X - Men: Son Direniş

(2006)

X-Men: The Last Stand

Film 1 Saat 44 Dk. Aksiyon, Macera ABD, İngiltere 26 Mayıs 2006

6.6

262 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (537.770 OY)

KONUSU
Son bölümde X-Men topluluğu ilk kez bir seçim aşamasındadırlar. Yeni bir tedavi yöntemi bulunmuştur ve mutantlar tüm yetilerinden kurtularak normal insanlar gibi yaşayabileceklerdir. Onları insanlardan ve gerçek hayattan uzak tutan bu inanılmaz özelliklerinden arınıp arınmamaları konusunda ise mutan ... Devamı
Son bölümde X-Men topluluğu ilk kez bir seçim aşamasındadırlar. Yeni bir tedavi yöntemi bulunmuştur ve mutantlar tüm yetilerinden kurtularak normal insanlar gibi yaşayabileceklerdir. Onları insanlardan ve gerçek hayattan uzak tutan bu inanılmaz özelliklerinden arınıp arınmamaları konusunda ise mutantların lideri Charles Xavier, ve Magneto arasında gerçek bir görüş ayrılığı oluşmuştur. Son bir savaşın temelleri atılmaktadır. Son ve en büyük savaş. X - Men: Son Direniş bir çok toplumsal konuda sorgulamalar getiriyor: Uyum göstermek önyargıyı engeller mi? Kişisel özelliklerinden vazgeçerek eziyetten kurtulmak korkaklık mıdır? Büyük bir güce sahip olmak bir vergi midir yoksa lanet mi?
Hugh Jackman

Logan / Wo...

Ian McKellen

Eric Lehns...

Patrick Stewart

Charles Xa...

Famke Janssen

Jean Grey ...

Halle Berry

Ororo Munr...

Anna Paquin

Marie / Rogue

Kelsey Grammer

Dr. Henry ...

Elliot Page

Katherine ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@madruf23

1 ay önce

6.8 / 10

Beklediğimden daha iyi çıktı)Serideki favori filmim bu olabilir hatta.Ikinci film baya amaçsız hissetdiriyordu.Ilk film tanıtım fragmanı olduğu için oda fena değildi.Hikaye açısından en iyi film budur,aksiyon sahneleride pek sıkmadı.Ikinci filmde uyuya kalmışım)))

@hrarchon

4 yıl önce

Film, insanlar ile mutantlar arasında gerçekleşen son bir savaştan bahseder. "Mutant Cure" (Mutant tedavisi) denen bir yöntemle mutantların bütün özel yetenekleri ellerinden alınmaktadır. Aynı zamanda serinin ikinci filminde ölen Jean Grey'in mistik bir şekilde geri döndüğü de görülür.

Film, ABD ve Kanada'da 26 Mayıs 2006'da, iki gün içinde de yirmi iki farklı ülkede daha gösterime girmiştir. Gösterime girdiği ilk günde 45.5 milyon dolar, ilk haftasında 103 milyon dolar, toplamda da 122.9 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

Film, halk arasında X3 ya da X-Men 3 olarak da anılmıştır.

@lowen

10 yıl önce

7 / 10

benim için baştan sonra, düşüncelerle dolu bir film oldu. Düşünsenize bir mutantsınız, fakat mutlu değilsiniz. Bir mutant neredeyse ölümsüz, biri uçabiliyor. Bir diğerinin sadece ayakları elleri gibi, biri sevdiği insana-mutanta dokunamıyor. Mutant olsanız bile, eşit değilsiniz. Orada bile bir adalet yok.

@rinustalarin

11 yıl önce

5.5 / 10

Alttaki yoruma katılmamak elde değil.

Tamam Magneto çok güçlü de... Oha o kadar da değil.

Ayrıca 'Phoneix' ve Magneto bildiğin sadistlermiş kendi türlerine karşı bile. İzleyen anladı ne demek istediğimi.

Saygılar.

@thegmnk

12 yıl önce

6 / 10

Çok ama çok ilginç bir filmdir.

İlk yarısı, malum bir karakter ölene kadarki kısmı, tek kelimeyle harikadır. X-Men 2’den bile daha iyi bir anlatıma sahip, The Dark Knight üçlemesindeki sahnelere taş çıkarabilecek bir kısımdır.

İkinci yarısı, efendim aksiyon yapacaz, savaş olacak, bol bol mutant olacak derken 10 üzerinden 2’ye bile layık değildir. Hani sanki ilk yarıdan sonra kadroda komple değişim olmuş.

Ian McKellen ve Hugh Jackman’in performansları da kurtarmıyor malesef. 6/10.

@alone

15 yıl önce

8.1 / 10

Çizgi romanlarını hiç okumadığımdandır belki de ama bu filmi gerçekten çok çok güzel yapmışlar; aksiyon filmlerindeki abartmaları sıkıcı ve gereksiz bulan ben bile hiç bıkmadan izledim, konusuna ve oyunculuğunaysa hayran kaldım. Oldukça yeterli bir filmdi. Sabahın 6'sında bana beklediğimin kat kat fazlasını vermeyi başarıp sıkıntımı geçirmiştir X-Men: The Last Stand.
SPOILER

X - Men: Son Direniş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

X - Men: Son Direniş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

X - Men: Son Direniş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL