Hücre 7 Mucizesi

(2013)

Miracle in Cell No. 7 a.k.a 7-beon-bang-ui seon-mul

Film 2 Saat 7 Dk. Komedi, Dram Güney Kore

8.5

152 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.1 (21.191 OY)

KONUSU
Kızını çok seven zihinsel engelli bir baba (Ryoo Seung-Ryong), yanlışlıkla bir suçla suçlanır ve cezaevine gönderilir. Daha sonra hukuk fakültesi öğrencisi olan kızı Ye-Sung (Park Shin-Hye) babasını kurtarmak için çalışır. 1997 ; Yong-Goo kızı Ye-Seung (Kal So-Won) ile zeka engelli olmasına ragmen m ... Devamı
Kızını çok seven zihinsel engelli bir baba (Ryoo Seung-Ryong), yanlışlıkla bir suçla suçlanır ve cezaevine gönderilir. Daha sonra hukuk fakültesi öğrencisi olan kızı Ye-Sung (Park Shin-Hye) babasını kurtarmak için çalışır. 1997 ; Yong-Goo kızı Ye-Seung (Kal So-Won) ile zeka engelli olmasına ragmen mutlu mesut yaşarlar. Onlar hergün bir dükkana uğrayıp kızına sarı Sailor Moon sırt çantası alacağına dair söz veriyor. Bir gün, son sarı Sailor Moon sırt çantasının satılmakta olduğunu farkederler. Yong-Goo satışı engellemek için magaza içine gider, ama çantayı satın alan babanın tokat atmasıyla olay biter.Ertesi gün çalıştığı otaparkta sarı Sailor Moon sırt çantası almış bir kız görür. Kız çantanın satıldığı bir magazayı bildiğini söyler. Yong-Goo kızı geleneksel açık pazara kadar takip eder. Kısa bir süre sonra kız bilinçsizce yere yığılır ve Yong-Goo kıza CPR yapmaya çalışır. Yanlarından geçen bir kadın polis çağırır. Yong-Goo Çocuk kaçırmak ve cinayetle suçlanır. Ölen kızın babası da Ulusal Polis Ajansı şefidir. Yong-Goo’ya ölüm cezası verilir ve hapsedilir. Hapishanede 5 mahkumla Yong-Goo bir hücreyi paylaşır. Bir gün, Yong-Goo hapishane çete lideri So Yang-Ho (Oh Dal-Su)’nın hayatını kurtarır. So Yang-Ho minnettarlığını elinden geldiğince göstermekte ve Yong-Goo’ya her şekilde yardım etmektedir. Yong-Goo kızını görmek istediğini So Yang-Hoya söyler. Beş tutuklu bir muzice gerçekleştirmek için plan yapmaya başlarlar...
Ryu Seung-ryong

Lee Yong-gu

Kal So-won

Young Ye-s...

Jung Jin-young

Jang Min-hwan

Oh Dal-su

So Yang-ho

Park Won-sang

Choi Chun-ho

Kim Jung-tae

Kang Man-beom

Jeong Man-sik

Shin Bong-...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iamgzde

4 yıl önce

Tek kelimeyle mükemmeldi. Masumiyeti günümüz adaletiyle anlatmak, anlayabilene mahsus tabii. Oyunculuklar ve senaryo çok iyiydi. Kesinlikle gözü yaşlı bir drama kendinizi hazırlayabilirsiniz.

@eski_takvim

6 yıl önce

7 / 10

Film mantık hatalarıyla dolu ama kendini izletmeyi başarıyor. Bu kadar yüksek puan alabilmesi ilginç geldi bana. Ederi en fazla 70/100

@free_style

6 yıl önce

7.2 / 10

Öncelikle bir şey sormak istiyorum. Küçük kız büyüyüp avukat olmadan önce babası idam cezasına çarptırılmıyor mu? Kız büyüyüp avukat olduğunda babası beraat alıyor. Ancak o zamana kadar idam edilmemiş mi? Yoksa sadece iade-i itibar gibi mi?

Bir de, idam cezası verildikten sonra balonla adamı kaçırma fikri bir tek bana mı saçma geldi? Küçük kızı bu kadar kaçakçı, sapık herifin ortasına getirme fikri ne kadarr doğru? (Tabi adamın zihinsel engelli olduğunu düşünürsek pek değil galiba)

@sinemaseyircisi

3 yıl önce

İdam edildi elbette.Yapılan sadece iade-i itibar.

@kirschwasser

7 yıl önce

Çoook tatlı ve sık sık gülümseten bir film olmasının yanında aşırı dram içeriyor. Hatta izleyiciyi ağlatma gayesi o kadar yapaylaştı ki bir süre sonra istemsizce ağlamayı bıraktım. Güney koreden çıkma film ya da dizi izlenecekse bu abartı dramları da göze alarak izlemek lazım. Duygusal insanlar filmi izlerken çok yıpranabilirler, aman dikkat !

---spoiler galiba---

10 dakika boyunca acıklı müzik eşliğinde, sarılmak için çırpınan ve ağlarken kendini parçalayan iki oyuncuyu izlemek bir yere kadar acıklı çünkü.

---spoiler galiba---

@naksidil

7 yıl önce

Bir film nasıl bu kadar ağlatabilir... Kalbim paramparça oldu. Sadece baba - kız ilişkisiyle " I'm Sam "filmini anımsattığı doğrudur.Özel bir film.
L

@lorin

7 yıl önce

Modunuz hali hazırda düşükse hiç bulaşmamanız gereken film. Benden önce yazan istisnasız herkesin dediği gibi kirpikleriniz yanıp gözünüzü açıp kapamanız acı verene dek ağlayacağınız bir dram.

P.S: Gripken izlemeyin.

@dr_hugo_strange

8 yıl önce

Yine bir Kore filmi ve yine çok güzel

@acubens

8 yıl önce

9 / 10

Hiçbir filmde bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum.. :'(
M

@maycanady

8 yıl önce

8.9 / 10

Film izleye izleye iyice duygusallığım gitti hissizleştim önceki gibi ağlayamıyorum derken bu film has.ktir sen mi hissizleştin ağlayamıyosun dedirtti.

@chewing

8 yıl önce

6.8 / 10

Filmde abartılı dram bulduğumu söylemek zorundayım. Senaryoda da saçmalayan yerler vardı. Oyunuculuklar filmi izlenir yapmış. Bence çok beklentiyle izlenmemesi gereken bir film. 6.8/10 iyi seyirler.

@serkanaydemir

8 yıl önce

9.1 / 10

Adalet güçlüleri korur suçsuzları değil.

Hükümetin istekleri doğrultusunda adaleti çıkarları haline getiren günümüzde de çok gördüğümüz bu gibi beyin yoksunu hakim ve savcılar olduğu müddetçe daha çok masum insan böyle yok edilmeye çalışılacak. Ne Deniz'ler asılacak daha kim bilir. Film çok duygusal millet. Bazı sahneler ağlamaya yakın olduğumu söylemek istiyorum. Küçük kızın oyunculuğu olsun diğer tüm kadro işini çok iyi yapmış. Gerçekten sağlam bir Kore filmi daha... Filmin bize katmak istediği en güzel düşünce ne olursa olsun adaleti onuruyla koruyan kişilerin yönetiminde yaşama zorunluluğu ki ne yazık ki ülkem de dahil dünyanın her yerinde adaleti çıkarlarına çeviren şeref yoksunları var. Üzülmemek elde değil. Başınıza daha gelmediği için belki de bugün olan haksızlıklara ses çıkartmıyor olabilirsiniz, ama bir gün olanları temizleyecek bir lider bu ülkeye tekrar gelecek.

İyi seyirler.

P: 8.1

@madamoz

8 yıl önce

9 / 10

başucuna atılmalık!

çok güzel,duygusal bir film.one-two-three sahnesindeki baba kıza bayıldım.en vurucu anlardan biri de bu sahnede gerçekleşti zaten.İzlemek için daha fazla beklemeyin,geç olmasın. (9/10)
B

@balayenes

9 yıl önce

9.6 / 10

Benim diyen her adamı ağlatabilen, yüreğinizin en uç noktalarına dokunabilen, boğazınızdaki düğümün ancak dramı bir anlığına unutmanız için varolan komik diyaloglar ile geçtiği şahane bir öykü!

@kaede

9 yıl önce

Bugün şans eseri yorumlardan görüp izledim. Çok sağlam bir drama. Ağlamadım diyen varsa duygularını kaybetmiş derim. Oyunculuk çok başarılıydı...

Bunu seven buna da baksın derim. Uzak doğu yapımı ve hapishane + ağır dram

http://www.filimadami.com/film/61237/rainbow-nishakubou-no-shichinin/

Babanın kızını gördüğündeki her sevinci görülmeye değer. Ayrıca Hollywood yapımı olsaydı başamir muhakkak cezasını çekerdi

@metehan

9 yıl önce

9 / 10

Draması da komedisi de üst düzeyde. Oyunculuk harika. Kesinlikle tavsiye ederim.
SPOILER

Hücre 7 Mucizesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hücre 7 Mucizesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hücre 7 Mucizesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL