Avatar: Son Hava Bükücü Yorumları

Avatar: Son Hava Bükücü dizisi detayları

@skywasbruised

1 ay önce

9.9 / 10

Cnbc-e de sabahları yayınlanırdı erken kalkmayı sevmesem bile 500 kere izlediğim bölümlerinden biri için heycanla uyanıp seyrederdim yine 500 kere daha izlesem sıkılmam.

@kumik

2 yıl önce

Bu dizinin gerçek güzelliği, Aang ve arkadaşlarının yüz yıllık bir savaşın sürdüğü bir dünyada kalpleri taşlaşmış insanlara sunduğu masumiyet, şefkat, samimiyet, eğlence, açık görüşlülük, enerji ve daha pek çok çocukça şey... Keskin çizgilerle birbirinden ayrılmış ulusları belki de ancak çocukça bir dokunuşun bir araya getirebileceğini göstermesi... Yetişkin geçmiş Avatarların başka yol göremediği noktada bile Aang’in çocuk ruhunu kirlenmekten kurtarmak için bir yol bulması... Ve çok ironik olarak çocuk bir Avatar’ın 100 yıl öncenin barışçıl günlerini hatırlayarak bugünle arasında köprü kurması... İşte bunlardır biz yetişkinlere de Avatar’ı bir başyapıt olarak tekrar tekrar izleten... Her seferinde içimizdeki çocukla tekrar karşılaşıp kucaklaşmak gibi...

@chen

9 yıl önce

Tekrar tekrar izlememe rağmen hiç sıkıcılaşmıyor bu çizdi dizi ...

@lizard

10 yıl önce

10 / 10

Her bölümünü ortalama en az 5 defa izlemişimdir. Bana göre dedelerimizin kuşağının fantastik öyküsü Lord of The Rings, babalarımızın kuşağının Star Wars, bizim öykümüz ise Aang ve arkadaşlarının macerasıdır.
O

@ozz

10 yıl önce

9.5 / 10

hem komik, hem felsefik, çok süper bişi. finali belki beş kez izledim,doyamadım.
E

@efenndisiz

12 yıl önce

9 / 10

Aksiyon dolu bir animasyondur. Aang, Katara, Sokka, Toph gibi iyi karakterleri sevdiren ama bununla kalmayıp Zuko, Azula gibi kötü karakterleri de size benimseten mükemmel bir yapımdır. Hele bir Iroh karakteri vardır ki beni benden almış, beni bana bırakmamıştır.’the story of Iroh’ bölümü için bile izlenir.

"leaves from the vine, falling so slow, like fragile tiny shells drifting in the pond, little soldier boy come marching home, brave soldier boy comes marching home..."

@rinustalarin

12 yıl önce

10 / 10

Bence de 3 sezonda bitirilmiş olması son derece doğru bir karardı ki zaten bence başından beri plan da böyleydi...

Hava ulusunun yok olduğunu ve geriye 3 tane ulusun kaldığını düşünürsek, 3 sezon ne eksik ne fazla tam kararında.

Konuya ve gidişata gelecek olursak... Ara ara uzatma bölümler oynamış olmasına ramen özellikle küçük yaşlar (ve aynı zamanda Dünya politikası!!!) için mükemmel denebilecek mesajlar içeren bir serüvendi.

Çizgi film izlemeyi çocukça bulan bir arkadaşa Sozin’s Comet bölümünü güç bela izlemeye ikna etmiştim...

Bölümün 10. dakikasında abi beğendin mi demeye kalmadan; ’’Ya sussana olum sus kaçırcaz demişti:D

Saygılar.
E

@edip

13 yıl önce

10 / 10

Yazar krizinden sonra bir haller olan dizi.. araya gereksiz bölümler sıkıştırıp bir anda bitirdiler.. 1 sezon daha hakkı vardı... Çok güzeldi, harikaydı.. Umarım filmi de bu kadar güzel olur..

edit: ayrıca dizide ölen tek bir kişi olmaması da beni her zaman mutlu etmiştir..
Y

@yaralidiz

13 yıl önce

10 / 10

günlerce günlerce izledim gene izlerim. final bölümü süper. felsefi yönü oldukça derin öte yandan tuhaf canlılar olması hayalgücüme çikolata yemiş etkisi yaptı.

@havlayankuzu

13 yıl önce

9.4 / 10

Bu yapımı klasik animelerden ayıran en önemli özelliği, aktif aksiyon kurgusu. Çoğu animede olduğu gibi,dövüş sahneleri sadece sezdirilmiyor,karakterlerin tüm hareketleri açık seçik göz önünde. Gerçek zamanlı bir algı var. Çok daha fazla uğraşı ve ustalık gerektiren bir tercihtir sanıyorum bu. Final dışında kendisiyle ilgili umutlarımı hiç boşa çıkarmamıştır. Finalse,aceleye gelmiş gibi.

Adıma en büyük sevinç:

Azula’nın yolundan dönmemiş olması. Ben onu kötü kadın olarak sevdim,yakışmazdı çiçekler böcekler ona, tayfasının ihanetinden sonra, yine de Azula Azula kaldı. Helal olsun.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL