Konuş Onunla

(2002)

Talk to Her a.k.a Hable con ella

Film 1 Saat 52 Dk. Dram, Gizem ispanya 1 Kasım 2002

7.7

336 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (113.060 OY)

KONUSU
Altın rengi, üzeri somon güllerle dolu perde Pina Bauschun Cafe Müller adlı izletisini sergilemek üzere açılır. İzleyenler arasında birbirini tanımayan iki genç adam vardır. Bir hemşire olan Benigno ve kırklı yaşlarında bir yazar olan Marco. Sahnede ahşap iskemleler ve masalar arasında, Henry Purcel ... Devamı
Altın rengi, üzeri somon güllerle dolu perde Pina Bauschun Cafe Müller adlı izletisini sergilemek üzere açılır. İzleyenler arasında birbirini tanımayan iki genç adam vardır. Bir hemşire olan Benigno ve kırklı yaşlarında bir yazar olan Marco. Sahnede ahşap iskemleler ve masalar arasında, Henry Purcellin The Fairy Queen adlı eseriyle, kollarını açmış danseden iki kadın vardır. Performansın duygusallığı karşısında Marco ağlamaya başlar. Benigno yanında oturan adamın ağladığını farkeder ve kendisinin de bu gösteriden çok etkilendiğini söylemek ister ama cesaret edemez.

Aylar sonra iki adam El Bosque adlı Benignonun çalıştığı özel bir klinikte tekrar karşılaşırlar. Lydia, Marconun profesyonel boğa güreşçisi olan kızarkadaşı yaralanmış ve komadadır. Benigno ise klinikte çalışmakta ve komada bir başka genç kadına, bir bale öğrencisi olan Aliciaya bakmaktadır.

Marco, Alicianın odasının önünden geçerken Benigno onunla konuşmaya başlar. Bu herşeyin altüst olduğu yakın bir dostluğun başlangıcı olur. Kliniğin dört duvarı arasında ne kadar süreceği belli olmayan bu zaman dilimi; 4 insanın hayatını, geçmişini, bugününü ve geleceğini bilinmeyen bir kadere doğru taşır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kerimapaydin

1 yıl önce

Bu filmi yanlış yapmışlar.

@melihkaya

1 yıl önce

Almadovar’ın öyle yumuşak bir anlatımı var ki etkilenmemek elde değil.

@musax_guy

2 yıl önce

8.4 / 10

ne yönetmene ne de cast’a dair herhangi bir fikrim yok. Film harika. Teptipli bir kurgu olmamasının karşılığını veriyor. Yaratılmış karakterler harika. Bir sahnede bugünün ’feminazi’sini bile öngörmüş. 8.4/10
P

@paspatoloji

2 yıl önce

Benigno için nekrofili denmemeli belki de. Öngörülebilir ve kolay tüketilir davranış kodlarına sığmayan, Don Quijote olabilir ancak o :) değirmenlere değil de diyalog yoksunu bedenlerimize saldırıyor.

@seinfeld

5 yıl önce

Benigno'nun hissettiği şeyler bence aşktan ziyade hastalıklı bir takıntı. Hele ki son yaptığıyla bunu kendisi de kanıtlamış oldu. Etrafınızda böyle biri olduğunu düşünsenize çok ürkütücü . Bunun dışında filmin genel atmosferi güzeldi.

@korgan

5 yıl önce

Kimse kimseyi böyle sevmemeli.
J

@jilet

6 yıl önce

8.5 / 10

Çok güzel film. İspanyol filmlerinin senaryosu çok sağlam oluyor . Bu filmde senaryosu, müziği, çok güzel. Kesinlikle izleyin.

@sapandayumurta

6 yıl önce

Bu filmi 7 kişiye izlettirin. o 7 kişi de 7 kişiye izlettirsin. öyle bi film arkadaşlar.

@fruit_fly

7 yıl önce

8.2 / 10

bu muhtesem fılm, sınemanın bütün sanat dallarını nasıl ıcınde barındırdıgının bir kanıtı gibi.
M

@muratkarahann

7 yıl önce

İçerisindeki kısa film ve oyunlar oldukça iyi..
B

@bernausanmaz

8 yıl önce

umut sonra da umutsuzluk.. iki zıt duygu. oysa ki filmde ikisi de var hem de aynı vücutlarda.. sinema tarihi boyunca anlatılmaya çalışılan bu iki zıt duyguyu nasıl bu kadar özgün bir senaryo ile seyirciyi vermeyi başarır bir yönetmen? kesinlikle izlenesi..

@wafflee

8 yıl önce

10 / 10

Pedro Almodovar farkı.İnanılmaz güzel bir film izledim.Ne kadar övgüler yazsam da yetmez.Şiir gibiydi.İki kadın,iki adam.Bir tiyatro gösterisinde başlayan ve hastahane odasında kesişen farklı hayatlar.Aşk,tutku,dostluk,kaybediş,umut ve tabii yalnızlık.Bir sürü kavram içe içe başarılı ile geçirebilmiş.İşleniş olarak sade ve özgün bir senaryoya sahip.Bir yandan kızdığınız hissederken bir yandan bambaşka bir acı içinizi kaplıyor.Gördüklerimiz bencilce bir aşk mıydı,yoksa fedakarlık mıydı?Bunu herkes farklı değerlendirecektir ki bence bu da izleyiciye bırakılmış.Aslında çok kızdım ama sonra gördüm ki kızgınlığımın yerini kocaman bir sızı yerini almış.Bu kadar sarsılacağımı hiç düşünmemiştim.Geriye dönük sahnelerin şimdiki zamana dönüşleri de çok başarılıydı..Asla filmde bir kopukluk göremiyorsunuz.Kullanılan müzikler olağanüstüydü ve kulaklarınızdan melodileri kolay kolay gitmeyecektir,tıpkı filmin aklınızdan çıkmayacağı gibi.Filmle müziğin
... Devamı
Pedro Almodovar farkı.İnanılmaz güzel bir film izledim.Ne kadar övgüler yazsam da yetmez.Şiir gibiydi.İki kadın,iki adam.Bir tiyatro gösterisinde başlayan ve hastahane odasında kesişen farklı hayatlar.Aşk,tutku,dostluk,kaybediş,umut ve tabii yalnızlık.Bir sürü kavram içe içe başarılı ile geçirebilmiş.İşleniş olarak sade ve özgün bir senaryoya sahip.Bir yandan kızdığınız hissederken bir yandan bambaşka bir acı içinizi kaplıyor.Gördüklerimiz bencilce bir aşk mıydı,yoksa fedakarlık mıydı?Bunu herkes farklı değerlendirecektir ki bence bu da izleyiciye bırakılmış.Aslında çok kızdım ama sonra gördüm ki kızgınlığımın yerini kocaman bir sızı yerini almış.Bu kadar sarsılacağımı hiç düşünmemiştim.Geriye dönük sahnelerin şimdiki zamana dönüşleri de çok başarılıydı..Asla filmde bir kopukluk göremiyorsunuz.Kullanılan müzikler olağanüstüydü ve kulaklarınızdan melodileri kolay kolay gitmeyecektir,tıpkı filmin aklınızdan çıkmayacağı gibi.Filmle müziğin uyumu kusursuzdu.Oyuncu performansları da bir o kadar kusursuz..Hem müzikleri hem de özgün senaryosuyla ve en önemlisi Almodovar gibi usta bir elin değmişliği sonucunda muazzam bir film izlemiş oluyoruz.Filmi çok içten ve samimi buldum hatta filme aşık oldum.Kesinlikle izleyiniz ve arşivinize ekleyiniz!O saç tokasını da hiç mi hiç unutmayacağım Almodovar'dan hatıra:(

@tambenlik

8 yıl önce

ümitle ümitsizliğin iç içe geçtiği bu film üzerine sayfalarca yazı yazılabilir.

fakat ben bütün sığlığımla sadece şunu söylemek istiyorum: bir ispanyol olarak dünyaya gelseydim, boğa güreşi izlemekten yine zerre kadar zevk almaz, alanları anlamazdım.

@uhtred

9 yıl önce

'Konuş Onunla', arşivinizde yer alması gereken harika bir yapım... Aldığı ödülleri sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm film, hayatın içinden birçok şeyi sorgulamamıza neden oluyor. Aşk, sadakat, bağlılık, dostluk... Bütün bu kavramlar ve daha fazlası muhteşem bir şekilde aktarılmış. Bir kere Benigno ve Marco arasındaki dostluk en baştan en sona kadar ilmek gibi işlenmiş. Aralarındaki bağ aşama aşama ve izleyiciyi ekrana bağlayıcı şekilde ele alınmış, enfesti. Bu dostluğun yanında Benigno'nun aşkına sahip çıkışı ve çaresizliği ise çok yürek burkucuydu. İnsan kendini onunla hissediyor ve bağlılığına, sahip çıkışına hayran kalıyor... İnsanın, 'gerçekten sevdiğinde' neler yapabileceğini bütün çıplaklığıyla görebilirsiniz. Ayrıca film çok akıcı, sizi sıkan veya bunaltan herhangi bir yeri yok. Müzikler ise apayrı bir olay. Müziklerin temposu, sözleri olağanüstüydü. Özellikle bir müzikli sahne vardı ki şarkı ve temposu çok hoşuma gitti... Avr
... Devamı
'Konuş Onunla', arşivinizde yer alması gereken harika bir yapım... Aldığı ödülleri sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm film, hayatın içinden birçok şeyi sorgulamamıza neden oluyor. Aşk, sadakat, bağlılık, dostluk... Bütün bu kavramlar ve daha fazlası muhteşem bir şekilde aktarılmış. Bir kere Benigno ve Marco arasındaki dostluk en baştan en sona kadar ilmek gibi işlenmiş. Aralarındaki bağ aşama aşama ve izleyiciyi ekrana bağlayıcı şekilde ele alınmış, enfesti. Bu dostluğun yanında Benigno'nun aşkına sahip çıkışı ve çaresizliği ise çok yürek burkucuydu. İnsan kendini onunla hissediyor ve bağlılığına, sahip çıkışına hayran kalıyor... İnsanın, 'gerçekten sevdiğinde' neler yapabileceğini bütün çıplaklığıyla görebilirsiniz. Ayrıca film çok akıcı, sizi sıkan veya bunaltan herhangi bir yeri yok. Müzikler ise apayrı bir olay. Müziklerin temposu, sözleri olağanüstüydü. Özellikle bir müzikli sahne vardı ki şarkı ve temposu çok hoşuma gitti... Avrupa Sineması'nı yakından takip edenler ve izleyenler bu filmi kesinlikle kaçırmamalı. İspanyollar; oyunculuklarıyla, müzikleriyle ve sorgulattığı değerlerle ayakta alkışlanmalı...
D

@dasein

9 yıl önce

İnsan neden acı çekeceğini bile bile aşık olmak ister ? Aşk ile acı bir bütünün ayrılmaz iki parçası gibi.İzleyiciyi içine çeken güzel bir senaryosu olduğunu düşünüyorum , sonu üzse de.

Dipnot : Henry Purcell - O let me weep
SPOILER

Konuş Onunla filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Konuş Onunla filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Konuş Onunla filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL