Yaban Yorumları

Yaban filmi detayları

@yildizligecee

4 gün önce

10 / 10

Değişimin aslında çevreden değil, kişinin kendisinden başladığı mottosunun sinemadaki en iyi işlendiği filmlerden biriydi. Her 2 sene de bir yeniden izlenirse, daha bir tadından yenmez.

@furkankavak

1 ay önce

6.7 / 10

Öncelikle film doğada geçiyor diye hemen bir into the wild karşılaştırılması yapılmasını yersiz buluyorum. Bu filmi karşılaştırma yolu ile değil de kendi içinde değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim. Zira ben filmde into the wild’a bir öykünme göremedim. Elmayla armut kadar farklı bir işleyişi var.

Bununla beraber film beni de çok içine çekemedi maalesef. Öyle türlü türlü maceralar içeren bir yol filmi değil tabii. Bu problem değil, bir art house havası var. Yine de duygusal bir boşlukta izlendiği zaman birçok duygu uyanışına geçirebilir insanı :)

@obirikiuc

1 yıl önce

7.5 / 10

Yol hikayedir. Filmin bir çok eksiği var mı? Evet. Karşılaştırmalı bir değerlendirme yapılmamalı bence. Bu tarz filmler kendine münhasır. Hepsinin kendi içerisinde bir anlam taşıdığını bilerek izlenmeli. Zaten kaç yol filmi sayabiliriz ki?
O

@ozan_taylan

3 yıl önce

Başlangıcındaki sakinlik, yürüyüşün ve olanların anlatımının film boyunca birbirinin peşi sıra ilerlemesi, geçmişin çözüldükçe filminde bir nihai noktaya gelmesi ve bütün bunların çok hoş bit uyum içinde gitmesi... İnsanın kendi içine film boyu uzun bir bakış bakış atması... Belki bazı filmler yaşla ve yaşanmışlıkla ilgilidir. Ve tabi bütün bunları söyleyip yarın gerçek hayata dönmek ve aynı şeyleri yapıcak olmakda işin ironik ve hatta acınası yanı.İyiki izlemişim diceğim filmlerden.

@levent_bk

4 yıl önce

5 / 10

Daha ismini ilk duyup fragmanını izlediğim anda "into the wild" etkisinde kalınarak çekilmiş olduğunu düşünüp hiç yaklaşmamıştım. Bir de başroldeReese Witherspoon olunca böyle ciddi bir role yakıştıramamıştım. Kafamdaki Legally Blonde imajını hiç yıkamadım, oyunculuğunu sevemedim. Tv'de denk gelince puanının hatırına izliyeyim dedim, kendimce önyargılarımda haklı çıktım.

50 / 100

@ezgi124

5 yıl önce

10 / 10

Çok çok beğendiğimi söylemeliyim. kendi kategorisi içinde gayet başarılı bir film olmuş. Legally Blonde filminden bildiğim Reese Witherspoon’nun bu filmdeki oyunculuğu nedense daha samimi geldi.(belki daha dramatikti de ondan) Bir de cheryl karakterini kendime yakın bulduğum için film daha içine çekti.

Bu film aslında bir yolculuğu anlatıyor; baş karakterimizin kendi içine doğru yolculuğuna,sorgulamalarına,anılarına,anlamlandırmalarına izleyici olarak şahit oluyoruz.

sinirlerin önüne geçerse , sen de sinirlerinin üstüne çık.
U

@uc_bes_film_izl

5 yıl önce

5.9 / 10

film nedense içine çekmedi beni. bir yol filminden ziyade yolculuğu çıkmış birinin geçmiş ile hesaplaşmalasıyla ilgili bir film.

benzer bir konuya sahip şu filmi daha fazla öneririrm : http://www.filimadami.com/film/61753/tracks/

@wrong

6 yıl önce

Kendimi hüznümün bakirliğinde kaybettikten sonra ormandan çıkış yolunu buldum.
Hayatım BÜTÜN hayatlar gibi. Gizemli, değiştirilemez ve KUTSAL. Öylesine yakın öylesine anlık ve BANA AİT.
Bazı filmlerin ve çoğu kitabın ruhu vardır...

@fthgzl79

6 yıl önce

İnto the wild'i izleyen birisi,bu filmi beğenmez..Bende beğenmedim..

@holyghost90

6 yıl önce

İnto the wild'in başarısı üzerine çekilmiş taklit film.Tek farkı başrolde ki oyuncunun bayan olması.Asla Mccandles'ın yerini tutamaz.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL