7. Koğuştaki Mucize

(2019)

Film 2 Saat 12 Dk. Dram Türkiye 11 Ekim 2019

VİZYONDA

7.9

65 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (2.644 OY)

KONUSU

1983 yılında bir Ege kasabasında sıkıyönetim komutanının kızının ölümü üzerine küçük kızı ve babaannesiyle yaşayan Memo idam cezasına çarptırılır. Herkes adalet peşindeyken Memo ve kızı Ova'nın tek isteği birbirlerine kavuşmaktır. Adaletin gerçekleşmesi için ise bir mucize gerekmektedir.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ozlemmonderr

2 ay önce

7 / 10

Filmin geneline yayılan ve fazla gelen bir drama söz konusu. Bu durum biraz boğuyor ve sonuna doğru olan asıl kısmın etkisini azaltıyor. Genel olarak iyi veya kötü diyemediğim bir film olmuş. Aras Bulut inanılmaz bir oyunculuk sergiliyor. Kendini sürekli geliştiren ve gelecek için efsaneleşme yolunda ilerleyen bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Yakın tarihe dair verdiği mesajlar iyiydi. Vakit kaybı olmaz, izlenmeli diye düşünüyorum.
B

@beng

3 ay önce

10 / 10

Film genel olarak iyi bir filmdi. Evet yer yer acıtasyon vardı ama oyuncuların hepsi çok iyiydi. Aras rolünü hakkıyla yapmıştı. İzlenebilir bir film

@murhin

4 ay önce

5.5 / 10

Japon uyarlaması olduğu söyleniyor, izlemedim orijinal versiyonu ama bildiğiniz bu yerli sinemanın bir uzantısı. Hiçbir farklılığı yok. Yine duygu sömürüsü ile sinemayı ağlamak ya da salt kahkaha olarak gören kitlenin hoşuna giden film olmuş. Sinemanın çeşitlilik çerçevesinde zenginlik kazandığını, ne seyircimiz anlıyor ne de sinema sektörü. Bizim ülkemizde sinema sektörünün hedefi gişede getiri, sadece halkın istediği ve ona yeni bir şeyler katmamak olduğu için sonuç bu.

Film akli dengesi yerinde olmayan bir karakterin hikayesini temel alarak bu aralar sinemamızda yaygın olan askeri darbe sürecine, askeri otorite ve sistem seviciliğine eleştiriyi hedef alıyor gibi geldi. Oyuncular kaliteli isimler ama senaryo, kurgu oldukça basitti. Baş karakterimize oluşan sempatinin süreci o kadar hızlı geçildi ki; nasıl olduğu, nasıl bağ kurdukları benim açımdan havada kaldı.

@heisenberg1

4 ay önce

6 / 10

Oyunculuklar ve verilmek istenen fikir gayet güzel, fakat bir noktadan sonra tamamen tahmin edilebilir bir film, acıtasyonlar da cabası. Babam ve Oğlum'la karşılaştırmak bile saçmalık olur.
K

@kumralada1968

4 ay önce

9 / 10

Tek kelimeyle mükemmeldi. Oyunculuklar çok iyi. Alkışlıyorum. Sonu beni çok şaşırttı.

@aysenurl

4 ay önce

8.9 / 10

ağlarken birden gülmeye başlatan tam nokta atışı denecek şekilde sahneleri olan bir film. umarım en kısa zamanda orijinalini de izleyeceğim

@morwen

4 ay önce

Babam ve oğlum filminden sonra izlediğim en etkileyici film. Harika olmuş.

@snuekol

4 ay önce

10 / 10

Oyunculuklar çok güzeldi bütün oyuncular hakkını vermişler hikayenin orjinalliği ve işlenişi çok yerinde olmuş boğmadan nefes aldırarak işlemişler konuyu müzikler çok nokta atışıyla koymuşlar çekildiği dönem yeteri kadar verilmiş izleyiciye kesinlikle izlemeye değer değil izlenilmesi gereken bir film olmuş

@siyahtuval

4 ay önce

orjinali muhteşemdir. eminim bu da öyledir.
SPOILER

7. Koğuştaki Mucize filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

7. Koğuştaki Mucize filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

7. Koğuştaki Mucize filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL