7. Koğuştaki Mucize

(2019)

Film 2 Saat 12 Dk. Dram Türkiye 11 Ekim 2019

7.9

187 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (31.374 OY)

KONUSU

1983 yılında bir Ege kasabasında sıkı yönetim komutanının kızının ölümü üzerine küçük kızı ve babaannesiyle yaşayan Memo idam cezasına çarptırılır. Herkes adalet peşindeyken Memo ve kızı Ova’nın tek isteği birbirlerine kavuşmaktır. Adaletin gerçekleşmesi için ise bir mucize gerekmektedir.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@koraydiyebirisi

2 hafta önce

6 / 10

Uzun zamandır bu kadar gereksiz yüceltilmiş film izlememiştim. Her şeyiyle vasat.

@mecnun_hammet

5 ay önce

8.2 / 10

Film Türkiye standartlarına göre gerek mekan gerek zaman gerekse oyuncular ve kostümler açısından mükemmel. Senaryo ve kurgu birazcık orta düzeyde kalmış. Küçük kızın oyunculuğu’da çok iyiydi. Tabi yönetmen izleyiciyi ağlatmak için çok uğraşmış orası da ayrı konu. İşte kişinin üzerine çok gidilmesi veya her sahnede müzik olması gibi.

@arkadas

7 ay önce

senaryo güzel de insanın üzerine bu kadar da gidilmez. zaten zor sahneler bir de müzik veriyor yok bilmem ne yapıyor, ağlatacak diye bir hayli zorlamışlar bu konuda maalesef. Dozunda kalmalıymış ve bir yorumda daha gördüm kurguda da biraz daha düşünülebilirmiş. bir zaman sonra tahmin edilebilir oluyor.

Kadrosu iyi, şu duygusal tepki yönünden de aşırılık mevzusu olmasa hepsinin oyunculuğu daha da iyi olurmuş diye düşünüyorum.

Filmin orjinalini de sırf böyle mi diye görmek için izleme listeme aldım.

İzlemek konusunda arada kalan arkadaşlara, izlenir diyebilirim.

@dilaraulusal

7 ay önce

Mendillerinizi hazırlamanızı tavsiye ederim. Ciğer sökmesinin dışında bireyin sistemsel olarak nasıl çaresiz kalabileceğini bir aile dramının içinde işlemiş. Bir yandan adalet sistemine isyan ettiriyor bir yandan da vicdan duygusunu sorgulatıyor. Oyuncuların performanslarını başarılı buldum. Koğuştaki her türden adamın hayatlarını izlemek de keyifliydi.

@bigamist

8 ay önce

Neymar bunu beğendi

@yurdagulbogar

8 ay önce

9.5 / 10

Tek kelimeyle muhtesem bir film. Oyunculuklar muhtesem. Ozellikle Aras Buu Iynemli ve Mesut Akusta oyunculuk anlaminda dokturmus...

@prensesinuykusu

9 ay önce

5.5 / 10

Bu film de ağlamamak gibi bir şey söz konusu bile olamaz. Her sahnesi ajıtasyonla dolu ve trajik bir hikaye. göz yaşları kendiliğinden akıyor. Fakat ağlatıyor olması bu filmi iyi bir film yapar mı? kesinlikle hayır! Vasatın bile altında, kötü bir film bence.

@tiamath

9 ay önce

5.5 / 10

Bizi ağlatmayı başarıyorsa, o film için iyi diyoruz. Bu filmdeki durumda bu. Tamamen seyirciyi ağlatmaya odaklı, tüm film boyunca baskın bir şekilde yayılmış duygusallık hakim. Hikaye ve kurgu oldukça basit. Filmde sadece oyunculuklar ve sanat yönetimi başarılı. Onun dışında malesef pek beğenmedim. Hatta çok fazla uzatılmış sahneler var. Bir noktadan sonra türk dizisi mantığıyla süreyi doldurmak için çekilmiş film gibi gelmeye başladı.

@filmist

9 ay önce

8 / 10

Hiçbirşeyden haberi olmayan Memo’nun hayattaki en büyük sınavı
Adalet arama çabaları...
Filmdeki duygular izleyiciye çok iyi aktarılmış insanı derinden etkiliyor.
Aras Bulut İynemli hakkını vererek oynamış.

@ozlemmonderr

1 yıl önce

7 / 10

Filmin geneline yayılan ve fazla gelen bir drama söz konusu. Bu durum biraz boğuyor ve sonuna doğru olan asıl kısmın etkisini azaltıyor. Genel olarak iyi veya kötü diyemediğim bir film olmuş. Aras Bulut inanılmaz bir oyunculuk sergiliyor. Kendini sürekli geliştiren ve gelecek için efsaneleşme yolunda ilerleyen bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Yakın tarihe dair verdiği mesajlar iyiydi. Vakit kaybı olmaz, izlenmeli diye düşünüyorum.
K

@kumralada1968

1 yıl önce

9 / 10

Tek kelimeyle mükemmeldi. Oyunculuklar çok iyi. Alkışlıyorum. Sonu beni çok şaşırttı.

@aysenurl

1 yıl önce

8.9 / 10

ağlarken birden gülmeye başlatan tam nokta atışı denecek şekilde sahneleri olan bir film. umarım en kısa zamanda orijinalini de izleyeceğim

@morwen

1 yıl önce

Babam ve oğlum filminden sonra izlediğim en etkileyici film. Harika olmuş.

@snuekol

1 yıl önce

10 / 10

Oyunculuklar çok güzeldi bütün oyuncular hakkını vermişler hikayenin orjinalliği ve işlenişi çok yerinde olmuş boğmadan nefes aldırarak işlemişler konuyu müzikler çok nokta atışıyla koymuşlar çekildiği dönem yeteri kadar verilmiş izleyiciye kesinlikle izlemeye değer değil izlenilmesi gereken bir film olmuş

@siyahtuval

1 yıl önce

orjinali muhteşemdir. eminim bu da öyledir.
SPOILER

7. Koğuştaki Mucize filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

7. Koğuştaki Mucize filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

7. Koğuştaki Mucize filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL