7.1

174 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (351.938 OY)

KONUSU
Medeniyetin şafağından beri, Apocalypsee tanrı gözüyle bakılmaktadır. Marvelin X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır. K ... Devamı
Medeniyetin şafağından beri, Apocalypsee tanrı gözüyle bakılmaktadır. Marvelin X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır. Kendine mutantlardan güçlü bir takım oluşturur. İçinde Magnetonun (Michael Fassbender) da bulunduğu takımın amacı insanoğlunu gezegenden temizlemek ve Apocalypsein saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır. Dünyanın kaderi dengede durmaktadır. Professor Xin (James McAcoy) de yardımıyla, Raven (Jennifer Lawrence) genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve insanoğlunu tamamen yok oluştan kurtarmalıdır.
James McAvoy

Charles Xa...

Michael Fassbender

Erik Lehns...

Jennifer Lawrence

Raven Dark...

Nicholas Hoult

Hank McCoy...

Oscar Isaac

En Sabah N...

Rose Byrne

Moira MacT...

Evan Peters

Peter Maxi...

Josh Helman

Col. Willi...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@berkkk

6 ay önce

kronoloji bakımından başarılı ama çekilmek için çekilmiş gibi geldi bana.

@osmangungor

7 ay önce

7.1 / 10

Filme neden bu kadar ağır eleştiri yapılmış anlamış değilim. X-men serisinin kronolojisini daha rahat anlamanıızı sağlayan bir film olmuş işte. Gayet başarılıydı. Quicksilver sahnesi yine beni benden aldı :D Wolverine sahnesini de unutmamak gerek.

@vfv

2 yıl önce

Apocalypse kendini Tanrı sana en eski Mutant. Hikayesi çok ilginç ve ilgi çekici. Binlerce yıl sonra uyandıktan sonra gördüğü Dünya onun bıraktıgı gibi değildir ve bu onun hiç hoşuna gitmeyecektir. Yeni bir düzen kurmak için eskisini yıkmak gerekir mantıgıyla Tüm dünya onun yüzünden yok olma eşiğine gelecektir. Evet hikaye böyleyken bundan dolayı en güçlü ve en eski mutant olayı daha ilgi çekici hale getiriyor. Tabi bunda Apocalypse ın etkisi büyük. X Men in kaçıncı serisi oldu bilmiyorum ama X men gittikte hep daha kaliteli filmler yapıyor ve hep daha iyi senaryolarla karşımıza çıkıyor. Kaldı ki bazen fazla düşündürüyor çünkü filmlerin zamanlama olarak krolonojik sıralamasını düşünmede edemiyorsunuz. Ayrıca Bu yönetmenin X men Geçmiş günler geri gelecek filmindeki üstün performasından sonra bu film yine beni tatmin etti diyebilirim. Ben Quik Silver in Patlamadan kurtarma sahnesini ve kullanılan müziği acayip begendim. Zaten karakteri oynayan oyuncu çok başarılı. Aynı karakteri yenilme
... Devamı
Apocalypse kendini Tanrı sana en eski Mutant. Hikayesi çok ilginç ve ilgi çekici. Binlerce yıl sonra uyandıktan sonra gördüğü Dünya onun bıraktıgı gibi değildir ve bu onun hiç hoşuna gitmeyecektir. Yeni bir düzen kurmak için eskisini yıkmak gerekir mantıgıyla Tüm dünya onun yüzünden yok olma eşiğine gelecektir. Evet hikaye böyleyken bundan dolayı en güçlü ve en eski mutant olayı daha ilgi çekici hale getiriyor. Tabi bunda Apocalypse ın etkisi büyük. X Men in kaçıncı serisi oldu bilmiyorum ama X men gittikte hep daha kaliteli filmler yapıyor ve hep daha iyi senaryolarla karşımıza çıkıyor. Kaldı ki bazen fazla düşündürüyor çünkü filmlerin zamanlama olarak krolonojik sıralamasını düşünmede edemiyorsunuz. Ayrıca Bu yönetmenin X men Geçmiş günler geri gelecek filmindeki üstün performasından sonra bu film yine beni tatmin etti diyebilirim. Ben Quik Silver in Patlamadan kurtarma sahnesini ve kullanılan müziği acayip begendim. Zaten karakteri oynayan oyuncu çok başarılı. Aynı karakteri yenilmezler serisinde de başka bir oyuncu canlandımıştır ve ben bu filmdekinin daha etkili oldugunu düşünüyorum. Film görsel efectleri Bir X men filminde olması gerektiği gibi çok iyi. Müzikler etkileyici. Oyunculuklar çok iyi. Lakin Jean Karakterinin bu filmdeki etkinliği de özellikle vurgulanmış. Çünkü serinin 3. filmi X men Son direniş adlı filmde en güçlü mutant olarak bize lanse edilen Jean in genç hali gerçekten en güçlü mutanta yakışır şekilde filme katkıda buluynuyor. Yine de ben Apocalypseyi daha karizmatik daha en güçlüye uygun bulsam da Sonuçta iyiler en sonunda kazanır.Tavsiye ederim. 10/ 8.0

@asdf-13

2 yıl önce

5 / 10

İzlediğim en çok mantık hatasına sahip X-Men filmiydi. Para israfı...

Keşke Matthew Vaughn First Class filmi ile oluşturduğu başlangıcı devam ettiren 2 film daha çekerek güzel bir üçleme ile seriye son verseydi.

Şuanda tıpkı Marvel'in yaptığı gibi DC'de filmlerini üçleme halinde planlayarak altın yumurtlayan tavuğu kesmek istemiyor. Her filmde farklı bir konu ele alıp karakterleri olabildiğince sömürüyor.

Belki buna rağmen başarılı filmlere imza atılabilir ancak eskiden olduğu gibi efsane üçlemelerle karşılaşamayacağız. Örneğin, 2050 yılına gelindiğinde 20'şer tane X-Men, Avengers, Injustice filmleri olacak ve bunların hepsi birbirine gönderme yapan ancak özünde tamamen farklı yapımlar olacaklar.

@wersolame

2 yıl önce

İzlemek için verdiğim 15 ? ye ve bir filme 15 ? veren aklımı seveyim.

iğrenç bir film para israfı zaman israfı.

tüm varlığımla beraber bu filmden iğreniyorum.

@sonfecibisiklet

2 yıl önce

B.ku çıktı desem ayıp olur mu?

@serkan-aydemir

3 yıl önce

6 / 10

Bildik aynılık.

Beklediğimiz gibi bir yapım yok karşımızda. Direk bunu yazıp bitirmek istiyorum ama kısa da olmasın şimdi o kadar gittik izledik. Bu kadar aynı bir film olur. Senaryoda hiçbir farklılık yok. Filmin işlenişi aynı. Yazık yani insanı sinemadan soğutuyorlar. İki üç tane evi yıkıp dökerek film çekilmiyor işte. Onu da tam yapamamışlar. Transformers'a bu nedenle hayranım insanlar hikayeyi batırsa da sinemaya gittiğine pişman etmiyorlar. Kısacası bir öncekiyle aynı olan bir yapım. Yani aynı derken de önceki gibi hayranlık barındırmıyor çünkü yaptıklarını bir daha yapıp sunarlarsa kabak tadı verir.

İyi seyirler.

P: 6

@sinebiyat

3 yıl önce

5 / 10

Bir Civil War şaheserine bakıyorum, bir de bu -af buyrun- kıytırık yapıma ve ikisinin de Marvel filmi olduğuna inanamıyorum. Bir önceki Days of Future Past filmi çok güzeldi ama bunda fena çuvallamışlar. X-Men serisi 2000'lerin başındaki haline dönse süper olurdu.

@isaakalin

3 yıl önce

quicksilver sahnesi çok iyiydi..

@dilarakrkmz

3 yıl önce

böyle güzel bir serinin son filmlerinin toparlanması oldukça iyi oldu. Apocalypse ile çığır açmışlar.

@requiem-1

3 yıl önce

Metallica-Four Horsemen sahnesi ne güzeldi öyle

@coreality

3 yıl önce

8 / 10

X-men serisinin en iyi filmi.

@airking

3 yıl önce

8.3 / 10

İnsan ister istemez yakın tarihli olduğundan Civil War ile karşılaştırıyor. Çok çok daha iyiydi. X-Men serisine hayranlığım bir kat daha arttı.

@taylan-karaasla

3 yıl önce

8 / 10

Civil War rezaletinden sonra bu iyi geldi :)
SPOILER

X-Men: Apocalypse filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

X-Men: Apocalypse filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

X-Men: Apocalypse filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL