Soğuk Dağ Yorumları

Soğuk Dağ filmi detayları

@gokhanesrainan

7 yıl önce

favorilerimdendir...
S

@slevin23

9 yıl önce

7 / 10

Tam 5 yıllık bir aşk. Zamane aşklarıda keşke bu kadar bekleseler birbilerini. Parça parça izlemesem filmden daha büyük bir keyif alabilirdim ama yine de kuzey-güney dönemini anlatan amerkan filmlerini sevmem hasebiyle hoşuma gitti. Yani konu tam olarak şöyle savaş döneminde kavuşamayan iki aşığın hikayesi. biraz köleliğe de vurgu var tabi. neyse iyi seyirler bayanlar baylar.

@altuneli

10 yıl önce

Ekrana kitleyen filmler vardır ya işte öyle. Filmdeki en güzel şey sürekli yeni karakterlerin filme dahil olması. Natalia Portmanın filmdeki süresinin az olmasına rağmen performansı harika...Bir filmdeki kötülerden hakikatten nefret edip iyileri korumak istiyorsanız o film iyidir bence. Bu film öyleydi benim için.

@yasar

10 yıl önce

6 / 10

''seni düşünmediğim zamanlarımda oluyor '' en etkileyici replik buydu bence olmasada olur sahneleri vardı biraz gereginden fazla uzundu oyunculuklar çok iyiydi bunun harici başlardaki savaş sahnesi efsane denebilir ilk 40 dk sonra gelişen olaylar ara ara bunaltıcı olabiliyordu.

@meyziyade

11 yıl önce

bir the english patient değildir. the english patinet'i de aynı yönetmen yaptığı için söylüyorum, onun yanından yakınından geçememiş gereğinden uzun bir filmdir.

@jessamine

11 yıl önce

Hiç bitmesin dediğim filmlerden biri. Perfect

Kaybettiklerimiz bir daha asla geri dönmeyecek. Çok kan aktı. Bu topraklar iyileşmeyecek, kalbimizdeki yaralar kapanmayacak. Tek yapabileceğimiz geçmişle barışmak ve ondan ders almaya çalışmak.

@onur_turan

12 yıl önce

7.5 / 10

Kadro tam bir yıldızlar topluluğu!

Her ayrı karede tanıdık yüzlere rastlamak mümkün... Düşünün ki Natalie Portman, Giovanni Ribisi, Philip Seymour Hoffman, Brendan Gleeson, Cillian Murphy, Donald Sutherland ve daha sayılabilecek beş altı ünlü oyuncu; figüran modunda takılmış.

Özellikle bu tarz filmlerin tutkunlarına kafi geleceğinden eminim.

Atmosferi olsun, oyuncuların aksanları ve performansları olsun daha ilk dakikadan içine çekiyor ve uzun süresine rağmen son ana kadar izlemeye sevk ediyor.

Mesela benRenee Zellweger'den hiç haz etmem ama bu rol ve karakter o kadar güzel oturmuş ki onu bile zevkle seyrettirdi bana...

Benzer bir film olan Atonement'deki gibi müzikler daha güzel ve baskın olabilirdi. Cold Mountain'ın bu açıdan eksik kaldığı söylenebilir.

Artık günümüzde ne kadar geçerli bir kriter olduğu tartışılsa da filmin 7 dalda Oscar adaylığı olduğunu da belirtelim.

7 - 7,5 / 10
B

@biberim

13 yıl önce

8.5 / 10

film boşuna oscarı haketmemiş.bu filmi iki kez izledim hemde tv de. izlerken hiçte skılmadım.filmin güzelliği zamanın su gibi akmasına sebep oldu benim açımdan. zaten oyuncu kadrosuna bakıncada filmin kalitesini az çok tahmin edebilirsiniz.
R

@riman1729

13 yıl önce

7.9 / 10

savaş sadece gidenler için değil geride kalanlar için bile ölümle eşdeğer acılar var oldğunu gösteren savaştan nefret ettiren film ..
M

@mrsdarcy

13 yıl önce

1 / 10

IMDB puanına bakıp da aldandığım , izlediğim zamana acıdığım acayip samimiyetsiz film.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL