Scott Pilgrim Dünyaya Karşı Yorumları

Scott Pilgrim Dünyaya Karşı filmi detayları

@rena

2 hafta önce

izlerken eğlendiğim bir filmdi, fakat herkese hitap edecek bir film olduğunu düşünmüyorum. Özellikle oyun, atari, anime vb. tarzı şeylerle yakınlığınız olduysa keyif alabileceğiniz bir film

@kerimonay

1 ay önce

5 / 10

Bu filmi çekerken acaba hiç oturup, "biz ne yapıyoruz acaba." demediler mi? Çok kötü, sıfır derinlik, başarısız bir kurgu anlamsız karmakarışık sahneler.

@berenices

4 yıl önce

Çok sevdiğim okurken aşırı eğlendiğim harika bi cizgi roman olan aynı isimli kitabın uyarlaması.Bi o kadar eğlenceli harika bi uyarlma ve görsel efektlerle çizgi roman tarzinda çekilmiş.Karakter uyarlamaları da harika olmuş. Bambaşka bi adamsın Edgar Wright

@aku

5 yıl önce

10 / 10

efsanelerden

@filimadam

10 yıl önce

7.6 / 10

Aşk farklı bir bakışla işlenmiş, güzel bir yapım. Fakat Coca Cola Zero reklamı bu kadar gözümüze sokulmasa iyi olurdu.

@thematrixhasyou

11 yıl önce

Görsel efektlerle ancak bu kadar şahane bir film çekilebilir. O kadar eğlendimki izlerken :) Sıkıldıkça izlenebilecek cinsten pek keyifli yapım.

@requiem_1

11 yıl önce

8 / 10

Çok eğlendim... :) Tebessüm eksik olmadı yüzümden, boşluk bile vermedi bunun için...

Scott Pilgrim çizgi romanından bihaber olarak izlediğim film üzerine uyarlamanın iyiliği kötülüğü konusunda bir yorumda bulunamam belki ama çizgi roman tadını fazlasıyla hissettirdi damakta. Beklenmedik anlarda gelen efektler, ilginç espiriler ve diyaloglar, sitcom?a atıfta bulunmalar, müzikler. Ve atari dönemi? Babadan alınan harçlıkla atari salonuna heyecanla atılan adımlar geldi akla, eve alınan ilk aterinin heyecanını anımsattı, sanki bir ömrün yokmuş gibi sabahın 6'sında kalkmalar oynamak için.

Yönetmen Edgar Wright?ın hayal gücüne ise hayran kaldım, Michael Kera?nın siması ise bu rol için varmış sanki. Ramona Flowers, çiçek gibi rengarenk, pamuk şekeri gibi tatlıydı.

Özetle kendini tekrar tekrar izlettirebilecek bir yapım, özellikle de morallerin bozuk olduğu, buhranlı zamanlarımızda sıkıntının üzerine bir ağrı kesici, ateş düşürücü olabilecek bir film? Tavsiye ederim?

@alihank

11 yıl önce

9.5 / 10

Filmin tümüne yayılan onu bunu tanıtan ve/veya bilgi veren küçük ekranları olsun, tüm soundtrackleri olsun, hatta Scott'ın Rickenbacker'ı olsun, Kieran Culkin'in kardeşinden bir 100 km. ileride olan müthiş oyunculuğu olsun, internetten ısmarlanan şeyi bekleme heyecanı olsun (konu farklı gerçi, neyse), atari ses efektleri olsun, çizgi romanlar, rock barlar olsun, tüm heyecanın ortasında bir an durup ayakkabı bağlamak olsun, sadece ve sadece RAMONA FLOWERS olsun, ufak laf sokmaları, konser esnasında you should see them live, their first abum was better than the first album yorumları olsun, bilgisayar oyunu olsun derken....

Bu kadar çok şey olduğuna göre benim için olmuş filmdir. Neredeyse değindiği tüm konulara aşina bir birey olarak bu kadar zevk alacağımı tahmin etmemiştim izlemeden önce. Kanınızda 1 gram bile nerdlük, geeklik, 90'lık varsa izlemeniz gerekli.

@gundula

11 yıl önce

Oğlumla birlikte izleyip, en keyif aldığımız film... Çerezlik ve çerezle iyi giden...

@rinustalarin

11 yıl önce

9 / 10

Hayatımda hiçbir filmi bu kadar saçma bulup, aynı zamanda da bu kadar mantıklı bulmamıştım.

Bir takım klişeleri ve klişe olmayan şeyleri harika şekilde harmanlayan bu salak komedi, türünün en iyi örneklerinden. Oyunculuk, bu kadar genç kadroya rağmen şaşırtıcı derecede güzel. Tabi bunda senaristin katkısı diyalogların harmanlanış biçimi bakımından oldukça büyük.

Şahsen bu filmin beğenilmemesinin tek nedeni 'taz'ın hitap etmemesi olabilir. Teknik olarak kusur bulmak son derece güç...

Tüm bunların yanı sıra aşırı derecede özgün karakteri ise onu olabileceği en iyi yere koyuyor:

Başucuma... (90/100)

Saygılar.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL