7.4

517 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (768.974 OY)

KONUSU
Film, fotografik hafızaya sahip yoksul bir gencin yerlerini sildiği üniversitenin profesörü Sean McGuire'la kurduğu dostluğu anlatıyor.

McGuire, Will Hunting adlı bu gençteki yeteneğin farkındadır ve ona hayranlık duymaktadır. Nobel ödüllü profesörlerin bile çözmekte zorlanacakları problemleri kola
... Devamı
Film, fotografik hafızaya sahip yoksul bir gencin yerlerini sildiği üniversitenin profesörü Sean McGuire'la kurduğu dostluğu anlatıyor.

McGuire, Will Hunting adlı bu gençteki yeteneğin farkındadır ve ona hayranlık duymaktadır. Nobel ödüllü profesörlerin bile çözmekte zorlanacakları problemleri kolayca çözen Will ise çıkardığı bar kavgası sonrası çarptırıldığı hapis cezasından kurtulabilmek için profesör McGuire'a ihtiyaç duymaktadır.

Oscar ödüllerinde 9 dalda adaylığa layık görülmüş olan Can Dostum, Robin Williams ile "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü ve senaryosu ile de "en iyi özgün senaryo" ödüllerini kazanmıştı.
Matt Damon

Will Hunting

Robin Williams

Sean Maguire

Ben Affleck

Chuckie Su...

Stellan Skarsgård

Prof. Gera...

Casey Affleck

Morgan O'M...

Cole Hauser

Billy McBride

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@manuks

7 ay önce

Bu film benim de CAN DOSTUM. Robin Williams, keşke hayatta olsan.

@ucurtma07

10 ay önce

''sen mükemmel değilsin evlat,
tanıştığın kız da mükemmel değil ama asıl soru şu:
Siz ikiniz birbiriniz için mükemmel misiniz?
Dünyanın bütün bilgilerine sahip olabilirsin ama bu sorunun cevabını denemeden bulamazsın.'' harika replikleri olan film.
Bu filmi izlemeyi neden bu kadar erteledim bilmiyorum. Çok doğal, sıcak bir film. Tek sıkıntısı filmin sonunun az çok tahmin edilebilir olması. Bu faktör, filmin derinliğini az da olsa düşürüyor.

Yönetmen hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok çünkü Good Will Hunting,Gus Van Sant'ın izlediğim ilk filmiydi. Oyunculuklara gelecek olursak; burada bir itirafta bulunmak istiyorum. Bu filme kadar Matt Damon'ı seven bir insan değildim. Nedenini bilmediğim bir şekilde kendisine ve filmlerine önyargılı yaklaşırdım. Muhtemelen bu filmi bu kadar ertelememin sebebi de buydu. Fakat gayet iyi bir iş çıkarmış. Akademi ödüllerinde boşuna "En İyi Erkek Oyuncu" adayı seçilmemiş. Robin Williams'a gelince, bu adam bir efsane. Robin bir filmde 2 saat boyunca gülsün, izlerim. Bu kadar güleryüzlü bir insanın intihar etmesi çok ama çok üzücü. Diğer oyuncular da güzeldi. Bu konu hakkında söylenebilecek çok şey yok.Özetlemek gerekirse, çok büyük bir beklentiyle izlemeyin filmi. Olay değil duygular ön
... Devamı
Bu filmi izlemeyi neden bu kadar erteledim bilmiyorum. Çok doğal, sıcak bir film. Tek sıkıntısı filmin sonunun az çok tahmin edilebilir olması. Bu faktör, filmin derinliğini az da olsa düşürüyor.

Yönetmen hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok çünkü Good Will Hunting,Gus Van Sant'ın izlediğim ilk filmiydi. Oyunculuklara gelecek olursak; burada bir itirafta bulunmak istiyorum. Bu filme kadar Matt Damon'ı seven bir insan değildim. Nedenini bilmediğim bir şekilde kendisine ve filmlerine önyargılı yaklaşırdım. Muhtemelen bu filmi bu kadar ertelememin sebebi de buydu. Fakat gayet iyi bir iş çıkarmış. Akademi ödüllerinde boşuna "En İyi Erkek Oyuncu" adayı seçilmemiş. Robin Williams'a gelince, bu adam bir efsane. Robin bir filmde 2 saat boyunca gülsün, izlerim. Bu kadar güleryüzlü bir insanın intihar etmesi çok ama çok üzücü. Diğer oyuncular da güzeldi. Bu konu hakkında söylenebilecek çok şey yok.Özetlemek gerekirse, çok büyük bir beklentiyle izlemeyin filmi. Olay değil duygular önemli bu filmde. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

Filmlerle kalın filmadamları.
S

@sekoleyte

2 yıl önce

It's not your fault.

@elfelda

3 yıl önce

Kötü günler olur ama böylece dikkat etmemiş olduğun iyi günleri fark edersin

alıntılık süslü cümle gibi değilde, Oku-fark et cümlesi oldu bu
D

@duyguresin

3 yıl önce

10 / 10

Kenara bir yere not almalık harika diyaloglara sahip olan bir film.Tabi bir de Robin Williams!En güzel filmlerinden biri diyebilirim.İzleyin izlettirin.
N

@necdet-kediseve

5 yıl önce

4 / 10

robin abinin ölümü üzerine söz söyleme ihtiyacı duydum. çok net konuşmak gerekirse filminkalitesini sorgulamak gerek. insan ben affleck ve matt damon tarafından yazıldığını öğrenince buna hiç şaşırmıyor. sorunlu, "sorgulayan", "zalim dünya"da maddi emelleri olmayan dahi çocuk -bu bizde tipik siyasalı yeni kazanmış çocuk tipidir-, beraber olduğu harvardlı kız -ki oyunculuğu da çok kötüydü- falan çok tipik. rahmetlinin performansı hariç büyük bir çöp yığını. sırf imdb puanı yüksek diye bazıları da şişirmiş falan. hele diyaloglar nasıl abartılmış insan hayret ediyor. ayıptır.

@irembulkeri12

5 yıl önce

Sinema tarihinin en güzel repliklerine sahip filmlerden.Aynı zamanda izlemesi eğlenceli.

@holyghost90

5 yıl önce

6.5 / 10

Will en büyük salaklığı o kızın peşinden gitmekle yaptı.

@yasar

5 yıl önce

film genel yapısı ile iyi ama bu dostluktan farklı bu tam olarak filmin ismiyle uyuşmuyor adı çok yanlış bence

@berkaysandikci

5 yıl önce

tipik amerikan filmleri gibi sahte değil ve özgün bir yapıt

@airking

5 yıl önce

8.1 / 10

Çok iyiydi bee. Matt Damon Oscar ı sonuna kadar haketmiş. Bu adamı The Departed a izleyip nefret eden tanıdıklarım var. :) Bu tür filmlerini de izlemeliler.

Minnie Driver gitmemiş bence Matt Damon ın yanına. Daha ilgi çekici mesela Nicole Kidman falan olsa daha iyi olurmuş.

Son of a bitch. He stole my line.
S

@sinan-ates55

6 yıl önce

Ben bunu görmek istemiyorum ki çocuk çok zeki ama saygısız terbiyesiz umursuz biri, 18 lik ergen gibi davranan bir karakter 2 saati mi boşa harcadım çok sıkıldım.

@vfv

6 yıl önce

film muhteşem replikler muhteşem dünya güzel hayat güzel ne diyorum ki ben :D

@stiff

6 yıl önce

7.5 / 10

Genel olarak hakim olan ağır ilerlediği düşüncesine de katılmıyorum. Her anı dolu dolu bir film. Diyaloglarla bezenmiş filmleri çoğu zaman abartı bulurum. Ancak buradaki diyaloglar düşündürüyor ve keyif veriyor. Matt Damon ve Robin Williams'ın en iyi performanslarından biri olduğu zaten biliniyor. Ancak ben Ben Affleck'i de çok beğendim. 7,5/10 puan der ve bir Alex olmadığını da not düşerim.
SPOILER

Can Dostum filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Can Dostum filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Can Dostum filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL