Dexter Yorumları

Dexter dizisi detayları

@mryz

11 yıl önce

8.7 / 10

Ne zaman tıraş olurken kendimi kessem hatırladığım diziydi bu, öylesine sağlam yeri vardı . Katil-kurban psikolojisini çok iyi analiz edip yıllarca izlerken seyircisini mestetmeyi başardı, gel gelelim sonlara doğru ha gayret moduna girdi sanki. Dexter'ın topluma gerçekten kazandırılmaya çalışılması bazen rahatsız edici boyutlara geldi, aile babası, saf aşık halleri hiç yakışmadı, sevinmedik değil sevindik aslında, gençler örnek alıyorlar tabii ki, efendi olsunlar diye düşündüler belki, bilemiyoruz ama adamı oduncu yaptın bıraktın, elinde baltayla ağaç kovalayan insanlar görüyorum, onları ne yapacağız. Yakışmadı bu son Dexter'a, öyle yabanda kalmış Kadir İnanır'a çevirdiniz ya, tüh size sayın yayında ve yapımda emeği geçenler.

@bazinngaa

11 yıl önce

10 / 10

-----------------------SPOİLER-----------------------

İlk dört sezonun hatırına kötü ifadeler kullanmak istemiyorum...Hadi altıncı sezonu da ekleyeyim hadi tamam..Koca Dexter’ı evvela aile babası,evin reisi falan yaptınız bir şey demedik..Severdim Rita’yı.Sonra önüne gelenle yatırmaya başladınız,bozulduk biraz ama eyvallah dedik buna da.Sonra işi abartıp bildiğin aşk kuşu efenime söyleyeyim Güzin Abla hallerine soktunuz psikopat seri katili..Orda koptu bizde ipler..La nedir bunun müsebbibi bi söyleyin de bilelim yav.Hayır nedir yani illa "Dexter seri katil ama insani duyguları da var taam mı .s.s " düşüncesi oluşturmak izleyende ? Biz Dexter’ı öyle sevdik lan zaten..Ya da şöyle söyleyeyim biz böyle bir Dexter tanımadık..Keşke bitirseymişsiniz altıncı sezonda ahh keşke..Dur bak aklıma geldi hele o efektler falan ne öyle ? Yalandan kasırga,arjantin manzarası falan..Olmadı,samimiyim yakışmadı bu diziye..Koydunuz son sezona bi teyzeyi,seni ben oluşturdum ben olmasam şimdi kimleri kimleri
... Devamı
-----------------------SPOİLER-----------------------

İlk dört sezonun hatırına kötü ifadeler kullanmak istemiyorum...Hadi altıncı sezonu da ekleyeyim hadi tamam..Koca Dexter’ı evvela aile babası,evin reisi falan yaptınız bir şey demedik..Severdim Rita’yı.Sonra önüne gelenle yatırmaya başladınız,bozulduk biraz ama eyvallah dedik buna da.Sonra işi abartıp bildiğin aşk kuşu efenime söyleyeyim Güzin Abla hallerine soktunuz psikopat seri katili..Orda koptu bizde ipler..La nedir bunun müsebbibi bi söyleyin de bilelim yav.Hayır nedir yani illa "Dexter seri katil ama insani duyguları da var taam mı .s.s " düşüncesi oluşturmak izleyende ? Biz Dexter’ı öyle sevdik lan zaten..Ya da şöyle söyleyeyim biz böyle bir Dexter tanımadık..Keşke bitirseymişsiniz altıncı sezonda ahh keşke..Dur bak aklıma geldi hele o efektler falan ne öyle ? Yalandan kasırga,arjantin manzarası falan..Olmadı,samimiyim yakışmadı bu diziye..Koydunuz son sezona bi teyzeyi,seni ben oluşturdum ben olmasam şimdi kimleri kimleri kesiyordun diye ahkam kesen bir tip..O da yetmedi bir de oğlunu çıkardınız,benim caanım Debra’mın sonu oldu..Böyle osuruktan bir final olmamalıydı,bitse de gitsek modunda yazılmış bir şekilde..Yine de tabii ki Michael C. Hall ve Jennifer Carpenter başta olmak üzere bütün oyuncular bendeki yerini sağlamlaştırdı..Hepsini çok özleyeceğim..Brian Moser,Lila Tournay,James Doakes,Miguel Prado,Arthur Mitchell reyiz,Jordan Chase,Travis Marshall,Isaac Sirko..En azından şunlardan bir kolaj gibi bir şey yapaydınız yav..Neyse düşündükçe sinir basıyor insanı..

Michael C. Hall’ı en kısa zamanda ekranlarda görmek dileğiyle..

@asevilk

11 yıl önce

9.6 / 10

"Fazla normal görünen bir sosyopatın hikayesi" doğrudur ama kesinlikle yeterli değil. İyi-kötü, doğru-yanlış, adil olan-adil olmayan nedire, babanın oğulla, abinin kardeşle, insanın insanla ilişkileri nasıldıra dair dokundurmaları olan bir dizi. Bununla beraber belki birer katil değiliz ve öldürme dürtüsüne Dexter'ın sahip olduğu şekilde sahip değiliz ama hepimizin diğer insanlardan saklamak zorunda olduğu tutkuları, benliği, bir yönü mevcut. İşte bu dizi maske ve saklanılan yan arasında nasıl bir git gel yaşanırın, saklanılanın yan ile maske arasında nasıl denge kurulurun görüntüye, kelimelere aktarılmış hali. Diziden sürekli hareket, olay, aksiyon bekliyorsanız bunu karşılayamayabilir; yer yer gerçekten sakin geçen bölümler var. Ama inanın ki izleyip durup üzerine düşünmeye değer.

@tozpastel

11 yıl önce

9.1 / 10

finali biraz önce izledim nasıl bağlanmışım arkadaş bi kötü oldum...

@panteratiglis

11 yıl önce

10 / 10

Mükemmel bir son beklentisiyle izlememenizi önerdiğim, ama sezon finalleri nice dizilerin büyük finallerine bedel dizidir.

@rashomon

11 yıl önce

Dexter'da gidiyor kime sarıcaz şimdi :) Öte yandan walterda gidecek allahım sana geliyorum :) Ortaya meze olarak mentalist ile ray donovanı alıcaz mecburen ama spesyallerimiz olmayacak gibi....Kimbilir olabilirde

@kbrnr

11 yıl önce

kendimi peynir keserken dexter sanıyorum

@c_for_chapulism

11 yıl önce

10 / 10

DEXTER , ''breaking bad'' bitiyor. ''Spartacus'' bitti. ''Behzat Ç.'' ve ''İşler Güçler''i bitirttiler. ''Leyla ile Mecnun''umuzu yayından kaldırdılar. How I met your mother'ın da son sezonu başlayacak. Biz artık ne izleyelim bi elimizde Game of Thrones kaldı. Dexter sadece bir dizi değildi . Dexter sanki sadece bir karakter değildi. Yanımızda gibiydi yardımcısı gibiydik onun. Bir ihtiyaç gibiydi Dexter. Hem sürükleyici , hem orijinaldi hep. Yani anlatılamaz Dexter'ın etkileri. Şimdi artık son 3 bölümü kaldı. 50 sezon gitse bile sıkılmadan izleyebilirdim. Yani imkanım olsa yapımcı olup ben dur diyene kadar yenisini çekin demek isterdim.Büyük bir boşluğa düşeceğim bitince kesin. Ama maalesef her mutlu şeyin bir sonu var Dexter gibi , Spartacus gibi , Behzat Ç. gibi , İşler Güçler gibi , Leyla ile Mecnun gibi .Kim unutabilir ki ''Tonight's the Night'' zamanlarını , ya da cinayet mahallindeki hünerlerini.Özleyeceğiz Debra'yı , Dexter'ı , Harry'i , Angel'i , Masuka'yı , Quinn'i , Hannah'ı
... Devamı
DEXTER , ''breaking bad'' bitiyor. ''Spartacus'' bitti. ''Behzat Ç.'' ve ''İşler Güçler''i bitirttiler. ''Leyla ile Mecnun''umuzu yayından kaldırdılar. How I met your mother'ın da son sezonu başlayacak. Biz artık ne izleyelim bi elimizde Game of Thrones kaldı. Dexter sadece bir dizi değildi . Dexter sanki sadece bir karakter değildi. Yanımızda gibiydi yardımcısı gibiydik onun. Bir ihtiyaç gibiydi Dexter. Hem sürükleyici , hem orijinaldi hep. Yani anlatılamaz Dexter'ın etkileri. Şimdi artık son 3 bölümü kaldı. 50 sezon gitse bile sıkılmadan izleyebilirdim. Yani imkanım olsa yapımcı olup ben dur diyene kadar yenisini çekin demek isterdim.Büyük bir boşluğa düşeceğim bitince kesin. Ama maalesef her mutlu şeyin bir sonu var Dexter gibi , Spartacus gibi , Behzat Ç. gibi , İşler Güçler gibi , Leyla ile Mecnun gibi .Kim unutabilir ki ''Tonight's the Night'' zamanlarını , ya da cinayet mahallindeki hünerlerini.Özleyeceğiz Debra'yı , Dexter'ı , Harry'i , Angel'i , Masuka'yı , Quinn'i , Hannah'ı . Hoşçakalın güzel anılar.

@tamobe

11 yıl önce

9.5 / 10

bugüne kadar izlediğim en iyi diyebileceğim birkaç dizi arasında..karakterler cok iyi seçilmiş ve oyuncular rollerini mükemmel yapıyorlar..ama benim için en önemlisi dexter morgan..herkesin izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünmekle beraber şiddetle tavsiye ediyorum..

@darkpassenger

11 yıl önce

9.9 / 10

Hayatımın dizisi. Niye diye soracaksınız tabi; bir insanın en sevdiği dizi olabilir, izlemekten keyif alıyordur falan ama nasıl hayatının dizisi olabiliyor? Garip bir durum evet. Seri katil falan olduğumdan değil tabiki, ama bir anlamda; -elinize bir kitabı alıp okumaya başlar ve karakterde kendinizden bir şeyler görürsünüz, o kitap başucu kitabınız olur; bitmemesi için olabildiğince yavaş okur, bittikten sonra üzülürsünüz; tekrar okumayı düşünür hatta planını yaparsınız- Dexter karakterine yakınlık duyuyorum. Tabiki bunu açıklamak zor ama son sezonda olmak; onun bitecek olması aklımda nasıl bitmesini istediğime dair fikirler uyandırıyor. O kadar yıldan sonra, sanki diziyi bana ait bir şeymiş gibi izlemeye başladım zannedersem. Eğer dizi bitecekse, Dexter ölmeli. Diğer yandan yeni sezonun başlangıcı fazlasıyla ilgi çekiciydi, bu kadar sezondan sonra belkide Dexter'ı Dexter yapan en büyük etkeni yeni öğrenmek -Belkide sırf bu sezon için böyle bir şey uydurulmuştur, en başından beri sena
... Devamı
Hayatımın dizisi. Niye diye soracaksınız tabi; bir insanın en sevdiği dizi olabilir, izlemekten keyif alıyordur falan ama nasıl hayatının dizisi olabiliyor? Garip bir durum evet. Seri katil falan olduğumdan değil tabiki, ama bir anlamda; -elinize bir kitabı alıp okumaya başlar ve karakterde kendinizden bir şeyler görürsünüz, o kitap başucu kitabınız olur; bitmemesi için olabildiğince yavaş okur, bittikten sonra üzülürsünüz; tekrar okumayı düşünür hatta planını yaparsınız- Dexter karakterine yakınlık duyuyorum. Tabiki bunu açıklamak zor ama son sezonda olmak; onun bitecek olması aklımda nasıl bitmesini istediğime dair fikirler uyandırıyor. O kadar yıldan sonra, sanki diziyi bana ait bir şeymiş gibi izlemeye başladım zannedersem. Eğer dizi bitecekse, Dexter ölmeli. Diğer yandan yeni sezonun başlangıcı fazlasıyla ilgi çekiciydi, bu kadar sezondan sonra belkide Dexter'ı Dexter yapan en büyük etkeni yeni öğrenmek -Belkide sırf bu sezon için böyle bir şey uydurulmuştur, en başından beri senaryoda böyle bir etken olmayabilir- heyecan verici ve bu merak; işin ucunda her şeyin bitecek olmasını biraz örtüyor şimdilik. Umarım tadı damağımızda kalmaz.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL