İçinde Yaşadığım Deri

(2011)

La piel que habito a.k.a The Skin I Live In

Film 2 Saat Dram, Korku ispanya 30 Aralık 2011

7.5

540 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (142.633 OY)

KONUSU
Bir araba kazasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr Robert Ledgard (Antonio Banderas) on iki yıl boyunca evindeki laboratuvarında çalışmaya devam eder ve domuz-insan kanı karışımı ... Devamı
Bir araba kazasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr Robert Ledgard (Antonio Banderas) on iki yıl boyunca evindeki laboratuvarında çalışmaya devam eder ve domuz-insan kanı karışımıyla elde ettiği bir deri üretir. Eşinin yanmış vücudunu görmesi üzerine intihar etmesi ve küçük kızlarının da buna şahit olmasından sonra büyük depresyon geçiren aile iyice hassaslaşmıştır. Küçük kız büyüdüğünde de psikolojisini bozan bir olay yaşayacak, bu olayın üzerine Dr Ledgard, yaptığı deneyleri büyüterek neredeyse DR Frankenstein haline gelecektir... Gerilim türündeki film, Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in "Tarantula" isimli 2005 tarihli romanından uyarlandı. Yönetmenin 20 yıl sonra Antonio Banderas’la tekrar bir araya geldiği ’The Skin That I Live In’, psikolojisi bozuk bir plastik cerrahın saplantılarını ve hücrelerle ilgili yaptığı araştırmalar sayesinde yeni bir insan derisi yaratmasını konu alıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@erdemtekin

1 yıl önce

Tamamen kişisel fikrim: Sarmadı, anladık sürpriz son, anladık oha falan ama yani... Ne bilim...

@afalog

1 yıl önce

8 / 10

Daha fantastik bir film izleyebileceğimi sanmıyorum!
D

@dikkon

1 yıl önce

6.9 / 10

İlk defa overrated şıkkını işaretledim. Konu güzel olabilir fakat kopukluklar var. Adam kızına tecavüz edenden intikam alacak fakat zaman ilerledikçe bir anda sevişmeye başlıyor ne ara romantizmin kıvılcımlarıyla başlayacak ve hararetli bir aşka dönüşecek ortamı buluyorlar hiç bahsedilmiyor. Adamın kardeşini öldürmesinin konu bütünlüğüne yakışmadığını anlamak güç değil sanki herhangi birini öldürür gibi ve annenin tavrı... işleniş de film de kötüydü belki bende Antonio Banderas antipatisi olduğundan önyargılı yaklaşıyorumdur fakat ne oyunculuk ne başka birşey...
A

@agavevaga

3 yıl önce

6.1 / 10

Konu çok güzel işlenmiş ama filmin giriş kısmından mı bilmiyorum insan sonlara doğru daha farklı bir beklenti içerisine giriyor fakat yine de güzel.

@stuntman_mike

3 yıl önce

9 / 10

herkesin izlemesi gereken bir film, senaryo harika

@haoff

4 yıl önce

tövbeler olsun!

@sevdus

4 yıl önce

Değişik algıları böyle akıcı işlemek güzel. Saplantı. Yumurta mı tavuk tavuk mu yumurta.. ben beğendim

@free_style

4 yıl önce

İntikam alma demedik ama töve bismillah bişey olmuş. Bu arada ailece izlenecek bir film değil.

Orijinal bir konu olduğu kesin.

@wersolame

5 yıl önce

böyle bir senaryonun yazılması bile dünyanın çivisinin çıktığının göstergesi.

iyi filmdi şimdi çekilse çok daha iyi olurdu.

amerikan yapımı olmaması amerikanvari saçmalıkları engellemiş güzel olmuş öyle oluncada.
O

@onrfilm

5 yıl önce

7.8 / 10

Özgün ve şaşırtıcı senaryo, Banderas ve Almodovarbirleşiminden bence güzel bir film ortaya çıkmış. Ama sonu berbat... En kötü sona sahip filmler listesi olsa kendine yer bulur.

@refikerdal

6 yıl önce

8.5 / 10

bitişini daha iyi yapabilirlerdi...filmi beğendim yine de...

@fruit_fly

6 yıl önce

yorumları okuduktan sonra bı ben mı begenmemısım nası ya dedım. vasat ıslenmıs vasat sonlandırılmıs seçma sepan bı fim kanımca.
M

@mzuga

6 yıl önce

akıcılık bakımından tam puan verilir. bir saniye gözümü ayıramadım. ben arkadaş baskısıyla oturdum başına ne konuyu ne sonunu bilerek. gerilim sevenlerin tam puan vereceğini düşünüyorum.

tamam adamın ruh sağlığı bozuk ama mide kaldırır mı be canım kardeşim, güzelim adama acımadın da çok iyi bi halt mı ettin.

@buuura

7 yıl önce

Orjinal Old Boy filmi ile benzer bir gidiş beklerken filmden daha çok yeşilçam yada brezilya dizileri kurgusuna benzer bir gidişat ile karşılaşmak hayal kırıklığı yarattı elbette o filmlerden ayıran bazı cesur sahnelere sahip olsada filmin tamamı sanki yeşil çam vari veya brezilya dizilerine bir kaç +18 sahne eklenmiş gibi bir film olmuş

@mementomori23

7 yıl önce

7.5 / 10

Pedro Almodovar dan izlediğim üçüncü film oldu bu beğendiğim yönetmenler arasında hable con ella izledim ve çok beğendim bu filmde de benzer yanlar gördüm yönetmen filmi diyebilirim bu sapkın ilişkileri çok iyi işliyor filmlerinde...
SPOILER

İçinde Yaşadığım Deri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İçinde Yaşadığım Deri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İçinde Yaşadığım Deri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL