7.5

78 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (22.860 OY)

Süre

1 Saat 52 Dk.

Ülke

Avustralya

Yönetmen

KONUSU

1977 yılında Robyn Davidson adında genç bir kadın, Batı Avusturalya’da  Brisbane'den çölün ortasındaki Alice Springs'e gitmek ister. 24 yaşında bir genç kadın olan Robyn Davidson, bu yolu yürüyerek katetmeyi ailesine ve arkadaşlarına rağmen gerçekleştirmeye kararlıdır. Öncelikle yolculuğu için gerekli ekipmanı ve yiyeceği ayarlaması gerekmektedir. Bir köpek ve dört deveyle çıkacağı 2700 km'lik yolculuk için her şeyini tamamlaması 2 yılı bulur. Vahşi hayvanlar ve susuzluk gibi faktörleri de barındıran bu uzun yürüyüşüne ona National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan da eşlik edecektir. Büyük yolculuktan hemen önce tanışan ikilinin uzun bir yolu, doğayla ve birbirleriyle ilgili de keşfedecek pek çok şeyi vardır. Avustralyalı yazar Robyn Davidson’ın kendi anılarını yazdığı otobiyografik kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini  John Curran üstlenirken, başrolde Mia Wasikowska yer alıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@enik-kral yazdı...

Pzt, 11 Ağu 2014, 12:45 (4 yıl önce)

8 / 10

'' kelimeler çok abartılıyor'' diyen bir film hakkında fazla gevezelik etmemek gerek ... filmin sonunda gerçek hikayenin kahramanlarına ait fotoğrafların gösterilmesi yerinde olmuş. hatta bu film için çuk oturmuş diyebilirim...

@gamgin yazdı...

Per, 31 Tem 2014, 02:09 (4 yıl önce)

Çöldeki İzler, Tracks, doğanın ve insanın, karşılıklı olarak birbirine üstün gelme çabasını, yolculuk teması üzerinden anlatan, "yolculuk" kelimesinden çıkarabileceğimiz bazı değerleri veya anlamları, diyaloglardan ziyade, görüntülerin ve kompozisyonların yoğun olduğu bir teknikle bizlere sunan bir yapıt. Mia Wasikowska'nın sabırlı, uysal, belki içekapanık, olgun ve sempatik oyunculuğunu, köpek-yaşlı adam Eddie'nin bir süre boyunca yoldaşlığı-develerin ızdırapları içerisinde harmanlayan, uzun post-rock kliplerinin bünyeler üzerinde bıraktığı etkinin bir benzerini bırakan ve son olarak da yaşamın akışında, biraz durup düşünerek kendini bırakmak isteyenlerin sevebileceği bir film.

@palomarx yazdı...

Çar, 23 Tem 2014, 00:32 (4 yıl önce)

yol ve çöl. kısaca. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Çöldeki İzler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çöldeki İzler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çöldeki İzler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI