8.9

250 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.3 (256.908 OY)

KONUSU
Avatar: Son Hava Bükücü kurgu bir dünyada geçer. Bu dünyada insanlarla birlikte fantastik hayvanlar ve doğaüstü ruhlar da bulunur. İnsanlar Su, Toprak, Hava ve Ateş olmak üzere dört ulusa ayrılmıştır. Her ulusta "Bükücü" adı verilen özel insanlar kendi elementlerini bükebilmekte ve bu yeteneklerini ... Devamı
Avatar: Son Hava Bükücü kurgu bir dünyada geçer. Bu dünyada insanlarla birlikte fantastik hayvanlar ve doğaüstü ruhlar da bulunur. İnsanlar Su, Toprak, Hava ve Ateş olmak üzere dört ulusa ayrılmıştır. Her ulusta "Bükücü" adı verilen özel insanlar kendi elementlerini bükebilmekte ve bu yeteneklerini dövüş sanatları ile birlikte kullanmaktadırlar. Avatar ise her jenerasyonda dört elementi de bükebilen kişiye denmektedir.
Olivia Hack

Ty Lee (ses)

Zach Tyler

Aang (ses)

Mae Whitman

Katara (ses)

Jack De Sena

Sokka (ses)

Dante Basco

Zuko (ses)

Jessie Flower

Toph Beifo...

Grey DeLisle

Azula (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kumik

1 yıl önce

Bu dizinin gerçek güzelliği, Aang ve arkadaşlarının yüz yıllık bir savaşın sürdüğü bir dünyada kalpleri taşlaşmış insanlara sunduğu masumiyet, şefkat, samimiyet, eğlence, açık görüşlülük, enerji ve daha pek çok çocukça şey... Keskin çizgilerle birbirinden ayrılmış ulusları belki de ancak çocukça bir dokunuşun bir araya getirebileceğini göstermesi... Yetişkin geçmiş Avatarların başka yol göremediği noktada bile Aang’in çocuk ruhunu kirlenmekten kurtarmak için bir yol bulması... Ve çok ironik olarak çocuk bir Avatar’ın 100 yıl öncenin barışçıl günlerini hatırlayarak bugünle arasında köprü kurması... İşte bunlardır biz yetişkinlere de Avatar’ı bir başyapıt olarak tekrar tekrar izleten... Her seferinde içimizdeki çocukla tekrar karşılaşıp kucaklaşmak gibi...

@chen

8 yıl önce

Tekrar tekrar izlememe rağmen hiç sıkıcılaşmıyor bu çizdi dizi ...

@lizard

8 yıl önce

10 / 10

Her bölümünü ortalama en az 5 defa izlemişimdir. Bana göre dedelerimizin kuşağının fantastik öyküsü Lord of The Rings, babalarımızın kuşağının Star Wars, bizim öykümüz ise Aang ve arkadaşlarının macerasıdır.
O

@ozz

9 yıl önce

9.5 / 10

hem komik, hem felsefik, çok süper bişi. finali belki beş kez izledim,doyamadım.
E

@efenndisiz

11 yıl önce

9 / 10

Aksiyon dolu bir animasyondur. Aang, Katara, Sokka, Toph gibi iyi karakterleri sevdiren ama bununla kalmayıp Zuko, Azula gibi kötü karakterleri de size benimseten mükemmel bir yapımdır. Hele bir Iroh karakteri vardır ki beni benden almış, beni bana bırakmamıştır.’the story of Iroh’ bölümü için bile izlenir.

"leaves from the vine, falling so slow, like fragile tiny shells drifting in the pond, little soldier boy come marching home, brave soldier boy comes marching home..."

@rinustalarin

11 yıl önce

10 / 10

Bence de 3 sezonda bitirilmiş olması son derece doğru bir karardı ki zaten bence başından beri plan da böyleydi...

Hava ulusunun yok olduğunu ve geriye 3 tane ulusun kaldığını düşünürsek, 3 sezon ne eksik ne fazla tam kararında.

Konuya ve gidişata gelecek olursak... Ara ara uzatma bölümler oynamış olmasına ramen özellikle küçük yaşlar (ve aynı zamanda Dünya politikası!!!) için mükemmel denebilecek mesajlar içeren bir serüvendi.

Çizgi film izlemeyi çocukça bulan bir arkadaşa Sozin's Comet bölümünü güç bela izlemeye ikna etmiştim...

Bölümün 10. dakikasında abi beğendin mi demeye kalmadan; ''Ya sussana olum sus kaçırcaz demişti:D

Saygılar.
E

@edip

11 yıl önce

10 / 10

Yazar krizinden sonra bir haller olan dizi.. araya gereksiz bölümler sıkıştırıp bir anda bitirdiler.. 1 sezon daha hakkı vardı... Çok güzeldi, harikaydı.. Umarım filmi de bu kadar güzel olur..

edit: ayrıca dizide ölen tek bir kişi olmaması da beni her zaman mutlu etmiştir..
Y

@yaralidiz

12 yıl önce

10 / 10

günlerce günlerce izledim gene izlerim. final bölümü süper. felsefi yönü oldukça derin öte yandan tuhaf canlılar olması hayalgücüme çikolata yemiş etkisi yaptı.

@havlayankuzu

12 yıl önce

9.4 / 10

Bu yapımı klasik animelerden ayıran en önemli özelliği, aktif aksiyon kurgusu. Çoğu animede olduğu gibi,dövüş sahneleri sadece sezdirilmiyor,karakterlerin tüm hareketleri açık seçik göz önünde. Gerçek zamanlı bir algı var. Çok daha fazla uğraşı ve ustalık gerektiren bir tercihtir sanıyorum bu. Final dışında kendisiyle ilgili umutlarımı hiç boşa çıkarmamıştır. Finalse,aceleye gelmiş gibi.

Adıma en büyük sevinç:

Azula’nın yolundan dönmemiş olması. Ben onu kötü kadın olarak sevdim,yakışmazdı çiçekler böcekler ona, tayfasının ihanetinden sonra, yine de Azula Azula kaldı. Helal olsun.
SPOILER

Avatar: Son Hava Bükücü dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Avatar: Son Hava Bükücü dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Avatar: Son Hava Bükücü dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL