E

@evrimplbyk yazdı...

Paz, 06 Oca 2019, 18:30 (1 ay önce)

Le Monde eleştirmenlerinin listesinde en iyi 100 film arasında gösterilmiş, nedenini bilemiyorum. Durağan, anlamsız ve tuhaf bir film diyebilirim. 5/10

@216 yazdı...

Cum, 07 Ara 2018, 03:22 (2 ay önce)

1 / 10

Bir şeyler anlayabilmek için iki üç kere izleyip film boyunca over-reading yapmanız gereken, ödev gibi, sıkıcı ve insanın içini tüketen film.
Açıklamayı okuyana kadar Scarlett Johannson'ın uzaylı olduğundan bile tam olarak emin değildim. Uzaylıların insan etini çok lezzetli buluduğundan da haberim yoktu.
Aslında film izlerken over-reading yapmayı çok severim, fakat over-reading yapmak filmin ana hikayesini anlamaktan ziyade bazı küçük mesajları, göndermeleri ve taşlamaları anlayabilmek için olmalıdır bence. Fakat bu filmin hikayesi anlamsız biçimde aşırı örtülü ve bulanık bir şekilde anlatıldığından dolayı anlamak için film boyunca, kesintisiz bir şekilde over-reading yapmak durumundasınız, bu izleyiciyi aşırı yoran bir şey ve bu süreç sonucunda çıkardığınız anlamların anlatılmak istenilen şey olduğundan da asla emin olamazsınız.
Korku denmiş ama korkmadım, sıkıldım. Belki film öğrencilerinin sevebileceği bir "şey"dir (bence film değil), ama kesinlikle benim için değil.

@rien-toutce yazdı...

Sal, 18 Nis 2017, 21:43 (2 yıl önce)

Ben bir şey anlamadım acaba anlayan var mıydı diye tüm yorumları okudum ama yok...

Bu tarzda birçok film izledim ve hepsindeki ortak tecrübem doğru dürüst bir şey anlamamam.

Şimdi öyle bir film düşünün ki, karakterlerin isimlerini bile bilmiyoruz. Doğru düzgün seslerini bile duymuyoruz. Sevgili senarist ve yönetmen amacınız neydi bu filmi çekerken?

Spoiler vericem

Scarlet insan derisi değiştirme fabrikasının ürünü bir robot mu yoksa dünya dışı bir varlık mı? Bence uzaylı değildi filmin sonu öyle olmazdı uzaylı bu kadar aciz olamazdı. İleri teknoloji bir robota bir rol biçmişler. Sen dili derisi giydin dişi oldun, işin de deri soyma fabrikamıza yeni bedenler getirmek demişler. O da biçilen rolü üstlenmiş dişi olmaya çalışıyor, kurbanları topluyor getiriyor. Kazana atıyor yenisine gidiyor. Bir gün canına tak ediyor kaçıyor. Dişiliği keşfe çıkıyor ama bir bakıyor o gerçek bir insan değil, her şeyi yapamaz. Bu arada karakterin başına türlü felaketler geliyor, öZellikle erkeklere yoğun eleştri var bence filmde. Nitekim karakterin sonu da sapkın bir adamın elinden oluyor. Başta düşman olduğumuz bu robota sonunda acıyoruz. Benim anladıklarım bunlardı. Bir şey anlamadım dedim ama anlatınca gördüm ki aslında anlamışım :)

Spoiler bitti.

Sonuç olarak bu tarzda çok iddialı olmayan, izlerseniz çok fazla canınızı sıkacak, bazen gerçekçi bazen gerçeküstü, karamsar bir film.

@sinebiyat yazdı...

Çar, 18 Oca 2017, 00:20 (2 yıl önce)

0.1 / 10

İngiliz Aksanı kasan Scarlett Johansson iticiliği diye bir kavram varmış, onu öğrendim bunun sayesinde. Aman aman, evlerden ırak! Sakın izlemeyin...

@toreador34 yazdı...

Pzt, 08 Haz 2015, 22:36 (4 yıl önce)

3 kere uyandım izlemeye çalışırken sonra ilerleterek zar zor bitirdim bu ney layn dedim...

@pinarskywalker yazdı...

Cmt, 28 Şub 2015, 17:42 (4 yıl önce)

0.1 / 10

scarlett'ın oynadığı bir filmi karantinaya alacağım aklımın ucundan bile geçmezdi ama bu film onu bile başardı. 1/100

@iliiif yazdı...

Sal, 03 Şub 2015, 20:46 (4 yıl önce)

4 / 10

şu an şoktayım film yeni bitti kadının yamyam olduğunu düşünmüştüm film gereğinden uzun psikolojik ağırlıklı gözüküyor ama sonu müthiş izlemek lazım

@lily-munster yazdı...

Per, 01 Oca 2015, 21:27 (4 yıl önce)

Film neden bu kadar kötü yorumlar almış, anlamakta güçlük çekiyorum. Scarlett Johansson'ın kendisini ve oyunculuğu hiç beğenmediğim halde bu filme yakıştığını düşünüyorum. Film söyleyeceklerini gayet net iletiyor. Scarlett ömrünün sonuna kadar uzaylı rolü alsın lütfen.

@yagmursahn1 yazdı...

Cmt, 20 Ara 2014, 12:26 (4 yıl önce)

tamamen zaman kaybı bir film. kitabını okumanız kesinlikle daha iyi.

@ustilago yazdı...

Paz, 07 Ara 2014, 22:10 (4 yıl önce)

ben kendi kaybettiğim zamana degil bu filmi çeken insanların kaybettiği zamana acıyorum
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL