaz 1 bakışta insanları çözen tespitlerinden aşırı emin sanki başka hiçbir olasılık yokmuş gibi takılan zeki gösterilmeye çalışılan tiplerden karakterimiz. Benim ana karakterim "sıradışı zeki"yi gözüne sokmaya çalışan bir tavır var ortada ve en tiksinti duyduğum karakter tipi. Bu kibir nefret uyandırıyor bende. Romantik olarak ilgi duyduğu kadın karaktere gelince aslında romantik bağ kurulabilecek bir kadın değil. Bencil hedonist özenti bir amerikan kezbanı. İşte milleti alttan alta rahatsız eden dizinin düşük puanlanmasını sağlayan bu dizide bişeyler eksik bişeyler saçma dedirten şeylerden biride tam burada. Dünyadaki en mucizevi şey için yakıp yıkmıyor ana karakter epik bir yönü yok. Dünyanın her yerinde zibilyonlarcasını bulabileceği alalede itici bir kadın için tüm bu ekşın. Neden bizi aktiviteleriyle bu kadar irrite eden klişe bir karakterin hikayesini takip edelim. Bu soru geliyor aklıma. Bence izleyiciyi bu yapımın karşısına geçiren motivasyon bu adamın ifşa olma süreci ve ifşa olduktan sonra ne olacağı konusundaki merak. Yoksa dizinin üzerine oturduğu aralarındaki diyalog mide bulandırıcı cinsten. Kadın bar tenderla yatak kırıyor gece. Sabah anakarakteri çağırıyor yatak almaya gidelim diye. Arabasına yükleyip yatak getirtiyor kurduruyor o yatağı. Seni gerçekten seviyorum diyor bu esnada adamda tüm bunları bile bile bu 32yüzlü yaratığa aşk dolu gözlerle bakabiliyor

@sabiha

2 yıl önce

Bir arkadaşımın yaptığı yoruma tamamen katılıyorum "galiba bu sefer bizden çalmışlar Fi'yi izleyip" dedi Fi dizisinde en azından karakterlerin derinliği, alt metni vardı ha izletti mi izletti uzun uzun yazardım da bu dizi için o kadar yazmaya üşendim :)

@martiuctu

2 yıl önce

7 / 10

I'm not a stalker. You are.

@zeymep

2 yıl önce

Netfliximiz var illa burdan bir sey izleyelim diye izlediğim bir dizi, öyle aşırı sürükleyici değil ama izletiyor kendini çerezlik diyebilirim zaten şu an on bölümden oluşan bir sezon mevcut. Ben genel olarak dizinin dinginliğini, cool havasını sevdim en çok. Biraz dexterı biraz fiyi hatırlatıyor, sosyopat, takıntılı, sapık adam seviyoruz galiba hastalıklı bir durum.

@utumyo

2 yıl önce

7 / 10

Her karektere nasıl gıcık olunur sorusuna cevap veren dizi. Daha fazla ne yapabilirler ya diyerek ilerlerken bir baktım dizi bitmiş.
İzlerken o kadar çok kriz geçirdim ki çevremdekiler sırf bu yüzden başladı ve hepimizde aynı semptomların -kanser olma, karakterlere sövme- oluştuğunu gözlemledik. İtiraf etmek zor gelse de bittikten sonra olsa da izlesek dedirtti. Sanırım soluksuz, heyecanla art arda bölüm izlemeyi özlemişiz.
SPOILER

You dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

You dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

You dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL