İçimdeki Deniz

(2004)

The Sea Inside a.k.a Mar adentro

Film 2 Saat 6 Dk. Biyografi, Dram ispanya, Fransa 11 Şubat 2005

8

456 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (85.419 OY)

KONUSU
Ramon Sampedro’nun yaşamı, 30 yıldır bir yatakta geçmektedir. Gençliğinde geçirdiği bir kazadan sonra hayatla tek ilişkisi deniz manzaralı penceresidir. Hayatına iki kadın girer: avukat Julia ve köylü kızı Rosa. Bu iki kadından biri, boynundan aşağısı felçli adama hayatın anlamını tattırır ve onun k ... Devamı
Ramon Sampedro’nun yaşamı, 30 yıldır bir yatakta geçmektedir. Gençliğinde geçirdiği bir kazadan sonra hayatla tek ilişkisi deniz manzaralı penceresidir. Hayatına iki kadın girer: avukat Julia ve köylü kızı Rosa. Bu iki kadından biri, boynundan aşağısı felçli adama hayatın anlamını tattırır ve onun kurtuluşunu sağlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gadasiz

1 yıl önce

7.3 / 10

basit ve çarpıcı, düşündürten ama asla süslü konuşmaları tercih etmeyen su temalı film.

ölümü ve yaşamı seçen iki kişinin sonları ile bitiyor film.

ve elbette bir tarafta fantezi, hayaller varken
diğer tarafta bitkisellik ve insanlıkta çıkış var.

hangisinin doğru karar olduğu veya hangisine acımamız gerektiği tamamen seyirciye bırakılıyor. biri hayattan diğeri ise ölümden vazgeçti ve her ikisi de gayet kolay bir şekilde korkak olarak addedilebilir.

ama bunların hiçbirine gerek yok aslında. asıl kahraman hamileliğinde bile özgürlükle uğraşan kadın idi. tam bir tanrıça idi. hem ölüme hem de yaşama şans veriyor ve hatta bunu aynı anda yapıyordu. ve bunu espri ile duygu ile ve akıl ile birlikte yürütüyordu. tam bir yoldaştı, selam olsun. asıl hazine başrollerde değil o kadında saklı idi.
M

@melekanlar

1 yıl önce

10 / 10

Daha önce izlediğim tüm ötenazi filimlerdeki gibi bu da harika bir filim.

@sabiha

3 yıl önce

Geçen gün TRT2’de vardı yine izledim aileme izletirken özellikle rahiple tartışma sahnesinin hazzını hatırladım üzerine nice varoluşsal tartışma yapılabilecek çok değerli bir film canım Javier zaten gözleriyle oynamış deyiminin hakkını veriyor valla ben de olsam aşık olurdum Rosa’yı anlıyorum ve film gibi sorayım yaşamak haksa ölüm niye hak değil?!

@cruachan

3 yıl önce

9.1 / 10

spoiler> spoiler>
Beni gerçekten seven insan
ölmeme yardım eden insandır
işte aşk budur Rosa aş budur,

Sigara kullanıyormusun
Beni öldürür diye içiyorum
Ama bugüne kadar öldürmedi,

2 hap daha ver lütfen
2 hap fazlası beni öldüremez,

V.b sözlerle duygulandırıp üzmüştür.

@hanimbarman

4 yıl önce

Bir insan sadece kafasını oynatarak nasıl bu kadar iyi bir oyunculuk sergileyebiliyor? Javier Bardem muhteşem bir aktör.

@starrynight

5 yıl önce

8.5 / 10

Filmi bitirdikten sonra uzun bir yorum yazmak istedim esasen. Ama izlerken hissettiklerim o kadar değişken ve güçlüydü ki filmin çok içten olduğunu, boğaza bi düğüm bıraktığını söylemek kafi.
Ha bir de Rosa, sen nasıl candan bir kadınsın öyle...

@saronsham

6 yıl önce

10 / 10

Öyle ki ne yazacak bir şey ne de söyleyecek bir cümle bulabiliyorum. Uyandırdığı hislerin ve hissettirdiği gerçekliğin dille veya kalemle somutlaştırılabilmesi mümkün değil.
W

@wersolame

8 yıl önce

bu ispanyol filmleri hep mi böyle zorlama olur arkadaş , ilk partı zor bitirdim bi baktım daha iki part daha var dedim bırak uğraşma şu filmle.şimdi de gördüğünüz gibi burdayım.

direk karantina.

@naksidil

8 yıl önce

İnsanı dini inaçlarıyla vicdan muhasebesi ikileminde bırakan, inanılmaz hissettiren ve Ramon’un gözlerinde kaybolan sarsıcı duygu yüklü bir film. O kadar güzel ki..
K

@kocyigit_hulya

9 yıl önce

9.5 / 10

Javier Bardem'in hayat verdiği karakter size haddinizi çok güzel bildiriyor. Klişelerimi çok güzel yedirdi. O babanın yerine kimsenin kendini koymaya yüreği yetmez. İzleyin o iki saatin size kattıklarıyla kendinize bir daha bakın.

@satanfactor

10 yıl önce

Nasıl bir psikolojidir bu bilemeyiz tabi ama j.Bardem oyunculuğuyla bize, kendisiyle birlikte bunu yaşatmayı başarmış. Oynadığı filmlerde daha çok oyunculuğunu izlediğimiz muhteşem insan.
M

@mementomori23

10 yıl önce

8.3 / 10

tek kelimeyle muhteşem oyunculuk filmin içeriği ie benimde zaman zaman kafa yorduğum konular arasında film içinde de çok iyi işlenmiş başucu eserlerim arasına girdi bile....

@seko

10 yıl önce

Yaşam hak mıdır yoksa zorunluluk mu? Doğum kendimizin seçtiği bir şey değil peki ya ölüm bence en azından bunu seçecek hakkımız olmalı.

Puanım: 9

@pensive

10 yıl önce

Kitsch
X

@xxx

10 yıl önce

10 / 10

insanın içini bir hoş eden filmler vardır ya işte bu film onlardan.........
SPOILER

İçimdeki Deniz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İçimdeki Deniz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İçimdeki Deniz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL