True Detective Yorumları

True Detective dizisi detayları

@bthnrtll

2 ay önce

Fark ediyorsun ki, tüm hayatınız, sevginiz, nefretiniz, hatıralarınız, acılarınız... Hepsi aynı şeydi. Hepsi bir rüyaydı. Kilitli bir odada sakladığınız rüya. İnsan olduğuna dair bir rüya!

@ustunkoru

2 ay önce

6.5 / 10

Sadece ilk sezon izlenmeye değer..

@onur_turan

5 ay önce

7 / 10

3.sezona yönelik tek başarısı: son derece doğal duran yaşlılık makyajları ve Mahershala Ali’nin gerçekten yaş almışcasına çıkardığı oyunculuk. O yüzünü ekşitmeleri, ağır hareketleri adam sanki gerçekten 70 yaşında biri gibi oynamış. Bunun dışında ise son derece sıradan bir sezondu. Özellikle final bölümü vasatın da altında kalmış. Sezon boyunca sırf merak & gizem unsuru yaratmak adına bir sürü gereksiz detay finalde öyle basite indirgendi ki "bu mudur yani" dedirtti.
G

@gulcegurcu

1 yıl önce

sadece ilk sezonu izledim,ağzımı açık bırakmaya yetti.rust’ın fikirlerini kendime çok yakın buldum.görsellik ve müzikler de tam yerindeydi.
yellow king’in çim biçme makinesinden çıktığı sahne müthişti

@iamgzde

3 yıl önce

Bu zamana kadar gelmiş en iyi polisiye ve gerilim adına bir dizidir.
G

@gktuylmaz

4 yıl önce

9.2 / 10

Nasıl başlasam nasıl bitirsem bilemiyorum. O kadar güzeldi ki. Senaryo,atmosfer,işleniş ve karakterler...

Sanırım Breaking Bad?den sonraki favorim ????????????????
Z

@zaferaltintas

4 yıl önce

İlk sezonu efsane olan dizidir 2.sezonun ilk bölümünü izledim ama Rust Cohle(Matthew Mc) kalitesini verecek bir karakter yok sanırım :/ introsu ayrı şahane,izleyin izlettirin

@krea

5 yıl önce

Birinci sezonu efsane olan, ikinci sezonu da kendini izleten başyapıttır.

@kaede

5 yıl önce

9.7 / 10

spoiler içerebilir.

ilk sezonu çok ayrıydı ve benzeri gelmez. southern gothic türünde se7en gibi filmleri referans almış, nihilist bir karakter. plan sekanslar/one shot sahneleriyle inanılmazdı ama

2.ci sezonu da asla boş değildi. tam bir neo-noir örneği olmuş. erkek dünyası ve kadın dünyası derinlemesine işlenmiş. karakterler melankolik ve depresif halleriyle büyüleyiciydi. her karakterin tamamlayıcısı var ve her karakterin ayrı bir onurlu duruşu var. sırf sezon finali için bile izlemeye değer. the wire gibi şehrin tüm pislikleri üzerine gidilmiş. daha fazla aksiyon var belki, the wire gibi asla belgesel tadında olamaz ama 1.ci sezon olmasa ilk 2.ci sezondan başlansaydı eminim ki imdb puanı vb. sitelerden çok daha yüksek puan alırdı.
P

@philocine

6 yıl önce

9 / 10

ikinci sezon fena değildi ancak çok başarılı değildi zannımca. ara ara; kasıntı oyunculuklar, zorlama senaryo hamleleri ve vasat diyaloglar mevcut.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL