Kanlı Pazar Yorumları

Kanlı Pazar filmi detayları

N

@numayis

7 yıl önce

Hikaye ne kadar tanıdık değil mi? Devletler neden var sorusunu yeniden soruyor insan haliyle

Hele de arabanın içerisinde bulunan yaralının ölmesini bekleyip üzerine bombalar yerleştirip sahte delil üretmek fazlasıyla da tanıdık değil mi?

@caglaraydogan

9 yıl önce

Çok ağır ilerliyor, şahsen ben aşırı derecede sıkıldım.

Sanırım yönetmen, izleyiciyi filmin içine sokabilmek için; sabit bir kamera yerine sürekli hareket halinde kullanmış kamerayı ve bu gerçekten filmin sonuna kadar başınızı ağrıtan bi hal alıyor.

Daha başarılı işlenebilirdi.

@benkendimveben

11 yıl önce

paul greengrass a ödüller getiren film ödülleri kucakladıktan sonra yönetmenin önünü açmıştır dersek yanlış olmaz zira bu filmden sonra bourne serileri de ardı ardına gelmiştir zaten. yönetmenin tv filmleri ve tv için hazırladığı belgeseller bu filmde fazlasıyla etkili kaldı ki ilk etapta tv için yapılmış bir filmdir.

gerçek olaylara dayanan film film den ziyade adeta el- cezire nin sıcak çatışmanın olduğu coğrafyalardan görüntüleri izliyormuş hissi veriyor.

yönetmenin derdi ingiliz askerini eleştirmek mi onu da tam anlamış değiliz. anlattığı yada anlatmaya çalıştığı olay bol miktarda şiddet ve siyaset grup çatışmaları ve askerler olarak pek sorun teşkil etmese de ahlaki boyutta muğlak kalmış sanırım.tam bir dert anlatmaktansa olayı göstermek en başat özelliği olmuş filmin.

sürekli hareket eden kameradan ve kesikli - karartılan- görüntülerden dolayı yorulup konuşmaları yakalamakta da sıkıntı çekebilirsiniz bu yüzden dikkati azami ölçüde fazla tutmalı.
Z

@zivistan47

14 yıl önce

bir eyleme katılmak için nelerin olması gerekiyor, hangi şeylerden fedakarlık yapacağını düşünmen ya da düşünmemen gerekiyor. katılım belgesi yok, ek şart yok.duyarlıysan insan hakkı ihlallerine, bir taşı alıp iktidara atmak için sadece eğilip bir taşı alacak kadar bir çaba gerekiyorsa ve bunu yapabiliyorsan ne duruyorsun gelsene. ama bu barışçıl bir yürüyüş. lakin polis kışkırtıyor yine bir yerinden. gel de taş atma. taş yok mu taş?
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL