8.1

1,199 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (545.554 OY)

KONUSU
Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile ve sorumluluk gibi ağırlıkları geride bırakıyor. Bütün parasını yakıyor ve Alaska'da doğa ile birebir yaşamak için yola koyuluyor. McCandless, uzun yolculuğu boyunca bin bir tür macera ve bin bir tür insan ile karşılaşıyor. Gra ... Devamı
Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile ve sorumluluk gibi ağırlıkları geride bırakıyor. Bütün parasını yakıyor ve Alaska'da doğa ile birebir yaşamak için yola koyuluyor. McCandless, uzun yolculuğu boyunca bin bir tür macera ve bin bir tür insan ile karşılaşıyor. Grand Canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yanlız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor. McCandless, iki yıllık yolculuğu boyunca bir kez bile ebeveynleri ve en önemlisi her şeyden çok sevdiğine inandığımız kız kardeşi ile haberleşmiyor.
Emile Hirsch

Christophe...

Marcia Gay Harden

Billie McC...

William Hurt

Walt McCan...

Jena Malone

Carine McC...

Vince Vaughn

Wayne West...

Kristen Stewart

Tracy Tatro

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@statistician

3 ay önce

9.1 / 10

Öyle bir film ki tekrar izlersem radikal kararlar alırım.

@steed

5 ay önce

İzlemek için değil de izlememek için neden bulabilirseniz ancak o zaman izlemeyin. 10/10

@wingsofgod

2 yıl önce

yıllar önce izlediğim ama şimdi yorum yaptığım film. çünkü yorum yapma gereği duydum.

film hayatımı değiştirdi diyebilirim. bende derin izler bıraktı. izlenmesi keyifli ve izlenebilir filmlerden...

filmin gerçek olması ve biraz araştırınca ortaya çıkan, filme katılmayan kısımları da okunması gerekiyor.

@kaktusum

2 yıl önce

yeni yıla dakikalar kala izlemeyi de bitirdim 2017'nin son izlenilecek filmi olarak çok başarılı bir tercihte bulunmuşum kendimi tebrik ediyorum

@ulkemesenn

2 yıl önce

10 / 10

Yanlış hatırlamıyorsam 4 yıl önce, liseye ilk başladığım zaman izlemiştim. Şöyle diyebilirim ki bu film hayatımı ve hayata bakış açımı değiştirdi. İçimdeki maceracı ruhu bu kadar erken çıkarttığı için Chris'e büyük bir teşekkür borçluyum. Her zaman yanındayız!

@zaferaltintas

3 yıl önce

Hikayesi ve görselliği çok iyiydi.Mükemmel!.Bide bu filmi beğenenler (127 Hours) adlı filme baksın.

Son sahneyi izlerken saat gece 02.00 civarlarındaydı.Bizim eleman son nefeslerini vermek üzere ve odamdaki duvar saatinin tik tak seslerini farkettim,sanki daha önce yoktu ama tam o sahnede duymaya başladım tik,tak,tik,tak...Böyle anların hastasıyım

@yesimus

3 yıl önce

Film hakkında yazılıp çizilmesi gereken çok şey var. Filmi henüz izlemiş, etkisinden çıkamamış, 'ne cesaret be, ben de yapabilsem keşke' diyen benim şuan bilgisayar başında oturup bu yazıyı yazmam da ayrı ironik tabii. İnto the wild'dan ziyade İnto the comments oldu benimkisi. Yorumlarda filmin abartıldığını söyleyen çok kişi gürdüm, ya da sonunu beğenmeyen. Bu kişiler sanırım filmin gerçek bir hayattan uyarlandığını bilmiyorlar. Buyursunlar kendileri bu cesareti gösterip daha iyisini yapsınlar, aptalca(!) zehirli bitki yemesinler, ya da ne bileyim, böyle bir yolculuktan dönmeyi başarıp gelip arkadaşlarına yaşadıklarını anlatsınlar. TebriklerChristopher Johnson McCandless, tebrikler güzel adam! Hepimizin bu modern hayatın içinde tıkılıp bu gidişata boyun eğip yaşadığımız ortalama 70-80 yıllık ömrünü toplasak senin yaşadığın 24 yıl etmez sanırım. Verdiğin ümitler, hayaller ve film bittiğinde yüzümde bıraktığın gözleri yaşlı gülümseme ifa
... Devamı
Film hakkında yazılıp çizilmesi gereken çok şey var. Filmi henüz izlemiş, etkisinden çıkamamış, 'ne cesaret be, ben de yapabilsem keşke' diyen benim şuan bilgisayar başında oturup bu yazıyı yazmam da ayrı ironik tabii. İnto the wild'dan ziyade İnto the comments oldu benimkisi. Yorumlarda filmin abartıldığını söyleyen çok kişi gürdüm, ya da sonunu beğenmeyen. Bu kişiler sanırım filmin gerçek bir hayattan uyarlandığını bilmiyorlar. Buyursunlar kendileri bu cesareti gösterip daha iyisini yapsınlar, aptalca(!) zehirli bitki yemesinler, ya da ne bileyim, böyle bir yolculuktan dönmeyi başarıp gelip arkadaşlarına yaşadıklarını anlatsınlar. TebriklerChristopher Johnson McCandless, tebrikler güzel adam! Hepimizin bu modern hayatın içinde tıkılıp bu gidişata boyun eğip yaşadığımız ortalama 70-80 yıllık ömrünü toplasak senin yaşadığın 24 yıl etmez sanırım. Verdiğin ümitler, hayaller ve film bittiğinde yüzümde bıraktığın gözleri yaşlı gülümseme ifadesi için teşekkürler.

@sonfecibisiklet

3 yıl önce

Bencil, topluma hiçbir şekilde yararı dokunmayan bir karakterin portresi. Filmi beğenmedim ama umutsuz vaka beyaz yakalıların ah yaa keşke bizde şöyle doğaya çıkabilsek diye seslendiğini duyar gibiyim. müzikleri güzeldi :)
D

@duyguresin

4 yıl önce

İzledikten sonraki etkisi inanılmaz.Filmde verilen mesajlar ise harika.Mutlaka izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

@scarletcarson

4 yıl önce

10 / 10

into the wild etkisi diyorum şu an.. hayatımda izlediğim en iyi filmdi tartışmasız.
G

@gokcekahraman

4 yıl önce

9.5 / 10

toplumdan soyutlanmanın, öze dönüşün temelinde ahlaki kurallarımız toplumsal normlar, kalabalıklar içinde yalnızlığı barındıran yüzeysel ilişkilerin hakimiyet sağladığı dünya anlayışı sebep olmaktadır .

Aile kavramına, dostluk kavramına bakışımızın değişebileceği bir film. Bize biçilen hayatı reddedip kendi özümüzle örtüşen bir dünyada özgür ve mutlu olabiliriz . ebeveynlerimizi yahut evlatlarımızı seçme şansımız olsaydı çok farklı seçimlerle mutlu olabilecekken sırf kan bağımız olduğu için hayatlarımıza müdahele etme hakkını kendinde görebilmek..

buna sessiz kalmayı reddedişi barındıran oldukça etkili bir film

Görsellik olarakta şu fimi izleyip içinde bi parça huzur , doğaya hayranlık hissedemeyen insan en tabii duygularını çoktan modern dünyaya kurban etmiştir diyorm

@idokabul

4 yıl önce

5.1 / 10

filmin sonunu iyi bağlayamamış Sean Pean amca; iki yıl doğada kal, Alaska için bütün hazırlıkları yap fiziksel olarak sonra da tam dönmeye karar verirken nehri geçiverme, geri dön-zehirli olduğunu bilmediği (ki aylardır orada)ottan zehirlen üstüne üstlük aylarca geçmeyen avcılar 2 hafta içinde cesedini bulsun...

@erimk

5 yıl önce

8.5 / 10

Baştan sona merak uyandıran ve çok yerinde kendimi sorguladığım bir yapım.

Bence müzikleriyle de kulaklara hitap ediyor. Müzikler ise Eddie Wedder tarafından yapılmış.

@sarhosatlarzama

5 yıl önce

hadi tarihin demeyeyim ama son yılların en abartılan, pohpohlanan, ama abartıldığının yanından dahi geçemeyecek türde bir film değildir. sean penn'e saygım var ama bu film olmamış bence.

ha peki olmamışsa neden bu kadar beğenildi? çünkü yağmur veya kar yağdığında topukları götlerine vururcasına kaçışan, doğa ile bütünleşmeyi sadece çimenlere uzanıp gitar çalmaktan ibaret gören, modernitenin içine boğazına kadar batmış ve dimdik yürüyen birçok kişinin kıyıda, köşede duran o moderniteden doğaya kaçış hislerine ve hayallerine dokunuyor, parnağ basıyor.

filmi yıllar önce izlemiştim. çok fazla detay hatırlamıyorum ama bu filmde doğa ile barışık yaşamak anlatılmıyor bence. söz konusu esas oğlanımız, doğayı metalaştırarak, modertinenin karşısına koyuyor. yani aslında burada doğaya özgü bir sevgi söz konusu değil bence -ki doğa ile barışık yaşamaktan ziyade esas oğlanımız savaşıyor gibi. ama doğa ile savaşılmaz amirim, adamın götünden kan alı
... Devamı
hadi tarihin demeyeyim ama son yılların en abartılan, pohpohlanan, ama abartıldığının yanından dahi geçemeyecek türde bir film değildir. sean penn'e saygım var ama bu film olmamış bence.

ha peki olmamışsa neden bu kadar beğenildi? çünkü yağmur veya kar yağdığında topukları götlerine vururcasına kaçışan, doğa ile bütünleşmeyi sadece çimenlere uzanıp gitar çalmaktan ibaret gören, modernitenin içine boğazına kadar batmış ve dimdik yürüyen birçok kişinin kıyıda, köşede duran o moderniteden doğaya kaçış hislerine ve hayallerine dokunuyor, parnağ basıyor.

filmi yıllar önce izlemiştim. çok fazla detay hatırlamıyorum ama bu filmde doğa ile barışık yaşamak anlatılmıyor bence. söz konusu esas oğlanımız, doğayı metalaştırarak, modertinenin karşısına koyuyor. yani aslında burada doğaya özgü bir sevgi söz konusu değil bence -ki doğa ile barışık yaşamaktan ziyade esas oğlanımız savaşıyor gibi. ama doğa ile savaşılmaz amirim, adamın götünden kan alır -ki filmde de alınıyor zira.

yine buna benzer örnekler olarak, doğanın kan aldığı filmler görmek isteyenler "grizzly man" filmine bakabilirler.

ha doğa ile savaşmadan nasıl barışık yaşanabilirin örneklerini de yine film tavsiyesi ile cevaplayıp yoluma bakayım diyorum. bu tip filmlerin başında into the wild ile kıyaslamanın kendisine saygısızlık olacağını düşündüğüm "dersu uzala" var. bunun yanında konusu doğayla yaşam olmasa da bu konuyla ilgili ders çıkarabileceğimiz "broken circle breakdown" filmi de güzel bir örnek olabilir.

hadi bana eyvalla...

@mratyksl

5 yıl önce

7.2 / 10

bana izlerken nedense 127 saat filmini hatırlattı ; özellikle görselliği kullanımı, yine de 127 saat filminden konusu itibariyle daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
SPOILER

Yabana Doğru filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yabana Doğru filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yabana Doğru filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL