7. Koğuştaki Mucize Yorumları

7. Koğuştaki Mucize filmi detayları

@tarik75

2 ay önce

7.2 / 10

OrjinLİNE GÖRE SONU FARKLI BİTSEDE FENA DEĞİLDİ
F

@fatih_aslan

1 yıl önce

İlk defa bir filmde duygusal bir topa dönüştüm , Aras 'ın oyunculuğu gerçekten harikaydı , insanlar uyarlama vs. diye eleştiriyor fakat kabul edelim çok özgün şeyler üretemiyoruz en azından iyi bir uyarlanma filmden keyif aldırtıyor

@ozosu

1 yıl önce

Aras’ın oyunculuğu ve diğerlerinin emeği elbet hiçe sayılamaz fakat Senaryonun orjinalini çok öncesinden izlemiş biri olarak ciddiye alamadım. Orginalini bilmeyenler için kesinlikle güzel bir film keyfi olacaktır.
R

@rechtsenwalt

1 yıl önce

4.1 / 10

Arascığımın oyunculuğu MUH TE ŞEM. (Oyuncuların hepsi cidden iyiydi...)

Film hakkında hiçbir araştırma yapmadan izlendiğinde ’vay be neler yapmışlar bu millete, yazıklar olsun dedirten, hüngür hüngür ağlatan; askere devlete küfrettiren film.
İzlerken aklıma pek çok soru işareti takıldı; bu adamın deli olduğu belli cezai ehliyeti yok? bunu doktor nasıl görmemiş? Hadi doktor görmedi, duruşmadaki hakim nasıl farketmedi? onu da geçtim Cezaevi müdürü nasıl farkedip de hastaneye sevketmedi? Memonun avukatı nasıl bunu ileri süremedi gibi... Bu sorulara cevap ararken bir bakmışsınız o da ne Zaten bu sorular filmin içinde çok kısa kolajlarla çaktırmadan road runner hızında geçiyor; esas mesele olan 12 Eylül ve askerin etkinliğine vurgu yapılıyor. Bu kadar sorunun üstüne elbette 3’lü koltuğa dökülen gözyaşlarımdan sekerek omzuma konan unicornum anime karakteri sesiyle ’Ama bu hikaye hiç mi geyçek olamaç?’ diye sorunca dayanamadım. Araştırdım... Bir de ne göreyim 2013 yapımı Miracle in Cell No.
... Devamı
Arascığımın oyunculuğu MUH TE ŞEM. (Oyuncuların hepsi cidden iyiydi...)

Film hakkında hiçbir araştırma yapmadan izlendiğinde ’vay be neler yapmışlar bu millete, yazıklar olsun dedirten, hüngür hüngür ağlatan; askere devlete küfrettiren film.
İzlerken aklıma pek çok soru işareti takıldı; bu adamın deli olduğu belli cezai ehliyeti yok? bunu doktor nasıl görmemiş? Hadi doktor görmedi, duruşmadaki hakim nasıl farketmedi? onu da geçtim Cezaevi müdürü nasıl farkedip de hastaneye sevketmedi? Memonun avukatı nasıl bunu ileri süremedi gibi... Bu sorulara cevap ararken bir bakmışsınız o da ne Zaten bu sorular filmin içinde çok kısa kolajlarla çaktırmadan road runner hızında geçiyor; esas mesele olan 12 Eylül ve askerin etkinliğine vurgu yapılıyor. Bu kadar sorunun üstüne elbette 3’lü koltuğa dökülen gözyaşlarımdan sekerek omzuma konan unicornum anime karakteri sesiyle ’Ama bu hikaye hiç mi geyçek olamaç?’ diye sorunca dayanamadım. Araştırdım... Bir de ne göreyim 2013 yapımı Miracle in Cell No.7 adlı bir kore filminden uyarlamaymış ya. AAAA Kİ Kİ Kİ Kİ AAAA Kİ Kİ Kİ Kİ

Orada işin rengi değişti tabi; sevgili unicorn jokeyi duyar kalkanlı şövalyeler tamam uyarlama film çektiniz, çok iyi bir kadro topladınız, yabancı yapım şirketi buldunuz hepsi çok güzel de araya bi 12 eylül, sağa sola hayt huyu yapan rütbeliler, küçük bir kız çocuğunun üstüne katil muamelesi yaparcasına koşan 5 asker, yüzbaşının yıldızına koş boku demeler, yarbaya Allah demeler gibi motifleri eklemek kimin nereden aklına geldi diye soruyor; anlamak istiyor fakat anlayamıyorum. Heh tabi biliyorsunuz siz, bunları eklersek millet gişeye dünya savaşı Z gibi akar İZDİHAM OLUR. Şey mi dediniz biz yine diğer sinemacılar gibi duyar kasalım, içine bir 12 eylül, birkaç tane mazlum koyak, zaten drama bayılır bizim toplum KALKIN LAN BİR ŞEY DENEYECEM. Nitekim öyle de olmuş.
Unicornuma bunları söyleyince ’Ama sanatçı hey şeye muhaliftiy’ diyince bi koydum iki seksen yere serildi. Tamam sen yine muhalif ol da kendi hayalinle kavga etme, yaranın kabuğunu da sürekli deşme. Sen değil sana bandaj satan eczacı kazanmaz mı sadece?
Şaka bir yana adalet çok kutsal, herkese lazım. Ancak çocuksu iftiralarla yarattığınız gerçeklik algısının kime ve hangi amaca hizmet ettiği belli. İleride çok ararsınız bizi bir arada tutan değerleri, o kazandığınız paralarla da tekrar satın alamazsınız...
-Lingo lingo
-Şişeleeer...
A

@aomg159

2 yıl önce

7.2 / 10

Orijinaline göre çok yetersiz ve eksik olmasına rağmen kendini izlettirebilen bir uyarlama film.

@mecnun_cgs

2 yıl önce

8.2 / 10

Film Türkiye standartlarına göre gerek mekan gerek zaman gerekse oyuncular ve kostümler açısından mükemmel. Senaryo ve kurgu birazcık orta düzeyde kalmış. Küçük kızın oyunculuğu’da çok iyiydi. Tabi yönetmen izleyiciyi ağlatmak için çok uğraşmış orası da ayrı konu. İşte kişinin üzerine çok gidilmesi veya her sahnede müzik olması gibi.

@arkadas

2 yıl önce

senaryo güzel de insanın üzerine bu kadar da gidilmez. zaten zor sahneler bir de müzik veriyor yok bilmem ne yapıyor, ağlatacak diye bir hayli zorlamışlar bu konuda maalesef. Dozunda kalmalıymış ve bir yorumda daha gördüm kurguda da biraz daha düşünülebilirmiş. bir zaman sonra tahmin edilebilir oluyor.

Kadrosu iyi, şu duygusal tepki yönünden de aşırılık mevzusu olmasa hepsinin oyunculuğu daha da iyi olurmuş diye düşünüyorum.

Filmin orjinalini de sırf böyle mi diye görmek için izleme listeme aldım.

İzlemek konusunda arada kalan arkadaşlara, izlenir diyebilirim.

@bigamist

3 yıl önce

8 / 10

Neymar bunu beğendi

@tugceozturk0

3 yıl önce

6 / 10

Kurgu ve senaryo oldukça basitti. Fazla beklentiyle izlemek de hayal kırıklığına uğrattı sanırım beni. Bahsedildiği kadar, hele ki Babam ve Oğlum ile karşılaştırılabilecek iyi bir film ne yazık ki değil.

@yurdagulbogar

3 yıl önce

9.5 / 10

Tek kelimeyle muhtesem bir film. Oyunculuklar muhtesem. Ozellikle Aras Buu Iynemli ve Mesut Akusta oyunculuk anlaminda dokturmus...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL