Küçük Prens Yorumları

Küçük Prens filmi detayları

V

@votporfe

1 ay önce

9.5 / 10

"ben bir gülü sevdim, o da beni sevdi".

Küçük prens felsefesini günümüze uyarlayan başarılı yapım.

@mithraldil

3 yıl önce

10 / 10

Küçük prens hikayesinin tam diyologları olmasa bile , yanında pilotun kızla kurduğu yaşantı sevgi ve diyaloglarla tamamlanıyor. Neden ağlıyorum peki ..
Tamam tamam gülümden ben sorumluyum ..
M

@mervekara35

3 yıl önce

9.7 / 10

Beni etkileyen animasyonlardan biri...

@asdf_13

5 yıl önce

8 / 10

Ancak Türk TV dizilerinin büyüklere hitap ettiğini düşünen bir zihniyetbu animasyonun 'daha çok çocuklara yönelik' olduğunu düşünebilir.

Bir ebeveyn ve sistem eleştirisi niteliğinde olan yapımın tek eksiği gerçekte çok da uzun olmayan süresinin izlerken uzun gelmesi. Senaryo yönetimi daha iyi olabilirdi kısacası.

Tabi bu tek eksiği, izlememek ve beğenmemek için neden değil. Kesinlikle izleyin.

@serkanaydemir

5 yıl önce

7 / 10

Yaşamak çok büyük bir sıkıntı.

Büyümek insanın hayat görüşünü elbette değiştirecektir. Küçük Prens kitabını çok önce okumuştum ve hala etkisini hissederim. İnsanlara verdiği değerleri görebilmek gerçekten önemli. Hep denir ya aslında bu kitap yetişkinler için evet, aynen de öyle. Bu kitabı okuyan çocuklar sadece öyle olmayacağım der ama bizler sıradan oluyorum galibayı fark ederiz kitabı okuduğumuzda. Film bizlere bu kitabı okuyan çocuğun gözünden anlatıyor hikayeyi. Daha iyi olabileceğinden 7 puan verdim. Yoksa anlatılmak istenilen gerçekten yüce bir değer. Tabi düşünmekle yapmak arasındaki fark çok büyüktür. Herkes bilir şehrin sıradan insanı robotlaştıran düzenini ama istemeseniz de bu düzene uymak zorundasınız. Zaten normal olmayanları dışlayan bir dünyada normal olmaya çalışmak bir işkencedir. Senaryoyu daha da geliştirselerdi bir UP filmine eş değer kalite ortaya çıkabilirdi. Yine de izlerken bir yerde sanırım kopma oldu ama yine de filmi bitirebiliyorsunuz. Küçük Prens'in bile
... Devamı
Yaşamak çok büyük bir sıkıntı.

Büyümek insanın hayat görüşünü elbette değiştirecektir. Küçük Prens kitabını çok önce okumuştum ve hala etkisini hissederim. İnsanlara verdiği değerleri görebilmek gerçekten önemli. Hep denir ya aslında bu kitap yetişkinler için evet, aynen de öyle. Bu kitabı okuyan çocuklar sadece öyle olmayacağım der ama bizler sıradan oluyorum galibayı fark ederiz kitabı okuduğumuzda. Film bizlere bu kitabı okuyan çocuğun gözünden anlatıyor hikayeyi. Daha iyi olabileceğinden 7 puan verdim. Yoksa anlatılmak istenilen gerçekten yüce bir değer. Tabi düşünmekle yapmak arasındaki fark çok büyüktür. Herkes bilir şehrin sıradan insanı robotlaştıran düzenini ama istemeseniz de bu düzene uymak zorundasınız. Zaten normal olmayanları dışlayan bir dünyada normal olmaya çalışmak bir işkencedir. Senaryoyu daha da geliştirselerdi bir UP filmine eş değer kalite ortaya çıkabilirdi. Yine de izlerken bir yerde sanırım kopma oldu ama yine de filmi bitirebiliyorsunuz. Küçük Prens'in bile sansürlendiği ülkemdeki tüm gençlerin bu kitabı okumasını öneriyorum.

İyi seyirler.

P: 7

@frafuf

5 yıl önce

İzlerken her dakikasında müthiş bir mutlulukla doldum. O kadar güzel bir hikaye, o kadar farklı ve güzel bir yolla aktarılmış ki hayran kaldım. Her sahnesi birbirinden müthiş. Böylesi bir animasyonu nasıl kaçırmışım bugüne kadar diye kendime çok kızdım. Yaşlı bir adamın hayal dünyasına dahil olan küçük bir kız. Mutlu etti beni bu film, çokça gülümsetti, yeri geldi ağlattı...

@rinustalarin

6 yıl önce

9.5 / 10

Müthiş felsefenin, müthiş yorumu. Başka birşey demeyeceğim.

95/100

@gundula

6 yıl önce

Kitabı yıllar yıllar önce okumuştum. Ama Küçük Prens her karesiyle beni çookkk mutlu etti. İzlerken içimdeki merak ve sevgi dolu tüm kıpırdanmalar için minnet duyuyorum. Her zaman çocuk olmak için defalarca izleyebilirim...

@crowfuu

6 yıl önce

8.5 / 10

Farklı tarzda animasyon filmi izlemek isteyenler için iyi bir değişiklik olacak Küçük Prens. Tüketim malzemesi olarak sunulan onca eğlenceli animasyon içinde birazda felsefik konulara değinen bir yapım izlemek güzel oldu. Çocukluğunuzu geri getirmeyebilir ama eski sıcaklığını yüreğinizde hissetmeniz yeterli olacaktır. Kitabın hikayesiyle doğrusu güzel birleştirilmiş, hoş bir uyarlama olmuş.

@thematrixhasyou

6 yıl önce

Küçük Prens referans edilerek işlenmiş hoş bir hikaye.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL