7.8

350 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (159.251 OY)

KONUSU
Dr. Malcolm Sayer, insan ilişkileri çok zayıf olan ve hayatı boyunca labaratuvarlarda bilimsel araştırmalar yapan bir doktordur. Personel yetersizliği yaşayan bir hastane, başka başvuru olmadığı için Sayer’ı işe almak zorunda kalır. Dr. Sayer, tamamı çok uzun yıllardır bilincini kaybetmiş ve hareket ... Devamı
Dr. Malcolm Sayer, insan ilişkileri çok zayıf olan ve hayatı boyunca labaratuvarlarda bilimsel araştırmalar yapan bir doktordur. Personel yetersizliği yaşayan bir hastane, başka başvuru olmadığı için Sayer’ı işe almak zorunda kalır. Dr. Sayer, tamamı çok uzun yıllardır bilincini kaybetmiş ve hareketsiz görünen hastaları tedavi etmek ister.

Bir konferansta başka bir hastalık için geliştirilen L-Dopa adlı ilacın kendi hastalarına da derman olabileceğini düşünen Sayer, şansını denemek ister. İlacı Leonard Lowe üzerinde denemek için izin alan doktor, ilk başta başarılı olur ancak zamanla ilacın yan etkileri ortaya çıkmaya başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Robert De Niro ve Robin Williamsa hayranlığınız varsa bu filmi pas geçmeyin
K

@korkutan

1 yıl önce

Puana göre izlenebilecek bir film değil bence bugün sağlıklıyız ama yarını kim bilebilir?
Bu filmi izleyip seviyorsanız bence iyi bir insansınız ve sizden zarar gelmez.
En iyi film değil belki ama güzel bir film, umutsuzluğa kapıldığınız bir anda ya da sevdiğiniz biriyle kavga ettiğinizde izleyin.
D

@delicezeytinn

3 yıl önce

uzun zamandır iyi bir film izlememiştim. çok etkilendim. izleyin,izlettirin

@superhans

3 yıl önce

8.8 / 10

mükemmel oyunculuklar, güzel bir senaryo (Hollywood etkisini göz ardı edersek). İzlemelisiniz.

@berat_k

4 yıl önce

7.6 / 10

Güzel replikler, tatmin edici oyunculuklar, trajik bir hikâye... Hollywood yapmış yine Hollywood’luğunu.

@tiamath

5 yıl önce

9 / 10

Son derece başarılı oyunculuklarıyla nadir bulunan filmlerden biri diyebilirim. Robin Williams bir nörolog olarak sadece solucanlar üzerinde 5 yıllık bir araştırma yapmış doktordur. Tımarhaneye başvurusu başka personel olmadığından kabul edilmiş ve ilk defa insanlar üzerinde çalışmaya başlamıştır. Hastaların büyük bölümü katatonik rahatsızlık sahibidir. Onlar üzerinde çeşitli denemeler yaparak, onları anlamaya çalışan doktor bir gün mucizevi bir ilacın piyasaya sürülmesi ile bunu hastalarında denemek ister.

Denemeler başarılı sonuçlar vermeye başlar ve hastalar birer birer uyanır. Fakat filmin seyri aynı coşku ile gitmez ve vücut ilaca alışmaya başladığında işler ciddi anlamda tersine dönmeye başlar. Son sahneler doğru gözlerinin dolmaması imkansız diyebilirim. Robert De Niro’nun efsanevi oyunculuğu ile kesinlikle izlenmesi gereken bir gerçekten uyarlama filmdir.
S

@sinemtat

10 yıl önce

6.9 / 10

Yıllar önce izlemiş ve beğenmiştim. Oyunculuklar harika. Zaten 2 usta oynuyor. Zaman kaybı olmaz. İzlemelisiniz. Konusunun kurgu değil de gerçek bir olaya dayanması da ayrıca güzel.

@delahoya

10 yıl önce

9.5 / 10

Çok geç kaldığım iki büyük ustanın harika filmi...

Ne kadar kişisel baksamda gereken ilgiyi bulmadığını düşündüğüm , ölümle yaşamı ayıran çizgiyi hem ölüm hem yaşam üzerinden anlatan film...Filmi beğenmeyen varsa bilmiyorum ama sadece Robert De Niro nun "Leonard Lowe" karakteri için saygı duyarak laf etmemesi gereken filmdir.İzlediğim en iyi film belki değildir ama en önem arz eden filmler den biri oldu...

@bilgebayrak

10 yıl önce

ağlamaktan kendimi alamadığım bir film. Robert De Niro’nun oyunculuğu baştan sona muhteşemdi. Robin William da kendisine çok yakıştrdığım tazda bir karakterle çıktı yine. Ne denebilir ki harika..

"İyi biri olduğumu söylemişsin. Hayat alıp vermeninin neresi iyi.."
S

@sos

11 yıl önce

Robert De Niro'nun oyunculuğuna denecek laf olmayan bi film. Güzel ve olay akışı sayesinde ilgi uyandırıcı bi filmdi. Hiç sıkılmadan izlenebilir bence.
G

@golyadkin

11 yıl önce

8.4 / 10

ilk başlarda de niro neden bu kadar övülmüş bu filmde anlayamadığım ama filmin yarısından sonra tüm övgülerin yerinde olduğu kanısına vardığım bir film oldu. robin amca ise sanki asosyal doktor karakterinde sanki fazla abartmış hareketlerini.

film genele hitap ediyor, yani herkes izler ve anlam çıkarabilir. gerçeğe dayanıyor olması daha da ilgi çekici hale getiriyor.

AMA aynı şekilde gerçeğe uygun olmayan kısımları da filmden uzaklaştırıyor. yani mesela dansa gidilen sahne, büyük ihtimal filmi sıradanlıktan çıkarmak için ve izlenme oranını artırmak için filmlerde özenle yerleştirilen hilelerden biriydi. gerçek bir hikayede eğreti duruyor böyle basit çabalar. konusu, oyuncuları ve işleniş şekliyle zaten izlenilesi bir film.

@john_titor

11 yıl önce

çok farklı bi konusu var ve gerçek bi hikayeden alıntı olması da insanı izlerken çok etkiliyo sonu çok duygulandırmıştı beni

------spoiler-----

hastalar iyileşmeye başladıktan sonra onları eğlenmeye götürürken o yaşlı teyzelerin amcaların genç insanlar gibi giyinmeleri makyaj yapmaları falan etkiliyo insanı

@fthgzl79

11 yıl önce

İki usta oyuncu,gerçek bir hikaye,harika bir film..10/8,3

@qiuyue

11 yıl önce

8.1 / 10

Normalde iyi oyunculuk izleyiciyi filmin içerisine çekerek filmi daha izlenir kılar, fakat Robert De Niro'nun performansı bende tam tersi etki yaptı. O kadar iyi oynamış ki, oyunculuğunun teknik detaylarına dikkat etmekten hikayeden koptuğum anlar oldu. Yönetmenlik açısından çok parlak bir yapıt değil, ama gerçek hayat uyarlaması olduğundan belki de fazla cilalanmış senaryo ve abartılı sahnelerdense gerçekçi ve de sade anlatım daha iyidir. Hikaye ve oyunculuk filmin izlenirlik seviyesini zirveye taşıdığından diğer detaylar görmezden gelinebilir. Vermiş olduğu mesaj da cabası..
I

@itsatwap

11 yıl önce

7 / 10

oyunculuklarıyla öne çıkan, duygu yüklü bir film. robert de niro ve robin williams izlemek için yeterli sebep. filmin teknik detaylardaki eksiklerini de bu oyuncuların başarısı kapatmış. kariyerlerinin diğer filmlerine göre nispeten kıyıda köşede kalmış olsa da gayet güzel bir film. özellikle robert de niro'nun sıradışı performansı için izlenmeli.
SPOILER

Uyanışlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Uyanışlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Uyanışlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL