7.6

695 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (1.082.080 OY)

KONUSU
Film, fotografik hafızaya sahip yoksul bir gencin yerlerini sildiği üniversitenin profesörü Sean McGuire’la kurduğu dostluğu anlatıyor.

McGuire, Will Hunting adlı bu gençteki yeteneğin farkındadır ve ona hayranlık duymaktadır. Nobel ödüllü profesörlerin bile çözmekte zorlanacakları problemleri kola
... Devamı
Film, fotografik hafızaya sahip yoksul bir gencin yerlerini sildiği üniversitenin profesörü Sean McGuire’la kurduğu dostluğu anlatıyor.

McGuire, Will Hunting adlı bu gençteki yeteneğin farkındadır ve ona hayranlık duymaktadır. Nobel ödüllü profesörlerin bile çözmekte zorlanacakları problemleri kolayca çözen Will ise çıkardığı bar kavgası sonrası çarptırıldığı hapis cezasından kurtulabilmek için profesör McGuire’a ihtiyaç duymaktadır.

Oscar ödüllerinde 9 dalda adaylığa layık görülmüş olan Can Dostum, Robin Williams ile "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü ve senaryosu ile de "en iyi özgün senaryo" ödüllerini kazanmıştı.
Matt Damon

Will Hunting

Robin Williams

Sean Maguire

Ben Affleck

Chuckie Su...

Stellan Skarsgård

Gerald Lam...

Casey Affleck

Morgan O'M...

Cole Hauser

Billy McBride

Vik Sahay

MIT Student

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 yıl önce

8 / 10

Oldukça başarılı bir film. Çok fazla takılı kalmadığımız konularda bakış açılarımızı genişletebilecek özelliğe sahip noktaları var. Bir tanrıvergisi özellikle doğmuş olmanız illa o özelliğinizle birşeyler yapmanızı gerektirir mi? İstediğiniz şeyi yapmak mı yoksa yeteneğinizin üzerine gitmek mi? İnanılmaz zeki biri olarak çobanlık yapmak isteyemezmisiniz? Birşeyleri bilmek ile onu hissetmek arasındaki fark tam olarak nedir?

Will, son derece dahi, fotoğrafik hafızaya sahip bir gençtir ve bir profesörün teorisini kanıtlamak için serbest bir tahtaya yazdığı soruyu çözmesi ile tanınır. Fakat kendisi tanınmayı istememektedir. Kendi iç savaşından çıkmasına yardımcı olması için psikolog Sean ile tanıştırılır ve hayat sorgusu böylece başlar. İzlediğim en dolu içerikli filmlerden biriydi.
M

@mervenur94

4 yıl önce

9.2 / 10

Çünkü başına gelen ilk şey, kendisini sevmesi gereken kişiler tarafından terk edilmek oldu.
G

@gargamell

4 yıl önce

8.6 / 10

Her sahnesi ders cikarmalıktı gercekten bu kadar gec izledigim için filmi klişe gibi geldi bir cok sahnesi oysaki film 23 yil öncesinin buda onu diğer filmlerden farklı kılıyor.Çok beğendim gercekten herkese tavsiye edilirr

@sebo

4 yıl önce

"Kim olduğunu anlatmak istemezsen, sırf kitap okudum diye, seni anlayamam."

Kişilerin terapiye bakış açılarını değiştirebilecek kalitede bir film.

@hrarchon

4 yıl önce

"Belki büyük bir fırtınanın ortasındasındır. Dalgalar küçük kayığının üzerinden geçiyordur. Küreklerin kırılmak üzere. Belki de yapman gereken kayıktan inmek." (Sean Maguire)

@ravenna

4 yıl önce

9.6 / 10

Çok çok iyi bir film.Bayıldım!İnsana ve hayata dair önemli dersler çıkaracaksınız.Senaryo,replikler ve oyunculuklar şahane.Ama özellikle Robin Williams efsane oynamış.Sırf onun olağanüstü oyunculuğu görmek için bile defalarca izlenebilecek bir film.Tavsiye ederim.

@sinemaseyircisi

5 yıl önce

9.9 / 10

Üniversite biterken,lak laktan başka bir şey yok diyecekler dışındakilerin seyretmesi faydalı olabilir.
R

@rabadoo

5 yıl önce

İmkansızı başaran, muhteşem görsellik içeren bir film değil belki ama benim için bir başyapıttır bu film. Bu filmde Will'in duygularını saklamasında, insanlara bağlanamamasında adeta kendimi buldum. Yani yaşamımı hizaya çeken filmlerden biri :)

Sean yalnızca Will'e değil izleyen herkese terapi yapıyor...

@iamgzde

6 yıl önce

Bu film benim de CAN DOSTUM. Robin Williams, keşke hayatta olsan.

@ucurtma07

6 yıl önce

''sen mükemmel değilsin evlat,
tanıştığın kız da mükemmel değil ama asıl soru şu:
Siz ikiniz birbiriniz için mükemmel misiniz?
Dünyanın bütün bilgilerine sahip olabilirsin ama bu sorunun cevabını denemeden bulamazsın.'' harika replikleri olan film.
Bu filmi izlemeyi neden bu kadar erteledim bilmiyorum. Çok doğal, sıcak bir film. Tek sıkıntısı filmin sonunun az çok tahmin edilebilir olması. Bu faktör, filmin derinliğini az da olsa düşürüyor.

Yönetmen hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok çünkü Good Will Hunting,Gus Van Sant'ın izlediğim ilk filmiydi. Oyunculuklara gelecek olursak; burada bir itirafta bulunmak istiyorum. Bu filme kadar Matt Damon'ı seven bir insan değildim. Nedenini bilmediğim bir şekilde kendisine ve filmlerine önyargılı yaklaşırdım. Muhtemelen bu filmi bu kadar ertelememin sebebi de buydu. Fakat gayet iyi bir iş çıkarmış. Akademi ödüllerinde boşuna "En İyi Erkek Oyuncu" adayı seçilmemiş. Robin Williams'a gelince, bu adam bir efsane. Robin bir filmde 2 saat boyunca gülsün, izlerim. Bu kadar güleryüzlü bir insanın intihar etmesi çok ama çok üzücü. Diğer oyuncular da güzeldi. Bu konu hakkında söylenebilecek çok şey yok.Özetlemek gerekirse, çok büyük bir b
... Devamı
Bu filmi izlemeyi neden bu kadar erteledim bilmiyorum. Çok doğal, sıcak bir film. Tek sıkıntısı filmin sonunun az çok tahmin edilebilir olması. Bu faktör, filmin derinliğini az da olsa düşürüyor.

Yönetmen hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok çünkü Good Will Hunting,Gus Van Sant'ın izlediğim ilk filmiydi. Oyunculuklara gelecek olursak; burada bir itirafta bulunmak istiyorum. Bu filme kadar Matt Damon'ı seven bir insan değildim. Nedenini bilmediğim bir şekilde kendisine ve filmlerine önyargılı yaklaşırdım. Muhtemelen bu filmi bu kadar ertelememin sebebi de buydu. Fakat gayet iyi bir iş çıkarmış. Akademi ödüllerinde boşuna "En İyi Erkek Oyuncu" adayı seçilmemiş. Robin Williams'a gelince, bu adam bir efsane. Robin bir filmde 2 saat boyunca gülsün, izlerim. Bu kadar güleryüzlü bir insanın intihar etmesi çok ama çok üzücü. Diğer oyuncular da güzeldi. Bu konu hakkında söylenebilecek çok şey yok.Özetlemek gerekirse, çok büyük bir beklentiyle izlemeyin filmi. Olay değil duygular önemli bu filmde. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

Filmlerle kalın filmadamları.
S

@sekoleyte

7 yıl önce

It's not your fault.

@elfelda

8 yıl önce

Kötü günler olur ama böylece dikkat etmemiş olduğun iyi günleri fark edersin

alıntılık süslü cümle gibi değilde, Oku-fark et cümlesi oldu bu
D

@duyguresin

8 yıl önce

10 / 10

Kenara bir yere not almalık harika diyaloglara sahip olan bir film.Tabi bir de Robin Williams!En güzel filmlerinden biri diyebilirim.İzleyin izlettirin.
N

@necdet_kediseve

10 yıl önce

4 / 10

robin abinin ölümü üzerine söz söyleme ihtiyacı duydum. çok net konuşmak gerekirse filminkalitesini sorgulamak gerek. insan ben affleck ve matt damon tarafından yazıldığını öğrenince buna hiç şaşırmıyor. sorunlu, "sorgulayan", "zalim dünya"da maddi emelleri olmayan dahi çocuk -bu bizde tipik siyasalı yeni kazanmış çocuk tipidir-, beraber olduğu harvardlı kız -ki oyunculuğu da çok kötüydü- falan çok tipik. rahmetlinin performansı hariç büyük bir çöp yığını. sırf imdb puanı yüksek diye bazıları da şişirmiş falan. hele diyaloglar nasıl abartılmış insan hayret ediyor. ayıptır.
SPOILER

Can Dostum filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Can Dostum filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Can Dostum filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL