Aslan Kral Yorumları

Aslan Kral filmi detayları

@cns96

1 ay önce

Yine bir Habil kabil olayının işlendiği ve kimseye güvenmemiz gerektiğini öğreten pozitif güzel bir film :)

@cerenbusse

11 ay önce

9.5 / 10

Hakuna Matata "Hiç üzülme" ve "Hiç sorun yok" anlamlarına gelen Svahili dilindeki bir deyimdir. Bu deyimi Zanzibar, Tanzanya ve Kenya'da yaşayan halk yaygın kullanmaktadır.
Hakuna Matata, Kalp kalp kalp.

@cerenbusse

11 ay önce

9.5 / 10

Çocukluğumun animasyonu.. Yeri bende ayrıdır.
R

@rakunfilm

2 yıl önce

8.2 / 10

Yazının başında dediğim gibi; Aslan Kral kuşağı büyüdü, evlendi, çocuk sahibi oldu. Onların elinden tutup filme götürecek ve kendi anılarını tazeleyecekler mi, hep birlikte göreceğiz ama bu film, mutlaka sinemada izlenmesi gereken bir deneyim. 4K ev sineması versiyonunu merakla bekliyorum. Belki de bu kadar ince eleyip sık dokumaya gerek yok, tadını çıkarmak gerek. Hakuna Matata! İyi seyirler...

@tiamath

3 yıl önce

6.5 / 10

Zamanının başarılı çizgi filmlerinden biriydi.

- babam derdi ki, eski krallar yıldız olup tepeden bizi izlerlermiş.

- ne yani eski soylular öldükten sonra bizimi izliyorlar? ;)

@filmist

4 yıl önce

8 / 10

Sanki insanların yapısı doğası olaylar alınıp hayvanlar üzerinden yine bize mesaj veren bir animasyon.
Böyle animasyonların çocuklardan ziyade yetişkinlerde farklı etkiler farklı duygular bırakması çok etkileyici.
Onlar aslan payını yer esprisi çok hoşuma gitti.

@ferrygan

10 yıl önce

8.7 / 10

Lion King,Beauty and the Beast ile beraber benim hayatımı,hayat felsefemi,hayal kurmayı bırakmamamı,çocukluğumu ölümüne güzel yaşamamı ve ileride torunlarıma anlatıcağım anılara sebep olan benim için manevi değeri burdaki çoğu kişiden daha yüksek ve en önemlisi Disneyizm i bana aşılayan ve tanıştıran 2 Oscar’lı filmdir.Tabi Disneyizm’i bi Snow White ile ne biliyim bi Fantasia’yla öğrenmek;Walter Elias Disney tarafından kendi elleriyle hazırladığı yegane filmlerle başlamak daha mı doğru olur du bilemiyorum ama onlarıda zamanında hallettik.Filme dönecek olursak Elton John’un bestelediği,Tim Rice’ın yazdığı Oscar adaylı Circle Of Life şarkısıyla başlar.Acaba Can You Feel The Love Tonight’tan daha mı çok hakediyordu merak konusu Oscar’ı..Circle of Life ezgileriyle,sözleriyle,sahneleriye,seslendireniyle,atmosferiye size hayatın döngüsünü öyle bir çarpıcı şekilde anlatırki istemeden gözünüzden yaş geldiğini hissedebilirsiniz.Yavaş yavaş gelişen olaylarda,karakterlerin yapısında,iç dünyasında
... Devamı
Lion King,Beauty and the Beast ile beraber benim hayatımı,hayat felsefemi,hayal kurmayı bırakmamamı,çocukluğumu ölümüne güzel yaşamamı ve ileride torunlarıma anlatıcağım anılara sebep olan benim için manevi değeri burdaki çoğu kişiden daha yüksek ve en önemlisi Disneyizm i bana aşılayan ve tanıştıran 2 Oscar’lı filmdir.Tabi Disneyizm’i bi Snow White ile ne biliyim bi Fantasia’yla öğrenmek;Walter Elias Disney tarafından kendi elleriyle hazırladığı yegane filmlerle başlamak daha mı doğru olur du bilemiyorum ama onlarıda zamanında hallettik.Filme dönecek olursak Elton John’un bestelediği,Tim Rice’ın yazdığı Oscar adaylı Circle Of Life şarkısıyla başlar.Acaba Can You Feel The Love Tonight’tan daha mı çok hakediyordu merak konusu Oscar’ı..Circle of Life ezgileriyle,sözleriyle,sahneleriye,seslendireniyle,atmosferiye size hayatın döngüsünü öyle bir çarpıcı şekilde anlatırki istemeden gözünüzden yaş geldiğini hissedebilirsiniz.Yavaş yavaş gelişen olaylarda,karakterlerin yapısında,iç dünyasında,Mufasa ve Simba diyaloglarında William Shakespeare’in Hamlet’ine benzetmemek elde değil..I’m Just Want to Be a King şarkısında filmin tek eğlenceli şarkılarındandır.Ne kadar büyülü bir sahne olursa olsun bize Lion King’in bir ’’’film’’ olduğunu hatırlatıyor gerçek dışı sahneleriyle,ama olsun Disney filmleri 7’den 70’e hitap etmek zorundadır..Timon ve Pumba -ki- heralde sinema tarihinin en önemli ve en komik,filmin starları niteliğindedirler.Onlarla tanışırız seslendirme o kadar yakıştırılımıştır ki hala seslendirenler bi talk show’a katıldığında Timon ve simba gözümüzün önüne gelebilir.Hakuna Matata şarkısıyla belki bir kaç saniyeliğine hiç bişeyi dert etmeyiz..Aynı zamanda AFI’nin seçtiği en iyi 99.film şarkısıdır dipnot olsun.Bazı insanlar gerçekten o filmden sonra Hakuna Matata felsefesiyle yaşamıştır ki bence filmin olumsuz taraflarından biridir.Nala ve Simba’nın Oscar’lı Can You Feel The Love Tonigt’ı belkide filmde aşkın bir volkan gibi patladığı bir sahnedir.Uzun süre filmde görmediğimiz romantik unsur bir lav suretiyle gelir.Gelişen olaylarda klasik disneyin yağmurlu sahneleriyle nefesi tuttuğumuz anlarda film başadığı gibi biter...Bir daha da Beauty and the Beast ve Lion King gibi bir Disney filmi olmamıştır!

@aogorunus

10 yıl önce

4.9 / 10

geçmişten ders alma tasviri harikaydı. bunun dışında bir artısını göremedim. çocuklar için güzel bir çerezlik olabilir ama, yetişkinler için yeterli olacağını sanmıyorum.

@fthgzl79

11 yıl önce

7 / 10

Çerezlik bir film..Bu kadar yüksek puanı hak etmiyor..10/7
Z

@zzcansu

12 yıl önce

sinemada izlediğim ilk film olarak yeri ayrıdır :)

sanırım bu durum bir çok kullanıcı için de aynı, saygılarr :)
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL