Büyük Açık Yorumları

Büyük Açık filmi detayları

@film-patologu

1 ay önce

Parayı betona gömen ülkelerin vatandaşlarının (artık kimlerse onlar) kesinlikle izlemesi gereken filmdir. Filmi bitirdiğinizde, far görmüş tavşan gibi ekrana bakakaldıysanız tebrikler, filmin ne anlatmak istediğini anlamışsınız. Bu arada, önümüzdeki yıllarda neler yaşayacağımızı pek çokları gibi öngördüğümden, o gün gelince lütfen filmdeki şu alıntıyı hatırlayın, belki asıl sorumluyu bulmanıza yardımcı olur; "İçimden bir his, insanların ekonomi battığında hep yaptıkları şeyi yapacaklarını söylüyor; göçmenleri ve yoksulları suçlayacaklar."

@ravenna

4 ay önce

5.3 / 10

Borsa ,finans olaylarından hiç anlamam hiç de ilgimi çekmez.Belki de filme bu yüzden sebeptir ki adapte olamadım.Filmi de senaryosunu okumadan sadece oyuncu kadrosu sebebiyle izledim.Pek benim tarzım değildi.Ama bu yüzden filme de kötü diyemem,fazla terim barındırdığından anlamakta zorlandım.Bu tür borsa ve ekonomi ilgililerinin hoşuna gidebilir.

@alosmanabi

3 yıl önce

açlıktan birbirimizi zaten yiyoruz da; susuzluktan napıcaz onu düşünün diyo bu film

@mahirzade

3 yıl önce

Sonra kredi derecelendirme kuruluşları yalan dolan denildiğinde bi ton laf söyleniyor bunca şeye rağmen...

filmin sonuna led zeppelin çok yakışmış.

@sedatgrlic

3 yıl önce

9 / 10

ekonomiyi, krizi bilale anlatır gibi anlatan filmdir. herkesin izlemesi lazım. oyunculuklar süper. brad pitt'in canlandırdığı organik tarımla uğraşan eski ekonomist karakteri müthiş. mutlu son filmi değil, sonunda sizi endişelendirecek, derin düşüncelere itecek bir film.
D

@desosa

4 yıl önce

8.5 / 10

Filme konu olan 2008 krizini, 2010 yılında üniversitede ödev olarak yapmıştım. Bu kadar detaylı bir şeyi her ne kadar vasatın üstünde bir ödevle yapabilmişsem de, olayın amerikan gözünden görüntüsünü izlemek daha bir keyif verdi.

Açıkcası iktisatçı ya da bu konularda bilgi sahibi değilseniz, filmi bir tür ekonomi belgeseli gibi izlemelisiniz. Konuya aşina olmayanlar için cidden zor gelebilecek bir film.

Filmin sonunda önemli olan tek br işaret var aslında: ''SU''. Geleceğin sorunu da su kaynakları olacak. Buna dikkat edenleri burdan selamlıyorum...

Konunun yoğunluğunu, araya serpiştirdikleri fotoğraf kareleriyle daha elle tutulur hale getirmeye çalışmışlar. Oyunculuklar iyi; fakat Ryan'cığım keşke saçını öyle boyamasaydı. :) Gitmiş tüm yakışıklılık. :)

@josephwhite

4 yıl önce

8.6 / 10

bu kadar uzun bir olayı kısacık bir filmde anlaşılır bir şekilde anlatmışlar ya helal olsun. Bale in Metallica - Master of Puppets la birlikte olan sahnesi de süper !
M

@metude

4 yıl önce

8 / 10

Margin Call tarzı filmleri seviyorsanız bu da hoşunuza gidecektir. Pek ekonomi filmine denk gelmediğimden olsa gerek sıkılmadan izledim. Hatta Margin Call'dan biraz daha keyifli olmuş. Ayrıca Türkçe alt yazılı olarak kaliteli bir alt yazı ya da İngilizce'den izlemenizi önereyim. Benim denk geldiğim 2 alt yazı da oldukça kötü çevirilere sahipti.

@asodiyolla

4 yıl önce

özel bir ilginiz yoksa veya o sektörün içinde değilseniz size çok zor gelecek bir konuyu adeta 2+2=4 basitliğinde anlatmışlar.ama yine siz başına tüm terimleri anlayacağım bütün konuya hakim olacağım diye oturmayın,terimlerden kafanızı kaldırdığızda da boş bir hikaye beklemiyor sizi,hatta belki daha ilgi çekici bir durum var ortada.tam bir filler tepişir çimenler ezilir durumu.

onun dışında steve carell şov yapmış adeta,oscara niye onun aday gösterilmediğini anlamadım.christian bale anlatıcı rolünde ve biraz sıyrık bir karakter de olsa steve kadar parlamamıştı,hatta geri planda kalıyordu.
T

@tolga33

4 yıl önce

5.6 / 10

Terimler biraz kafa karıştırıyor ve biraz da belgesel tadı var ama genel olarak ele aldığımız da güzel bir filmdi. Oyunculuk olarak Stave Carell filmdeki diğer oyuncuların performansını ezip geçmiş.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL