X-Men: Geçmiş Günler Gelecek

(2014)

X-Men: Days of Future Past

Film 2 Saat 12 Dk. Aksiyon, Macera ABD, İngiltere 23 Mayıs 2014

7.6

308 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (684.204 OY)

KONUSU
Mutantlar soylarının tükenmemesi için zamanda yolculuk yapmak zorundadır zira gelecekte kamplara hapsedilmiş durumdadırlar. Sentinel’ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier ... Devamı
Mutantlar soylarının tükenmemesi için zamanda yolculuk yapmak zorundadır zira gelecekte kamplara hapsedilmiş durumdadırlar. Sentinel’ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Planları Sentinel’lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine kuruludur. Wolverine (Hugh Jackman), kendi kendini iyileştirebildiği için zamanda yolculuğun onda yol açabileceği yan etkiler yok olacaktır. Bu yüzden Wolverine’i Kitty Pryde’ın da yardımıyla geçmişe gönderirler. Trask Industries’in deneyler sonucu ürettiği Sentinel’lerin yapım aşamasına engel olacaklardır. Acaba bu konuda başarılı olabilecekler midir?
Hugh Jackman

Logan / Wo...

James McAvoy

Charles Xa...

Michael Fassbender

Erik Lehns...

Jennifer Lawrence

Raven Dark...

Nicholas Hoult

Hank McCoy...

Patrick Stewart

Charles Xa...

Ian McKellen

Erik Lehns...

Halle Berry

Ororo Munr...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@human_being

7 yıl önce

7.8 / 10

İzlediğim en iyi x-men filmi diyebilirim. Filmi pop-corn havasından uzaklaştırıp senaryo ekseninde ilerletmeleri çok hoşuma gitti.

Sizin de dikkatinizi çekti mi bilmiyorum; inception, transformers, world war z filmlerinde kullanılan gerilim müziği çok kullanılmaya başlanmış. Bu filmdeki erik' in gücünün sahnelendiği karelerdeki müziğin tınılarına dikkat ederseniz beni anlayacaksınız umarım..

Saygılar...

@lowen

7 yıl önce

7.9 / 10

Serinin Wolverine merkezli olmayan tek filmi bana kalırsa. Hikayede Wolverine önemli ve merkezde gibi görünse bile, Mystique filmin ana karakteri pozisyonunda.

Sentillerle ve Mutantlar arasındaki dövüş sahneleri mükemmeldi.

@vfv

7 yıl önce

Bir zamanlar senin yaptığım bir şeyi senden benim için yapmanı istiyorum. X men serisinin şahane filmlerinden biri. Diğer X men filmlerine göre yogun aksiyon sahneleri yoktu. Serinin her biri konuya iyi odaklanmasına rağmen konu olarak hikayeyi en derin ve en özenli bir şekilde işleyen hikayeye en çok önem veren serisi bu film oldu. Serinin önceki filmlerinde hep farklı zaman dilimlerindeki hikayeleri işlediler ve bunu sıralaması karışık bir şekilde ele aldılar. Aslında her karakterin bir hikayesi var. İlk başlarda önemsemediğim Mistik karakteri bile başlı başına bir film. Ve tüm karakterlerin geçmişteki ve gelecekteki hikayelerine şahit olduktan sonra bu filmde artık geçmiş ve gelecek tümüyle ele alınıyor. Tüm karakterleri görüyoruz. Dram ve aksiyon üzerine kurulu şahane hikayesinde daha çok aksiyon bekleyenler bile bence beğenmişlerdir. Çünkü az ve öz olan aksiyon sahneleriyle hikayenin ele alı
... Devamı
Bir zamanlar senin yaptığım bir şeyi senden benim için yapmanı istiyorum. X men serisinin şahane filmlerinden biri. Diğer X men filmlerine göre yogun aksiyon sahneleri yoktu. Serinin her biri konuya iyi odaklanmasına rağmen konu olarak hikayeyi en derin ve en özenli bir şekilde işleyen hikayeye en çok önem veren serisi bu film oldu. Serinin önceki filmlerinde hep farklı zaman dilimlerindeki hikayeleri işlediler ve bunu sıralaması karışık bir şekilde ele aldılar. Aslında her karakterin bir hikayesi var. İlk başlarda önemsemediğim Mistik karakteri bile başlı başına bir film. Ve tüm karakterlerin geçmişteki ve gelecekteki hikayelerine şahit olduktan sonra bu filmde artık geçmiş ve gelecek tümüyle ele alınıyor. Tüm karakterleri görüyoruz. Dram ve aksiyon üzerine kurulu şahane hikayesinde daha çok aksiyon bekleyenler bile bence beğenmişlerdir. Çünkü az ve öz olan aksiyon sahneleriyle hikayenin ele alınışı ve tüm karakterlere müthiş deger vermesi X men Geçmiş günler geri dönecek filmini şahane yapıyor. Tüm bu olumlu özelliklerinin yanında filmi izlerken artık geleceğin kurtulması adına Logan uyurken ki bekleyiş bana Matrıx serisinin ilk filmini hatırlattı. Belki de filmi izleyen bir çok kişinin aklına gelmemiştir bu ama matrıx i hala unutamamış biri olarak direk aklıma geldi. Film bittiğinde artık hangi zamanda yaşıyoruz sorusunu yine soracaksınız muhtemelen. Gerçek şu ki X men serisi yanılmıyorsam 7. veya 8. filmini yaptı ve bir gişe anavarı olarak ayrıca içinde en çok süper kahraman bulunduran bu serinin her bölümdeki hikayenin ilginç ilgi çekici ve müthiş işlenmesi serinin devam filmlerini simgelemekte. Çünkü hala açıkta kalan bazı noktalar var. Ve her açıkta kalan nokta yeni filmin habercisi oluyor. 10/ 8.0

@seko

7 yıl önce

Yapılan tanıtımlar ve yorumlar çok büyük beklenti içerisine soktuğu için tam olarak istediğimi bulamadım filmde. Ancak hakkını da yememek lazım film iyiydi. Mutantların ötekileştirilmesi üzerinden biz insanlara ufak ufak göndermeler hoşuma gitti. Sadece bu filmi 3d olarak yapmaya pek anlam veremedim çünkü birkaç sahne dışında vaybe diyebilecek pek bir görsellik bulamadım.

Zamanda geriye giderek bir kırılma noktası yaratıp geleceğin değişmesi ise aslında şimdiye kadar izlediğimiz 3 X-Men filmini bir bakıma taca attı. Yen filmler için kendilerine yeni malzeme yaratmak açısından ideal bir yöntem böylece Jean`i seriye yeniden adapte edebilecekler.

Puanım: 8

@serkanaydemir

7 yıl önce

8.1 / 10

Ah ah çok geriyiz çok.

Düşünüyorum ne kadar geriyiz diye, ama cevap yok. Yani şöyle sinemada 3. dünya ülkesi falan değiliz ha bildiğin 4. 5. dünya ülkesiyiz ve hatta derecemiz yok. Sadece biz değiliz tabi dünyada yüzlerce ülke Hollywood'ın milyon yıl gerisinde kaldı. Bu dengesizlikten dolaylı olarak Hollywood'a bağlanıp kalıyor insan. Neydi ya öyle. O kadar inanılmaz efektlerle sahip ki artık bu sektör bizim yaptığımız 3d filmler falan boşa para. Sinemamız gelişsin tabi de yok ya arkadaş akıl var mantık var nasıl teknoloji akıl almaz boyuta geldiyse sinema da Amerika açısında akıl almaz boyuta geldi. Bizim gibi ülkeler filme 100, 200 milyon harcayamaz. Neyse filme gelince direk sinema baş yapıtları arasında yerini almalı. Hugh Jackman, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Evan Peters...Filmin kadrosu bile ne kadar kaliteli bir şeylerin olacağının habercisi. Oyunculuk tavan yapmış anlayacağınız. Bu tarz film
... Devamı
Ah ah çok geriyiz çok.

Düşünüyorum ne kadar geriyiz diye, ama cevap yok. Yani şöyle sinemada 3. dünya ülkesi falan değiliz ha bildiğin 4. 5. dünya ülkesiyiz ve hatta derecemiz yok. Sadece biz değiliz tabi dünyada yüzlerce ülke Hollywood'ın milyon yıl gerisinde kaldı. Bu dengesizlikten dolaylı olarak Hollywood'a bağlanıp kalıyor insan. Neydi ya öyle. O kadar inanılmaz efektlerle sahip ki artık bu sektör bizim yaptığımız 3d filmler falan boşa para. Sinemamız gelişsin tabi de yok ya arkadaş akıl var mantık var nasıl teknoloji akıl almaz boyuta geldiyse sinema da Amerika açısında akıl almaz boyuta geldi. Bizim gibi ülkeler filme 100, 200 milyon harcayamaz. Neyse filme gelince direk sinema baş yapıtları arasında yerini almalı. Hugh Jackman, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Evan Peters...Filmin kadrosu bile ne kadar kaliteli bir şeylerin olacağının habercisi. Oyunculuk tavan yapmış anlayacağınız. Bu tarz filmleri sevenler ve xmen serisini takip edenler müthiş bir yapımla karşı karşıya kalacaklar. 3D olması da ayrı bir heyecan tabi. Aksiyon sahneleri birazcık az gibi gelse de var olan aksiyon sahneleri de müthiş. Özellikle herkesin de bahsettiği hızlı adam sahnesi çok keyifliydi. Bütçenin 100 milyonu zaten oyunculara dağıtılmıştır200 milyon'un her kuruşunu hak ederek yapmışlar. Sinemada izlemenin vermiş olduğu seyir zevkinden midir bilinmez çok beğendim. Stad sahnesi de çok iyiydi. Yani millet iyi bir aksiyon-fantastik filmi sizi bekliyor.

İyi seyirler.

P: 8
L

@legendary

7 yıl önce

8.5 / 10

Bir film düşünün ölen tüm karaterler kurtulsun ve bu kurtuluş çokta absurd gelmesin gerçekden iyi kurgulanmış.Bu seriyi begenmemin en önemli sebebi film sıralamasıyla kurgu sıralaması aynı değil.Ama aklıma takılan birşey var insanlar mutant korkularını nasıl yenebilirki iyi ve kötü mutantlar var kötülerini durdurmaları için iyilerinden oluşan bir koruma timi felan kurulsada azda olsa mantık katılsa.
V

@volk

7 yıl önce

1 / 10

Bir dakika profesör Jean Grey tarafından öldürülmemişmiydi? Hortladı mı? Aynı durum Mystic için de geçerli görünüşe bakılırsa. Bu durumda her ne kadar konu ve oyuncu kadrosu aynı olsa da diğerlerini unutup 2011 tarihli X-Men First Class'ın devamı olarak izlemeniz gerekiyor yapımı. Ki bu şekilde bile kurgunun karman çormanlığını gözardı etmeniz imkansız olacak tır. Senaryonun kağıt üzerinde ki halini görmeyi çok istedim. Mekan tasarımı oldukça kötü. Bazı sahnelerde 1995 yapımı Mortal Combat'ı izliyorum sandım. Ama en çok Beast'in kendini Hulk sanması kısmı iyiydi. İyi güldüm manasında. Sıkıcılık dozu ölümcül bir film için süresi çok uzun maalesef. Oyunculuk performansları (Jennifer Lawrence hariç elbette) ve afiş tasarımı dışında bence tamamen gereksiz. Beğenmedim tavsiye etmiyorum.

@havlayankuzu

7 yıl önce

X-MEN'le de Öğrenmeye Devam Ediyoruz:

Spoiler:

1-) Cerebro kel yapıyomuş.

2-) Wolwerine eskiden daha kaslıymış. Ama o zaman da üstünde giysi durmuyormuş.

3-) Hulk'ın mavisine Hank denirmiş.

4-) Gelecekte olay, Save,Save,Load'a kaymış.

5-) Straiker gençken yakışıklı çocukmuş.

6-) Colossus bildiğin T1000 terkmiş. (Kopardılar lan çocuğu)

7-) Warpath,senin olay nedir dostummuş ?

8-) Stark yandan yiyince Trask olmuş.

9-) Nixon, Watergate'e gelene kadar...ooooymuş.

10-) Avatar'dan önce Raven varmış. (Multiple Womanım Benim)

11-) Eric,bu kaçıncı kazık olummuş ? (Finalde delikanlılık arz etti ama)


Böyle güzel,eğlenceli ve gerçekten bilgilendirici bir X-Men daha. Açıkçası yan karakterleri harcamışlar. İşler yine Wolwie,Prof X,Eric arasında dönüyor. Neyse,güzeldi. Eğlendim.

@letham

7 yıl önce

Hikaye olarak kötü giden X-Men serisini tekrar başlatmak için mükemmel bir film olmuş. Marvel'in Avengers ile yakaladığı başarıya yaklaştırabilmek ve seriye devam edebilmek için ilk üç X-Men filminin çöpe atılması gerekiyordu. Çok güzel bir şekilde seri tekrar başlatılmış ve Marvel standartlarına çekilmiş. Artık bu filmden sonra X-Men serisindeki karakterleri hangi Marvel filmine koysalar sırıtmaz.
M

@mertaksu

7 yıl önce

9.2 / 10

X-Men serisinin bir hayranı olarak bu filmin zirvede olduğunu düşünüyorum. Genç Magneto ve Xavier First Class filminde olduğundan çok daha iyi iş çıkarmışlar. Quicksilver'ın (kendisinin Magneto'nun oğlu olduğu tek bir replikle seyirciye aktarılmıştır) babasını yüksek güvenlikli hapishaneden çıkarışı beni X-Men serisinde Wolverine'in repliklerinden daha fazla güldüren tek sahne oldu. X, X2, Last Stand ve kötü bir ünü olan Origins: Wolverine bu filmin senaryosunun altında hem ilgi çekicilik hem de geçmişin değiştirilmiş olmasından dolayı yok olmuş. Marvel filmlerinin vazgeçilmez huylarından biri olan ek sahnede ise bir sonraki filmin kötü karakteri Apocalypse'i gördük. Kendisi Marvel evreninin en güçlülerinden biri olduğu için işinin tek filmde bitirilemeyeceğini düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.
B

@blitzkrieg

7 yıl önce

5.6 / 10

Aslında x-men evrenini ve soğuk savaş dönemini seven biriyim ve bu filmi merakla bekliyordum. Ancak filme girmeden önceki yorgunluk mudur yoksa başka bir şey midir bilmiyorum ama bir türlü ısınamadım filme. Kopuk kopuktu ve o şekilde de sona erdi.
M

@miridliyanar

8 yıl önce

Güzel kurgu, güzel görsellik, güzel oyunculuk, Hugh Jackman, J-Law, Evan Peters, taş gibi film. Mutlaka 3D izleyiniz.

@pnrkmtn

8 yıl önce

10 / 10

Bir gelecek bu kadar mı şekillenir ve değişir.Yine muhteşem bir film..Devam etmesi şart :)

@airking

8 yıl önce

7.8 / 10

Gene muhteşem bir filmdi. Söylencek herhangi birşey yok. Şu arkadaşları da anlamıyorum. Çok aksiyon varmış. Efektleri abartmışlar. Süper kahraman filmi izliyorsunuz. Daha ne olsun.

78/100

@edwardnorton

8 yıl önce

4.5 / 10

x-men serisini cok sevmeme ragmen her gereginden fazla uzatılan seride oldugu gibi bunda da aynı kalite düşüşü olmuş.... fazlasıyla 3D ve aksiyona boğulmuş, konu bütünlüğü ve senaryonun fazlasıyla basit olduğu ve dogaustu guclere sahip karakterlerin bir bulamaçı olmuş...:((

tavsiye etmem...
SPOILER

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL