İçimdeki Deniz

(2004)

Mar adentro a.k.a The Sea Inside

Film 2 Saat 6 Dk. Biyografi, Dram ispanya, Fransa 11 Şubat 2005

8

442 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (78.377 OY)

KONUSU
Ramon Sampedro’nun yaşamı, 30 yıldır bir yatakta geçmektedir. Gençliğinde geçirdiği bir kazadan sonra hayatla tek ilişkisi deniz manzaralı penceresidir.

Hayatına iki kadın girer: avukat Julia ve köylü kızı Rosa. Bu iki kadından biri, boynundan aşağısı felçli adama hayatın anlamını tattırır ve onun
... Devamı
Ramon Sampedro’nun yaşamı, 30 yıldır bir yatakta geçmektedir. Gençliğinde geçirdiği bir kazadan sonra hayatla tek ilişkisi deniz manzaralı penceresidir.

Hayatına iki kadın girer: avukat Julia ve köylü kızı Rosa. Bu iki kadından biri, boynundan aşağısı felçli adama hayatın anlamını tattırır ve onun kurtuluşunu sağlar.

Alejandro Amenabar’ın bu çalışması Venedik’te ikinciliği, başrol oyuncusu Javier Bardem’e de En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hanimbarman

10 ay önce

Bir insan sadece kafasını oynatarak nasıl bu kadar iyi bir oyunculuk sergileyebiliyor? Javier Bardem muhteşem bir aktör.

@starrynight

2 yıl önce

8.5 / 10

Filmi bitirdikten sonra uzun bir yorum yazmak istedim esasen. Ama izlerken hissettiklerim o kadar değişken ve güçlüydü ki filmin çok içten olduğunu, boğaza bi düğüm bıraktığını söylemek kafi.
Ha bir de Rosa, sen nasıl candan bir kadınsın öyle...

@saronsham

2 yıl önce

10 / 10

Öyle ki ne yazacak bir şey ne de söyleyecek bir cümle bulabiliyorum. Uyandırdığı hislerin ve hissettirdiği gerçekliğin dille veya kalemle somutlaştırılabilmesi mümkün değil.

@wersolame

5 yıl önce

bu ispanyol filmleri hep mi böyle zorlama olur arkadaş , ilk partı zor bitirdim bi baktım daha iki part daha var dedim bırak uğraşma şu filmle.şimdi de gördüğünüz gibi burdayım.

direk karantina.

@naksidil

5 yıl önce

İnsanı dini inaçlarıyla vicdan muhasebesi ikileminde bırakan, inanılmaz hissettiren ve Ramon’un gözlerinde kaybolan sarsıcı duygu yüklü bir film. O kadar güzel ki..
K

@kocyigit_hulya

6 yıl önce

9.5 / 10

Javier Bardem'in hayat verdiği karakter size haddinizi çok güzel bildiriyor. Klişelerimi çok güzel yedirdi. O babanın yerine kimsenin kendini koymaya yüreği yetmez. İzleyin o iki saatin size kattıklarıyla kendinize bir daha bakın.

@satanfactor

7 yıl önce

Nasıl bir psikolojidir bu bilemeyiz tabi ama j.Bardem oyunculuğuyla bize, kendisiyle birlikte bunu yaşatmayı başarmış. Oynadığı filmlerde daha çok oyunculuğunu izlediğimiz muhteşem insan.

@mementomori23

7 yıl önce

8.3 / 10

tek kelimeyle muhteşem oyunculuk filmin içeriği ie benimde zaman zaman kafa yorduğum konular arasında film içinde de çok iyi işlenmiş başucu eserlerim arasına girdi bile....

@seko

7 yıl önce

Yaşam hak mıdır yoksa zorunluluk mu? Doğum kendimizin seçtiği bir şey değil peki ya ölüm bence en azından bunu seçecek hakkımız olmalı.

Puanım: 9

@pensive

7 yıl önce

Kitsch
X

@xxx

7 yıl önce

10 / 10

insanın içini bir hoş eden filmler vardır ya işte bu film onlardan.........

@senadir

7 yıl önce

7.7 / 10

"Aşk için her şeyi yaparım" diyorsanız önce biraz durun, nefes alın, soluklanın. Hala aynı şekilde düşünüyorsanız bu filmi izleyin. http://www.sineptik.com/?p=124

@masuka

7 yıl önce

mutlu sonla (!) biten filmlerden..

@nslsh

7 yıl önce

bir sahne vardır ki beni nefessiz bırakan o da şudur.

---spoiler---

tepelerin üstünden uçup kadının yanına gitmesi,ona dokununması, onu hissedebilmesi.

---spoiler---

yani sadece bu sahne için bile defalarca izlenilesi bir filmdir. duyguları sanki kendinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. ve tabi ki oyunculukların da çok iyi olması ayrı bir güzellik.
SPOILER

İçimdeki Deniz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İçimdeki Deniz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İçimdeki Deniz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL